Ігри в зошиті. Згадаймо дитинство ^ _ ^

  1. феодали
  2. Танчики
  3. шибениця
  4. ланцюжок
  5. Балда
  6. До ста!

Якщо забрати у сучасних дітей їх смартфони і комп'ютери, то вони просто не знатимуть, як себе розважити. До мого 8-го класу абсолютно ні у кого з однокласників не було мобільного телефону. І це був чудовий час! На перервах ми грали в футбол в коридорі або на вулиці. А на нудних уроках або на замінах ми грали в різні ігри на простому тетрадном листку. Пропоную згадати деякі з них.

феодали

Цю гру також називали точками. Відмінно розвиває логіку і кмітливість. Мета гри - захопити якомога більше земель. Гравці по черзі ставлять точки на тетрадном листку і намагаються оточити точки суперника. Відстань між точками, які можна з'єднувати, не повинно перевищувати однієї клітини. На початку гри домовляються про те, чи можна захоплювати порожнє поле і що підраховувати в кінці - розмір території або кількість захоплених ворожих точок. Гра закінчується, коли на полі не залишається порожнього місця. Ну, або коли всім набридне.

Танчики

Гра на влучність зору і кмітливість
Гра на влучність зору і кмітливість. Її правила дуже прості. Беремо аркуш А4 або просто зошита. Складаємо його навпіл. І малюємо на поле танчики. Кількість танчики і їх розміри потрібно заздалегідь обговорити, щоб потім не виникло непорозуміння. Близькосхідний конфлікт - дитячий лепет в порівнянні з цими спорами. З одного боку аркуша - танки одного гравця, з іншого - іншого. І починається війна! Малюємо в довільному місці на своєму полі гранату - точку. Дуже сильно наводимо чорнилом і звертаємо лист навпіл. Сильніше притискаємо, щоб відбилося на поле противника. Розгортаємо лист і милуємося результатом - убили ми танк чи ні. Війна триває до перемир'я або того моменту, як всі танки супротивника не будуть знищені.

шибениця

Це вже більш інтелектуальна гра
Це вже більш інтелектуальна гра. Ведучий загадує слово, називає кількість букв і пише дві з них - першу і останню. Слово обов'язково має бути іменником в називному відмінку і в однині. Гравець називає букву. Якщо він не вгадав - малюється перший елемент шибениці. Обов'язково потрібно вирішити, яким буде їх кінцеве число. Можна грати в цю гру великою групою і для кожного учасника малювати окрему шибеницю.

ланцюжок

Простенька гра на знання слів. Зручно грати групами по два і більше осіб. Ведучий називає два слова однакової довжини. З одного слова, замінюючи по одній букві за раз, потрібно зробити інше слово. Всі слова, природно, повинні існувати. Варто спочатку обговорити, які слова можна використовувати - іменники, у множині або єдиному числах, в яких відмінках. Виграє та група або гравець, які за меншу кількість ходів зроблять з першого слова друге.

Балда

Надзвичайно крута гра
Надзвичайно крута гра! Так само, як і попередні дві, на знання слів. Малюємо поле довільного розміру. Чим більше поле - тим довше грати. На урок в 45 хвилин вистачає поля 10 × 10. Пишемо довге ім'я іменник посеред поля. А потім, додаючи по одній букві, створюємо нові слова. Це також повинні бути іменники в однині і в називному відмінку. І ні в якому разі не імена власні. Слова можуть читатися по вертикалі або горизонталі в будь-якому напрямку. За кожне нове слово гравцеві нараховується стільки балів, скільки букв в слові. Перемагає той, хто збере найбільшу кількість балів до кінця гри.

До ста!

Мета гри - швидко знаходити числа на поле і швидко записувати числа від 1 до 100
Мета гри - швидко знаходити числа на поле і швидко записувати числа від 1 до 100. Креслимо два поля 10 × 10. В одному довільно записуємо числа від 1 до 100. Друге залишаємо порожнім. Обмінюємося з противником листами. Вибираємо будь-яке число і викреслюємо його у себе на полі. Називаємо це число противнику і починаємо швидко-швидко записувати на сусідньому полі числа від 1 до 100 по порядку. Противник повинен знайти назване число на своєму полі і сказати стоп. Називаємо числа по черзі. Переможе той, хто першим допише числа до 100.

А які ігри пам'ятайте ви? Описувати правила у всіх подробицях!