ПАЛАЦИ, сади, ПАРКИ / 12 + /

  1. Повернення до Павловська
  2. Аделаїда Сергіївна Йолкіна

Днем народження Павловська вважається днів 12 грудня 1777 року, коли Катерина II подарувала ці землі своєму синові - майбутнього імператора Павла I Днем народження Павловська вважається днів 12 грудня 1777 року, коли Катерина II подарувала ці землі своєму синові - майбутнього імператора Павла I. У 1796 році Павловськ стає містом. Коли Павло I заходить на престол, він оголошує місто своєю резиденцією.

12 грудня 2017 року жителі і гості міста в Рожевому Павільйоні урочисто відзначили 240-річний ювілей міста. Городян з ювілеєм привітав 12 грудня 2017 року жителі і гості міста в Рожевому Павільйоні урочисто відзначили 240-річний ювілей міста віце-губернатор Петербурга Костянтин Сєров, який підкреслив, що «найближчим часом місто Павловськ отримає новий розвиток. Це буде те місце, куди буде прагнути не тільки весь Санкт-Петербург, а й вся Росія. І ті гості, які приїжджають до нас, щоб зануритися в російську дійсність ». Вручаючи вітальні грамоти городянам, віце-губернатор особливо привітав одного з найстаріших жителів міста, Заслуженого Вчителя Російської Федерації, Анну Беніаміновну Коган з присвоєнням їй звання - почесний житель Павловська. Після офіційної частини оркестр Сергія Стадлера привітав гостей та жителів міста святковою концертною програмою. / Фото Валерія Мухера 12.12.2017 http://photoshare.ru/album456288.html /

http://www.pavlovskmuseum.ru/

Державний музей-заповідник «Павловськ» візьме участь у святкуванні Міжнародного Дня пам'яток і визначних місць Державний музей-заповідник «Павловськ» візьме участь у святкуванні Міжнародного Дня пам'яток і визначних місць. 16 квітня гостям музею будуть показані відреставровані інтер'єри першого поверху Павловського палацу. З літа 2014 року почалася реставрація в Білій їдальнею, Більярдної кімнаті, Танцювальному залі, Старої та Французької віталень. Через кілька місяців до цього переліку додаються Кутова вітальня, Малиновий, Загальний та Новий кабінети. Виконано великий обсяг найрізноманітніших робіт - такелажні, реставраційних, ремонтних, монтажних, клірингових. Розчищені мармури. Зроблена реставрація плафонів і люстр. Наведено в порядок двері, включаючи позолотні роботи. Чи готові дарувати відвідувачам тепло все каміни. Паркети, крім Французької вітальні, як показали дослідження, не мали потреби в заміні. У інтер'єри першого поверху повертаються предмети, що представляють собою найкращі, нерідко унікальні предмети культури, що відображають естетичні уподобання імператорської родини. Оновлені кімнати постануть перед відвідувачами Павловського палацу, починаючи з 1 Травня. При хороших погодних умовах відвідувачі побачать об'єкти Павловського парку: «Великий каскад», відреставрований за програмою Євросоюзу «Дві перлини ландшафтних парків Європи / Ландшафтні перлини», лауреат премії «Кращий визначне місце проекту»; Холодна ванна; Піль-вежа і Піль-баштовий міст.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «Життєпис ІМПЕРАТОРА ПАВЛА I»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «Життєпис ІМПЕРАТОРА ПАВЛА I»

У Концертом залі Державного музею заповідника «Павловськ» першого жовтня, в 261-ту річницю від дня народження Павла I, відбулася презентація книги «Життєпис імператора Павла I. Від народження до трагічної смерті». Автор книги - Людмила Валентинівна Коваль, філолог-романіст, перекладач з французької, історик мистецтва, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник У Концертом залі Державного музею заповідника «Павловськ» першого жовтня, в 261-ту річницю від дня народження Павла I, відбулася презентація книги «Життєпис імператора Павла I культури Росії, вчений секретар ГМЗ «Павловськ», з 1999 року займається вивченням історії власників Павловська, перш за все Павла I. Представляючи книгу, автор викликав великий інтерес учасників презентації до листів ландграфіні Гессен-Дармштадтской до чоловіка і листів Павла Петровича, тоді ще великого князя , своїй нареченій Софії-Доротеї, про существоніі яких довгий час не знав науковий світ. Листи, вперше перекладені автором з французької мови, органічно вплітаються в текст книги, розкриваючи життєвий шлях і становлення особистості Павла Петровича. Друзі та колеги привітали Людмилу Валентинівну з виходом друком видання, над яким вона працювала близько десяти років. Галина Олексіївна

