Доповідь «Ведення бізнесу» зафіксував зростання числа реформ в сфері підприємницької діяльності на 18%, що, в свою чергу, полегшило ведення бізнесу для місцевих підприємців; тенденція усунення перешкод для підприємницької діяльності особливо очевидна в Африці

Вашингтон, округ Колумбія, 29 жовтня, 2013 року - Як наголошується в новій доповіді, опублікованій сьогодні Світовим банком і IFC, уряду 114 країн світу істотно прискорили темпи вдосконалення норм регулювання підприємницької діяльності в минулому році - стрибок на 18% в порівнянні з попереднім роком

Вашингтон, округ Колумбія, 29 жовтня, 2013 року - Як наголошується в новій доповіді, опублікованій сьогодні Світовим банком і IFC, уряду 114 країн світу істотно прискорили темпи вдосконалення норм регулювання підприємницької діяльності в минулому році - стрибок на 18% в порівнянні з попереднім роком. Дані реформи заклали основу для зростання місцевого підприємництва. Доповідь є одинадцятим випуском щорічної серії доповідей, які аналізують сприятливість умов для ведення підприємницької діяльності. У доповіді зафіксовано 238 реформ у сфері регулювання бізнесу, проведені за минулий рік по всьому світу.

У доповіді «Ведення бізнесу 2014: Розуміння регулювання діяльності малих і середніх підприємств» зазначається, що темпи проведення реформ у сфері підприємницької діяльності продовжували прискорюватися навіть після фінансової кризи 2008-09 років. Згідно з доповіддю, якби країни світу слідували передовій практиці в області регулювання, то щорічно підприємці витрачали б на 45 мільйонів днів менше на те, щоб виконувати бюрократичні вимоги.

За словами Джим Ен Кіма, Президента Групи Світового банку: «Більш сприятливий бізнес-клімат, який дозволяє предриниматель будувати бізнес і інвестувати в розвиток суспільства, є основою місцевого і світового економічного зростання. Доповідь «Ведення бізнесу» демонструє, що країни з більш сприятливими умовами регулювання підприємницької діяльності надають більше можливостей місцевим підприємцям для створювання нових робочих місць - ще один крок на шляху викорінення крайньої бідності до 2030 року ».

У доповіді наголошується, що багато країн Африки на південь від Сахари проводять реформи, спрямовані на усунення адміністративних бар'єрів і зміцнення правових інститутів. У порівнянні з 2005 роком, в 2012-2013 роках число Африканських країн, які провели реформи, зросла більш ніж в два рази. З 20 країн, які досягли найбільших успіхів у поліпшенні підприємницького діяльності з 2009 року, 9 знаходяться в регіоні Африки на південь від Сахари - Бурунді, Сьєрра-Леоне, Гвінея-Бісау, Руанда, Того, Бенін, Гвінея, Ліберія і Кот-д ' Івуар.

У минулому році, країни ОЕСР з високим рівнем доходу, які отримують високі рейтинги по більшості напрямків, досліджуваних в доповіді «Ведення бізнесу», зосередили свої зусилля на реформах, спрямованих на спрощення процесу реєстрації підприємств і на вдосконалення податкового адміністрування. Країни Європи і Центральної Азії продовжили підтримувати високі темпи проведення регуляторних реформ - 19 країн регіону провели 65 реформ. Серед країн групи БРІКС - Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка - Російська Федерація домоглася найбільших успіхів.

У доповіді також наголошується, що уряди країн Близького Сходу і Північної Африки стикаються з істотними проблемами реформування норм регулювання підприємницької діяльності під час політичних і громадянських заворушень. Бізнес-клімат в 2012-2013 роках найбільш погіршився в Сирійській Арабській Республіці.

Сінгапур очолив світовий рейтинг за сприятливості умов для підприємницької діяльності. Також в список 10 країн з найбільш сприятливими умовами регулювання підприємницької діяльності увійшли: САР Гонконг, Китай; Нова Зеландія; Сполучені Штати Америки; Данія; Малайзія; Республіка Корея; Грузія; Норвегія і Великобританія.

