ВЧИТИСЯ В АВСТРІЇ НА МУЗИКАНТА. |

Де ж вивчати музику, як не в Відні в Австрії Де ж вивчати музику, як не в Відні в Австрії. Віденська опера, консерваторії, легендарні концертні зали, музика Моцарта, Штрауса і Шуберта все це робить Відень музична столицею світу. Саме тому Відень привертає таку кількість учнів в музичній сфері.

Перше місце за популярністю займає державний Університет музики і образотворчих мистецтв Відня (Universität für Musik und darstellende Kunst). У ньому навчається близько 3200 студентів, при цьому 40% із них - іноземці. Факультети пропонуються найрізноманітніші - від звичних нам напрямків, таких як фортепіанне, теоретичне, композиторська, струнні і т.д. відділення, до «Налаштування музичних інструментів» або «Церковної музики». Система навчання - це так звана диплом-програма. Тобто після закінчення музичної школи абітурієнт проходить вступні випробування і надходить на програму «Диплом», яка триває від 10 до 12 семестрів, ця програма рівносильна закінченим бакалавріату і магістратури. Паралельно навчанні студентам і всім бажаючим пропонуються додаткові, факультативні відділення, які відрізняються творчим, сучасним підходом до освіти і розвитку. Це останні методики і розробки, наприклад, «Ритміка» або «Дихальні і фізичні вправи для голосу» і т.д.

Для особливо обдарованих дітей, які ще не мають права вчиться в університеті, організовано безкоштовне підготовче відділення. Крім цього університет музики пропонує річну міжнародну програму з майстер-класами. Це хороший шанс оцінити свої можливості і подивитися на загальну картину музичної освіти в Європі.

Крім Університету Музики у Відні є кілька Консерваторій. Всі вони приватні музичні заклади, мають до однієї тисячі студентів, програми вищого і не вищої освіти. Крім «класичних» предметів можна вивчати джазову музику, музичний театр, мюзикл та ін.

Ось список віденських приватних консерваторій:

  • Franz Schubert Konservatorium
  • Konservatorium Wien Privatuniversität
  • Richard Wagner Konservatorium
  • Vienna Konservatorium
  • Vienna Music Institute

Перед надходженням в музичні ВНЗ обов'язково треба пройти вступні випробування. При цьому в приватні консерваторії не потрібно високого рівня німецької мови, зазвичай сертифіката B1 досить (це не стосується відділень вокалу і акторської майстерності, де в усі вузи потрібен рівень В2 і вище)

У Відні зосереджено більше половини всіх музичних інститутів, оркестрів і т.д. всій Австрії, тому можливість вступити є у всіх, а після закінчення ВНЗ забезпечено роботу.

З музичних вузів за межами Відня, найвідоміший - це Mozarteum в Зальцбурзі, на батьківщині Моцарта. Крім цього є наступні державні вузи:

  • Universität für Musik und darstellende Kunst Graz (Грац, Штирія)
  • Joseph-Haydn-Konservatorium des Landes Burgenland (Айзенштадт, земля Бургенланд)
  • Kärntner Landeskonservatorium (Клагенфурт, Коринтия)
  • Tiroler Landeskonservatorium (Інсбук, Тіроль)

І приватні консерваторії:

  • Anton Bruckner Privatuniversität (Лінц)
  • Vorarlberger Landeskonservatorium (Фельдкірх, Форарльберг, на кордоні з Ліхтенштейном)

У абітурієнтів з Росії є перевага перед європейцями через системи освіти: в Європі 2 ступені - музична школа і ВНЗ. У Росії ж є проміжна ступінь між муз.школой і університетом - це училище або коледж. За рахунок цього при вступі до ВНЗ діти з Росії знаходяться на більш високому рівні майстерності, ніж їх європейські конкуренти.

І в закінченні статті - спеціальна пропозиція від «Європа - це просто!»: Якщо Ваші діти надходять на вокал, музичний інструмент або сценічна майстерність в Австрію, то ми готові організувати Вам ознайомчий тур по прослуховуванням.

Якщо говорити докладніше про сам надходженні то на бакалавра надходження йде раз на рік, подавати документів починається взимку, м квітня по червень йдуть прослуховування на підставі яких вибирають кращих в необхідному для вузу кількості. У червні - липні йде зарахування і з осені початок навчання. На магістра і в аспірантуру можна подавати документи весь рік, після подачі призначають індивідуальне прослуховування і далі зарахування, початок навчання так само з осені. Крім цього при музичних вузах є підготовчі курси і курси підвищення кваліфікації від кількох тижнів до року, після їх закінчення видається сертифікат. Більшість з таких програм платні і коштують близько 300 євро на місяць.

Нагадуємо, що на вокал і сценічну майстерність обов'язково потрібен німецький заздалегідь В2, на музичний інструмент зазвичай вимоги м'якше. І на факультети на бакалавра є обмеження за віком 23-26 років.

Отже якщо ви хочете вчитися в музичному вузі:

  1. Скласти план надходження - бажано звертатися за рік до вступу або раніше. Вступати краще в 2-3 вузу одночасно, якщо ви не впевнені у власних силах то брати підготовчі програми або репетиторство. Так само заздалегідь потрібно вирішити питання візи, ціни навчання, місця проживання, поїздок на прослуховування.
  2. Якщо ви готові відразу подавати документи до вузу то потрібно зареєструвати, взяти екзаменаційну програму і оплатити збір за прослуховування близько 50ти євро.
  3. Далі подати документи до вузу.
  4. Пройти прослуховування.
  5. Після отримання зарахування підготувати документи на візу, в разі невдалого проходження прослуховування підібрати найближчу підготовчу програму.
  6. Після приїзду зареєструватися за місцем проживання та в вуз.

Послуги по надходженню http://www.eueasy.ru/avstrija/edu-austriy

Ще стаття про надходження в музичні вузи і консерваторії https://shumska.wordpress.com/2014/02/26/konserv/

Обговорення питань вступу до музичні вузи http://vk.com/topic-4708163_26360458

Explore posts in the same categories: навчання

Мітки: Австрія , музиканти

You can comment below , or link to this permanent URL from your own site.