Галина Олексіївна

Осінський, керівник відділу інформації та редакційно-видавничої роботи, привітала Людмилу Валентинівну від імені Віри Анатоліївна Дементьєвої - директора ГМЗ «Павловськ». Заступник директора з загальних питань, Олег Валентинович Ушаков і заступник директора з наукової роботи Рифат Равильевич Гафіфуллін розповіли про Осінський, керівник відділу інформації та редакційно-видавничої роботи, привітала Людмилу Валентинівну від імені Віри Анатоліївна Дементьєвої - директора ГМЗ «Павловськ» копіткої дослідницької роботи автора над книгою в фондах Павловського палацу, в архівах Москви і Санкт-Петербурга і побажали Людмилі Валентинівні продовжити розпочаті дослідження. Завершилася презентація невеликим концертом, в ньому прозвучала музика Моцарта, яку слухали граф і графиня Північні подорожуючи по Європі, а також музичні твори, автор яких король Фрідріх - філософ і музикант.

18 серпня 2015 року на плацу ПАВЛОВСЬКОГО ПАЛАЦУ мери з Австрії виконували вальси Штрауса 18 серпня 2015 року на плацу ПАВЛОВСЬКОГО ПАЛАЦУ мери з Австрії виконували вальси Штрауса. Унікальний духовий оркестр мерів, колишніх мерів, віце-мерів, членів місцевих і державних адміністрацій Тіролю виконав марші, польки, народні мелодії і вальси Йоганна Штрауса. 45 музикантів з Австрії в народних костюмах вперше виступили в Петербурзі. Павловська як місце виступу вони вибрали самі. «Музика розмиває кордони, об'єднує народи і збирає друзів по всьому світу» - такий девіз оркестру мерів Тіролю. Єдиний концерт оркестру відбувся 18 серпня о 12 годині на плацу ПАВЛОВСЬКОГО ПАЛАЦУ. ТрадіціякКоллектіва - ніколи не Бера плату за свої виступи.

У ГМЗ Павловськ в 2015 році відбувся XV ювілейний Міжнародний фестиваль «Імператорський букет». Директор ГМЗ «Павловськ» Віра Анатоліївна Дементьєва, розповідаючи про свято, підкреслила, що в музей - заповідник зустрічає фестиваль оновленим і перетвореним. Проведено роботи з фарбування палацу, на галереї, що з'єднує центральний корпус зі службовими одноповерховими корпусами, відновлені по У ГМЗ Павловськ в 2015 році відбувся XV ювілейний Міжнародний фестиваль «Імператорський букет» старовинним зліпкам, збереженим в Академії мистецтв, бронзові скульптури. Закінчено реставраційні роботи в вольєрі. У парку проведена велика робота по заміні старих туалетів. Старі будиночки, які простояли кілька десятків років і давно не відповідають потребам гостей парку, замінені на сучасні кабіни. Силами співробітників ведеться велика робота по відродженню «Садівництва Боде», де вперше в цьому році висаджено до 4,5 тисячі овочів і лікарських трав. «Імператорський букет» - фестиваль ландшафтного та флористичного мистецтва, який підкреслює красу пейзажних районів вишуканими композиціями регулярного планування. Цього року організатори свята взяли за концепцію історичне подорож по містах Європи, вчинене в 1781-1782 роках майбутнім імператором Павлом Петровичем і його дружиною Марією Федорівною. Квіткові і ландшафтні композиції, створені до свята, передають атмосферу цієї подорожі.