За словами Аугусто Лопез-Клароса, Директора Відділу глобальних індикаторів і аналізу Групи Світового банку: «Можна ясно простежити тенденцію конвергенції в усьому світі. Країни з найдорожчими і складними процедурами і найслабшими правовими інститутами поступово переймають деякі практики, які застосовуються в лідируючих країнах. Цей процес тягне за собою зближення результатів з багатьох напрямків вимірюваним доповіддю «Ведення бізнесу».

Згідно з даними доповіді, з 2005 року деякі країни проявили себе в ролі регіональних лідерів проведення реформ. Нампрімер, Китай став лідером у Східній Азії і країнах Тихоокеанського басейну, Колумбія в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну, Руанда в Африці на південь від Сахари, а Польща серед країн ОЕСР з високим рівнем доходу.

Поряд з рейтингом країн за ступенем сприятливості умов для підприємницької діяльності, щороку в доповіді «Ведення бізнесу» також відзначаються країни, які найбільш поліпшили свої результати по вимірюваним індикаторами в порівнянні з попереднім роком. У список 10 країн з найкращими результатами увійшли (в прямо пропорційній порядку): Україна, Руанда, Російська Федерація, Філіппіни, Косово, Джібуті, Кот-д'Івуар, Бурунді, Колишня Югославська Республіка Македонія і Гватемала. Незважаючи на значні поліпшення, в даних країнах все ще існують проблеми, які потребують рішень. П'ять з десяти країн в цьому списку - Бурунді, Кот-д'Івуар, Джібуті, Філіппіни і Україна - залишилися в нижчій половині світового рейтингу сприятливості умов для підприємницької діяльності.

В цьому році в доповідь «Ведення бізнесу» вперше була включена інформація по чотирьом новим країнам: Лівії, М'янмі, Сан-Марино і Південним Суданом.

Про серії доповідей «Ведення бізнесу» У спільному провідному виданні Світового банку та IFC «Ведення бізнесу» проводиться аналіз нормативно-правових норм, які застосовуються до підприємств в країні протягом всього життєвого циклу, включаючи створення підприємства і ведення бізнесу, здійснення зовнішньоторговельної діяльності, оподаткування , а також дозвіл неплатоспроможності. Рейтинг легкості ведення бізнесу заснований на 10 показниках і охоплює 189 країн. У доповіді «Ведення бізнесу» не міститься оцінки всіх аспектів ведення підприємницької діяльності, які мають значення для компаній та інвесторів. Наприклад, в доповіді не оцінює якість фінансового регулювання, інші аспекти макроекономічної стабільності, рівень кваліфікації робочої сили або життєздатність фінансових систем. Вміщені в ньому висновки стимулювали політичні дебати у всіх країнах світу і зробили можливою появу все більшого числа досліджень, присвячених тому, яким чином регулювання на рівні компаній пов'язане з показниками розвитку економіки різних країн. Доповідь цього року є 11-м випуском з серії доповідей «Ведення бізнесу» та охоплює 189 країн. Для додаткової інформації про серію доповідей «Ведення бізнесу», будь ласка, відвідайте www.doingbusiness.org . Приєднуйтесь до нас на doingbusiness.org/Facebook .

Про групу Світового банкаГруппа Світового банку є одним з найбільших у світі джерел фінансування та інформації для країн, що розвиваються. Вона складається з п'яти тісно пов'язаних між собою установ: Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародна асоціація розвитку (МАР), які в сукупності утворюють Світовий банк; Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (БАГІ) та Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних суперечок (МЦВІС). Кожна установа відіграє певну роль в місії по боротьбі з бідністю і підвищення рівня життя людей в країнах, що розвиваються. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте www.worldbank.org , www.miga.org і www.ifc.org .