Заспівали ...

Тріо з басів вразило артистизмом і цікавим підходом до вибору репертуару. | фото cultinfo.ru

В обласному центрі виступило унікальне тріо басів-профундо, які заспівали ... про зарплату і розлучення.

Вологодська обласна філармонія продовжує сезон концертами, які відкривають слухачам нові імена класичної музики.

Наприклад, так було зі всесвітньо відомим піаністом Денисом Мацуєвим, який встиг до зеніту своєї слави неодноразово виступити в Вологді. На цей раз 3 березня увазі публіки був представлений унікальний колектив з виконавців, які володіють найнижчими голосами. Це єдиний проект у всьому світі, і для вологжан стало великою удачею почути справжні баси-профундо, чиї гранично низькі ноти зачаровують слухачів.

Троє зі скриньки

Як розповіли «Прем'єру» виконавці, вони «заспівали» в 2009 році в Санкт-Петербурзі. У складі тріо - соліст Петербурзької академічної капели та Маріїнського театру Володимир Міллер, соліст Святкового хору «Валаам» Михайло Круглов і соліст Харківського театру опери та балету Сергій Крижненко. За словами виконавців, баси настільки рідко зустрічаються в природі, що тільки на території України, в Харкові, вдалося знайти Сергія Крижненко, і тепер, щоб організувати концерт в Росії, директору колективу доводиться долати всі труднощі, що виникають із-за складнощів транспортного сполучення.

Але на цей раз все вдалося. У Вологді, де тріо побувало вперше, вони представили програму «Любові всі віки покірні». Концерт, на якому можна було помітити не тільки постійну публіку філармонії, а й молодь, і віп-персон - наприклад, колишнього заступника губернатора Івана Позднякова з дружиною, був насичений як найпопулярнішими творами, так і рідко виконуваними номерами. Як розповів Володимир Міллер, спеціально для вологжан вони зробили цикл «Німецькі зошити» на музику Валерія Гавриліна: «Вони на вірші Гейне, які існують в класичному перекладі, а є і в сучасному варіанті. Валерій Гаврилін взяв сучасні варіанти, тому можна почути дивні тексти, на кшталт «розлучення не уникнути» і «буду зарплату тобі віддавати».

Нижче голос - вища зарплата

Після концерту баси, яким аплодували стоячи практично після кожного номера, розповіли «Прем'єру», що мати низький бас - дуже вигідно. Як відомо, в оперних театрах зарплата таких виконавців висока, так як подібні голоси - велика рідкість. «Так, є пряма закономірність. Чим нижче голос, тим вище зарплата », - посміхалися виконавці.

Всі музиканти відкрили в собі голос «досвідченим шляхом». Михайло Круглов, соліст Святкового хору «Валаам» монастиря: «Мене привели в студентський хор дівчата. Взагалі-то я вчився по класу баяна. Мене прослухали і сказали, що мій голос - на вагу золота ».

У Сергія Крижненко з Харкова в юності був дискант, який після мутації став нижче: «занизити голос не можна, це, звичайно ж, природні дані, які можна трохи розвинути за допомогою вправ». Володимир Міллер, один з найвідоміших басів-профундо в світі (його сольні записи видано на 80 компакт-дисках провідних фірм в області звукозапису класичної музики), говорить, що з віком голос знижується, і один з його знайомих з перебігом часу вже співає на п'ять нот нижче: «Так що, я думаю, що наші найнижчі ноти - попереду».

Всі виконавці затребувані оперними театрами. «Постановки дуже різні, - розповідають баси. - Багатьом композиторам стало б погано, якби вони побачили, що режисери роблять з їхніми творами. На Заході давно були модні сучасні постановки, до нас ця мода прийшла років десять тому. Наприклад, в «Травіаті» - бісексуали, на сцені - світлофори. Це епатаж, але до композитору Верді ніякого відношення не має. А якось бачили «Чарівну флейту» Моцарта одного з німецьких театрів, як Керубіно ховається під ліжко і там знаходить свіжий номер «Плейбоя», захоплено його гортає, тому його і застають ... По суті, епатаж часто замінює якість, але бувають постановки з адекватною режисурою, де все зроблено з великим смаком ».

Марина Чернова

Теги: баси , профундо , Міллер Володимир * , Круглов Михайло * , Крижненко Сергій *

Багато років Ви як і Ваші батьки користувалися старими вікнами з дерев'яними рамами. Вони вимагали постійної турботи про себе: восени-ущільнити щілини між стулками і заклеїти; навесні-відкрити їх, помити з внутрішньої і зовнішньої сторони; влітку-підфарбувати облуплену від атмосферного впливу фарбу. Нарешті, Ви зрозуміли, що витрачаєте на старі вікна занадто багато часу, а комфорту як віддачі від такої турботи отримуєте мінімум. тільки пластикові вікна Уфа допоможуть вирішити всі ці проблеми одним махом.