Квіткові і ландшафтні композиції, створені до свята, передають атмосферу цієї подорожі

На прес-показі в травні 2015 року, організованому агентством «Інтерфакс Північно-Захід» і ГМЗ «Павловськ» виставки «Матильда. У блиску імператорського двору »журналістам показали в Рожевому павільйоні костюми для художнього фільму« Матильда »Олексія Учителя, зйомки якого місяць йшли в Рожевому павільйоні Павловського парку. Для костюмів цього фільму було придбано близько 17 тонн тканин, зшито і виготовлено близько п'яти тисяч костюмів і предметів гардероба. 31 костюм представлений на виставці: балетні сукні, мундири, вбрання священослужителей за ескізами художника Надії Васильєвої. Наряди придворних дам - точні копії коронаційних: з довгими рукавами, по типу російської сорочки. А форма міністрів зроблена за індивідуальними мірками, вручну розшитий золотою ниткою. В експозиції немає тільки сукні імператриці Олександри Федорівни, на яке пішло п'ятнадцять мет теми рів срібної парчі, вага якого близько 20 кілограм - воно занадто дороге і бере участь в с'емках.Розовом павільйоні Павловського парку з 29 травня по 29 червня відкрита унікальна виставка костюмів фільму «Матильда», які були виготовлені за справжнім зразкам кінця XIX століття.

Повернення до Павловська

Два важливі події відбулися в листопаді 2014 року в ГМЗ «Павловськ»: відреставровано один з найромантичніших павільйонів парку і повернута в Павловський палац картина-«Молода дівчина перед дзеркалом» Два важливі події відбулися в листопаді 2014 року в ГМЗ «Павловськ»: відреставровано один з найромантичніших павільйонів парку і повернута в Павловський палац картина-«Молода дівчина перед дзеркалом». У павільйоні Піль-Вежа завершена реставрація і він доступний для відвідувачів. В результаті комплексної реставрації зовнішній вигляд вежі відновлено, проведено реконструкцію інтер'єрів кінця XVIII століття: відновлений камін, мальовничий плафон, ліпна оздоблення. Піль-Вежа побудована в долині річки Слов'янки біля греблі архітектором Вінченцо Брена в 1795-1797 роках. У 1807 році архітектор А. Воронихин змінив зовнішній вигляд Піль-вежі. Марія Федорівна кімнату на другому поверсі використовувала для усамітненого відпочинку і як оглядовий майданчик, звідки відкривався вид на мальовничі ландшафти, створені великими архітекторами минулого. Відвідувачі з часом зможуть побачити з висоти Піль-вежі відроджені природні картини часів тлінні і Вороніхіна, які на сьогоднішній день зарості новими молодими деревами, і які, як сказала директор музею-заповідника «Павловськ» Віра Дементьєва, будуть відновлені в первісному вигляді. Картина пензля німецької художниці Анни-Доротеї Тербуш-Лісіевской зайняла своє місце в залах Павловського палацу, де вона перебувала в XIX столітті. Полотно в 1768г. російський посол в Парижі князь Д.А.Голіцин за посередництвом Д.Дидро купив у художниці для Імператорського Ермітажу. У 1799р. за велінням імператора Павла I воно було передано в Павловський палац для прикраси кімнат в фортеці біп.

У Державному музеї-заповіднику «Павловськ» 3 червня 2014 відбулася    презентація відреставрованого Великого каскаду У Державному музеї-заповіднику «Павловськ» 3 червня 2014 відбулася презентація відреставрованого Великого каскаду. Захід пройшов в рамках транскордонного проекту «Дві перлини ландшафтних парків Східної Європи / Пейзажні перлини». Він здійснюється згідно з «Програмою прикордонного співробітництва Естонія - Латвія - Росія» в рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства 2007-2013. Партнером проекту виступає самоврядування Алуксненский краю (Латвія). Мета проекту - збереження і розвиток культурної та історичної спадщини комплексів палаців і ландшафтних парків двох країн. Це проголошує і девіз програми - «Об'єднані межами». Великий каскад Павловського парку був побудований Чарльзом Камероном в 1786-1787 роках. У 1794 році В. Бренна по велінню великої князівни Марії Федорівни реконструює каскад, який з тих пір представляє балкон з Пудозький каменю з балюстрадами і вазами. Суттєвого ремонту Великий каскад піддавався в 1820 і в 1940 роках. Відтоді архітектура споруди не змінювалася.

