«Все гуркотіло, а я брала ікону, і молилася. Не думала, що переживу жах війни знову »,

«Все гуркотіло, а я брала ікону, і молилася. Не думала, що переживу жах війни знову », - літня переселенка з Донецької області

Волонтери Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, під обстрілами, допомогли виїхати самотній пенсіонерці з Донецької області. Зараз жінка живе в одному з центрів допомоги переселенцям.

Коли розмовляєш з людьми ЗВІДТИ - стискається серце. Страх, біль і невизначеність. І два головних питання: «за що?» І «коли це закінчиться?». Удвічі болючіше, коли цей жах переживають діти і люди похилого віку. Одні купують важку психологічну травму на все життя, а другі змушені переживати її знову.

Так сталося і з Раїсою Сергіївною. Пенсіонерка жила в одній з найгарячіших точок області - в селищі Спартак, поруч з Авдіївки. Там постійні бомбардування не припиняються кілька місяців. Жителі опинилися, що називається, «між двох вогнів»: з одного - постійно обстрілювали Авдіївка, а з іншого - донецький аеропорт.

За словами бабусі, страшно було давно, але жити можна: «Коли стріляли, спочатку сусіди в підвал допомагали спускатися, бувало, по кілька днів там сиділа. А потім вже і ховатися перестала. Як Бог дасть".

У Раїси Сергіївни зовсім немає рідних, чекати допомоги не було звідки. Перший час допомагали і підтримували сусіди, соцпрацівники. Ділилися продуктами, купували хліб, отримували за неї продуктові набори від Штабу Ахметова. «За літо щось змогла в городі виростити - то і їла. Спасибі добрим людям, що не забували », - каже старенька.

Жінка не може пересуватися без сторонньої допомоги. Тому і рідний дім не хотіла залишати до останнього. Зізнається, що при обстрілі було дуже страшно. «Все гуркотіло, а я брала в руки ікону, і молилася. Не думала, що переживу жах війни знову », - каже жінка. - Ту війну я пам'ятаю добре, хоч і маленькою була. Був і голод, і холод. Але тоді не було так страшно ».

До осені селище спорожнів. Хто міг - виїжджав. Перестали платити пенсію і соцвиплати. А до Раїси Сергіївни перестали навідуватися сусіди і приносити їжу.

Її історія евакуації нагадує бойовик. Волонтер Гуманітарного штабу, ризикуючи життям, пробирався в Спартак, щоб забрати стареньку. Але в селище йому потрапити так і не вдалося - не пропускали на блок-посту так званої ДНР. Довелося домовлятися, щоб вони її вивезли до аеропорту, а там вже волонтер забрав стареньку.

Раїса Сергіївна кілька днів нічого не їла, та й до цього харчувалася неважливо. Уже в безпеці, волонтер, насамперед, її нагодував. За попередньою домовленістю, пенсіонерку повинні були прийняти в МНС Красноармійська. Але там відмовилися - нічим годувати.

Жінку відвезли в центр допомоги переселенцям в Краматорську. При активній допомозі Гуманітарного штабу, цей центр створили волонтери-парафіяни одного з місцевих храмів. Він функціонує на базі колишнього дитячого садка. Штаб закупив для проживаючих там переселенців двоярусні ліжка і постільну білизну, допомагає з продуктами.

Зараз Раїса Сергіївна в цілковитій безпеці, і забезпечена всім необхідним. Але розповідаючи про пережиті жахи, весь час плаче. «Я дуже вдячна волонтерам і Штабу за доброту і допомогу. Тут дуже добре до мене ставляться », - дякує пенсіонерка, і весь час повторює:« Головне, що над головою не літають снаряди! ».

Share this news: To top Home

І два головних питання: «за що?
» І «коли це закінчиться?