електричка

Завершено перший життєвий етап, закінчилася чудова шкільна пора, і ти впевненою ходою вступаєш у доросле самостійне життя!
Попереду 5 років студентського життя, які нам доведеться прожити разом з новими друзями. Рідна і близька школа залишилася в минулому. Попереду довга дорога в інститут, яку ми будемо проводити в електричці ...
Електричка - це предмет для окремої розмови.
Волгоград - незвичайне місто. Він тягнеться уздовж Волги на 70 з гаком кілометрів.
Всі шляхи - дороги сходяться в центрі міста, від якого в обидва кінці йде це диво - електропоїзд, швидкий і зручний, громохкий і деренчить, холодний взимку і задушливий влітку.
Вранці і ввечері електрички забиті повністю студентами і працюючим людом, а днем ​​порожні ганяють до центру міста і назад.
Ми, студенти, проводили в електричці 2,5 години своєї щоденної молодого життя.
25 днів на рік, 125 днів або 4 місяці за 5 студентських років.
Коли стільки часу ти проводиш в електричці, ти вже зростаєшся з нею, любиш і ненавидиш її як невід'ємну частину самого себе.
Сім Волгоградський вузів починали свою роботу о 8 ранку і з двох кінців міста, з Красноармійського району, де жила я, і Тракторозаводского, учні, одночасно штурмом взявши транспорт, поспішали в них за знаннями.
У кожного ВНЗ був свій вагон. Наприклад, Політехнічний їздив у 2-му вагоні, Педагогічний - в 3-м, Горхоз - в 4-м. Сільгосп - в 6-м і т.д. Тому до кінця 1 семестру всі вже були рідними в дошку і знали один про одного все і, навіть більше самого об'єкта вивчення.
Ми запросто могли допомогти один одному всім, що мали на той момент самі: лекціями, носовими хустками, зошитами, ручками, бутербродами і чаєм, коротше - могли піти для одного на будь-які жертви.
В електричці життя вирувало під час сесії і затихала в звичайні дні. Хтось мирно оглядали сни, хтось реготав над анекдотами, а хтось плакав, сміявся, сумував, намагаючись вилити душу рідної людини.
В сесію електричка перетворювалася в великий читальний зал, тишу якого порушували лише старанне сопіння, та скрип ручок від переписування пропущених лекцій.
Зате скільки веселощів і непідробною радості було, коли в вагон входили контролери !!!
На озброєнні вічно безгрошових і безквиткових студентів, були сотні можливих варіантів пояснень відсутності квитка. Від звичайного - не встиг, до найнеймовірніших, моторошних і кошмарних історій!
Один, головний герой, грав виставу, а десятки інших підігравали йому, як могли. І лише глядачі-контролери - були вічно незадоволені студентським театральним мистецтвом і вимагали все нового продовження спектаклю.
Іноді «зайців» висаджували, іноді вони самі примудрялися вискочити на найближчій зупинці, щоб знову заскочити в сусідній, вже перевірений вагон, ну а іноді доводилося йти з шапкою по колу, щоб заплатити штраф за безквитковий проїзд.
Таким співчували, дружно втішали, пригощаючи цукерками і фруктами, вмовляли, що вже в наступний раз обов'язково пощастить і гроза пройде стороною.
П'ять років кожен місяць, шість разів на тиждень жили надзвичайні годинник в житті кожного з нас.
Це розумієш лише зараз, коли студентські роки вже позаду, а в центр міста біжать автобуси і спритні маршрутки, в яких навіть студенти поводяться тихо і поважно, мовчки сидячи в салоні, втупившись у книгу або слухаючи музику в навушниках плеєра.
Бідолахи !!! Вони не знають, що за чудо вони втратили !!!
Хвала тобі - стара, зелена, пошарпана електричка - за те, що об'єднала, зріднила і подружила нас на все життя !!!
Навіть зараз, через багато років, йдучи по місту, ні-ні, та й зустрінеш знайоме обличчя і згадаєш, що ж з ним їздив в електричці, а значить - це твій друг, товариш і брат по такою далекою незабутньою студентської юності!


рецензії

Привіт, землячка! Зовсім випадково на вас "напав" - побачив рідне слово Волгоград)) Мало того, ми з вами дуже близькі земляки, тому що я з Сарепти. І вже електричку знаю як облуплену - найбільш далеких часів дитинства. Були і не дуже веселі історії ((Ваша історія сподобалася, але - вже вибачте - покоробило вживання слова "ностальгія" (та інші в постах туди ж!) Ну, не означає воно смуток як багато хто хоче в це вірити! ((Точніше смуток, але - про будинок, батьківщині !!!
Щодо студентських років у мене склалося трохи інакше - я знімав квартиру в селах заплави річки Цариця. Але тим не менше...
Зараз також живете в Красноармійську? Я так))
анти Фімас 22.05.2018 1:13 Заявити про порушення Дякую за відгук, Володимир! Дуже приємно! Рада земляку!
У Красноармійську прожила практично все життя - від 5 річної крихти до досить солідного віку. :) Зараз в силу різних обставин вже рік живу в Енгельсі Саратовської області - на своїй історичній Батьківщині. (Народилася в Саратові) Але зв'язок з Волгоградом не втрачаю.
Щодо ностальгії - Вікіпедія стверджує, що ностальгія - це туга за Батьківщиною, минулого. Ось саме за минулим я трохи і сумую ...:) Хочеться зазирнути туди ненадовго. Але даний все ж ближче. Адже воно - наша реальність.
Обов'язково загляну в гості.
З теплом практично річним, Тетяна
Тетяна Лаврова -Волгоград 22.05.2018 14:10 Заявити про порушення Зараз також живете в Красноармійську?