На Парадному поле Державного музею-заповідника «Павловськ» в перший день квітня 2014 року було проведено унікальну реставраційна посадка 20-річного чеширского дуба. Його привезли з розплідника в Стрельні і посадили на місці одного з найстаріших дерев парку. Це подарунок На Парадному поле Державного музею-заповідника «Павловськ» в перший день квітня 2014 року було проведено унікальну реставраційна посадка 20-річного чеширского дуба Павловському парку від сім'ї Ігоря Скляра. Сімейна пара здійснила свою мрію - подарувати дерево улюбленому парку. На березі ставка вони планує навколо дерева посадити незабудки і зробити кругову дерев'яну огорожу у вигляді лави. Ігор Скляр давно живе в Павловську і точно знає, «що від Америки до Європи немає такої краси, яка оточує відвідувачів Павловського парку.» Зі студентських років він любить цей парк і пам'ятає на Парадному поле величезна старе дерево, яке з трудом могли обхопити шість чоловік . Він вірний, що дерево, посаджене сьогодні, буде таким же могутнім і красивим. »Усім хорошим починанням супроводжує відмінна погода, - зауважила Марія Олександрівна Фліт, більше сорока років пропрацювала хранителем Павловського парку, - і сьогоднішній захід супроводжує яскраве сонце і блакитне небо, тому що тут зібралися люди з чистою і доброю душею.» Молоде дерево стане гідним приймачем «Патріарха парадного поля», впевнена головний хранитель Павловського парку, Світлана Федорова, яка проводить не перший рік разом з сімейними парами реставраційні посадки молодих дубків на Дубовой алеї парку, а в серпні цього року планує провести посадки хвойних дерев. Фото Олени Флерова.

Павловський палац і парк в Павловську виникли в кінці 1770-х - 1780-і рр Павловський палац і парк в Павловську виникли в кінці 1770-х - 1780-і рр. як заміська резиденція сина Катерини II Павла, а після смерті Павла його вдови, імператриці Марії Федорівни. Палац побудований за проектом Ч. Камерона в 1782-1786 рр. Плануванням і пристроєм парку виконані по проектк Ч. Камеролна і П. Гонзаги.

Щорічним знаковою подією ГМЗ «Павловськ» є фестиваль квітів - «Імператорський букет», який проходить щоліта на території музею заповідника. Щорічним знаковою подією ГМЗ «Павловськ» є фестиваль квітів - «Імператорський букет», який проходить щоліта на території музею заповідника

Аделаїда Сергіївна Йолкіна

Легендарний петербурзький музейник Аделаїда Сергіївна Йолкіна 7 лютого 2015 завершила свій земний шлях Легендарний петербурзький музейник Аделаїда Сергіївна Йолкіна 7 лютого 2015 завершила свій земний шлях. Учениця Анни Іванівни Зеленової прийшла в Павловський палац-музей 52 роки тому. За рекомендацією Анни Іванівни Зеленової Йолкіна стала головним хранителем Гатчинського парку, коли і парку-то не було ... Завдяки її ентузіазму та наполегливості Гатчинский палац був звільнений від сторонніх організацій і в ньому почалися реставраційні роботи ... У 1985-му в палаці для відвідувачів відкрилися перші музейні зали. Закінчивши працювати в Гатчині, в 1998 році вона повернулася до Павловська до А.І. Зеленової. Великий дослідник і літератор, популяризатор вітчизняної історії та культури, Аделаїда Сергіївна, випускає в світ в 1980 році книгу «Гатчина», нею написані роботи, присвячені Ганні Іванівні Зеленової і імператриці Марії Федорівни. В окремих виданнях і наукових збірниках вона опублікувала раніше не відомі джерела з історії Павловська. Аделаїда Сергіївна була небайдужою, відданою справі до самозречення, про що вона писала в останній книзі «Гатчина. Мій палац ». Такою вона і залишиться в наших серцях. Прощання з Аделаїдою Сергіївною (громадянська панахида) було 9 лютого 2015 року в Павільйоні Роз музею-заповідника «Павловськ» з 11.00 до 12.30. Відспівування - о 13.00 в соборі Миколи Чудотворця (Павловська, Артилерійська вул., Д. 2, ріг вул. Оборони). Похорон - о 13.30 на Павлівському кладовищі.