партнери

1. Харківський державний університет харчування і торгівлі / ХДУХТ (Україна)
1

Харківський державний університет харчування і торгівлі явно виділяється серед безлічі українських університетів. Це єдине заклад вищої освіти в Східній Україні, яке навчає бакалаврів, фахівців і магістрів для торгівлі, сфери гостинності, ресторанного бізнесу, харчової промисловості, митних та аудиторських послуг. Якість підготовки висококонкурентних фахівців забезпечується 460 викладачами, 70% з яких є докторами наук, вченими, професорами і доцентами. Серед них Лауреати Державної премії, Заслужені працівники освіти і відомі вчені, Заслужені діячі науки і техніки.

Харківський державний університет харчування і торгівлі активно розвиває перспективні напрямки харчування людини в XXI столітті. У ньому функціонірет більше 20 наукових шкіл. Тривалі роки дослідницької роботи були визнані двома державними преміями України в галузі науки і техніки в 2006 і 2012 роках, отриманими 10 вченими університету. Щороку університетські винахідники отримують 30 патентів на винаходи.

Стартап центр університету допомагає студентам і молодим підприємцям просувати свої проекти в життя. В Університеті працює Науково-дослідний центр «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні», який організовує і проводить наукові дослідження з найважливіших проблем соціально-економічного розвитку підприємництва в сфері торгівлі та послуг в контексті європейської інтеграції. Університет також приймає участь в розробці і реалізації «Програми підтримки та розвитку підприємництва в Харкові на 2012-2017 роки». В рамках цієї програми вчені Університету консультую підприємців через розроблену дистанційну онлайн-платформу. Університет був одним із співорганізаторів двох міжнародних бізнес-форумів: Міжнародний інвестиційно-консультаційний бізнес-форум «Європа без кордонів» (Україна-Польща), Міжнародний бізнес-семінар «Open Gate Italy» (Україна-Італія).

2. Вірменський державний економічний університет / АГЕУ (Вірменія)

Вірменський державний економічний університет / АГЕУ (Вірменія)

Вірменський державний економічний університет (АГЕУ) був створений в 1930 році. Є найбільшим і провідним економічним навчальним закладом в Вірменії з майже 8000 студентів та 650 наукових співробітників АГЕУ створив філії в регіонах Вірменії: в місті Гюмрі (в 1997 році) і в місті Єхегнадзор (у 2008 році). В даний час університет представляє програми бакалаврату, магістра та доктора філософії. В університеті підготовлено понад 30 000 висококваліфікованих фахівців. Більшість з них в даний час працюють в сферах економіки, фінансів, науки, культури, освіти і т.д.

Викладання і дослідження, організованих на 6 факультетах, 23 кафедрах, 18 з яких мають певну спеціалізацію і інші 5 загальних дисциплін. Академічний персонал АГЕУ складається з 40 професорів, докторів наук; 141 Доцента, кандидата наук; 87 доцентів; 103 викладачів і понад 60 кваліфікованих фахівців.
У відповідності з новою стратегією розвиненою АГЕУ ініціює процес ув'язки освіти і ринку праці, покращує навчальні програми і відзначає швидкий розвиток інтернаціоналізації та досліджень.

Основними стратегічними напрямками діяльності АГЕУ є: забезпечення високоякісної вищої освіти відповідно до Болонськими напрямками діяльності, підготовка кваліфікованих економістів, перепідготовка фахівців і підвищення їх кваліфікації, проведення досліджень в області економіки, реформа освітнього процесу для успішної інтеграції в Сферу Європейського вищої освіти.

У 2013 році АГЕУ створив Дослідницький центр «AMBERD», який з тих пір проводить дослідні програми з найбільш актуальних проблем економіки країни за власною ініціативою і на замовлення різних міністерств Вірменії. Крім того, в цих дослідних програмах крім фахівців АГЕУ також були задіяні фахівці з системи державного управління та приватного сектора, які мають значний досвід в галузі досліджень.

3. Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації / БТЕУ (Білорусь)

Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації / БТЕУ (Білорусь)

Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації (БТЕУ) є вищим навчальним закладом Білкоопспілки (державно-визнаний вуз). Заснований в 1964 році, на сьогоднішній день університет складається з трьох факультетів в тому числі 13 кафедр очного, заочного та дистанційного навчання. Університет готує фахівців за 14 спеціальностями та 22 спеціалізаціями в області комунікацій, права, економіки та управління, підприємницької діяльності тощо
В даний час система освіти в університеті модернізується відповідно до стратегії розвитку інформаційного суспільства (розробка форм дистанційного навчання) та відповідно до принципів Болонської декларації.

Центр бізнес-освіти (ЦБО) функціонує як частина університету. Ключовими напрямками діяльності ЦБО є розвиток бізнес-освіти і молодіжного підприємництва. Стратегія полягає в тому, щоб розробити «безперервна освіта», успішну зайнятість і створити прибутковий бізнес.
Заходи, що проводяться ЦБО, розробляють програму навчання студентів в університеті. Допомагаючи в працевлаштуванні, ЦБО допомагає студентам в написанні резюме, пропонує їм консультації з питань розвитку кар'єри; проводить міжнародні освітні семінари, тренінги, майстер-класи, які допомагають випускникам орієнтуватися на ринку праці; підтримує зв'язок з випускниками.
ЦБО проводить зустрічі з бізнесменами, проводить консультації щодо реалізації бізнес-ідей студентів з метою розвитку студентського підприємництва і мотивації студентів до підприємницької діяльності.
Щорічно в БТЕУ проводяться Міжнародні молодіжні форуми, бізнес - стартапи і чемпіонат «Молодь і підприємництво».

4. Технічний Університет Молдови / ТУМ (Молдова)

ТУМ був заснований в 1964 році, єдиний технічний університет в Молдові, має 10 факультетів, що забезпечують підготовку фахівців в пріоритетних галузях техніки для національної економіки (машинобудування, механіка, інформатика, телекомунікації, міське планування, геодезія, легка промисловість).

Забезпечує 3 рівня освіти: 15 000 студентів (13250 бакалаврів, 1600 магістрів, 150 докторантів). ТУМ привертає викладачів до нових методів навчання (включаючи цифрові інструменти) і розвитку партнерських відносин з компаніями та іншими університетами в області електронного навчання. Існує Національний навчальний центр Національної платформи електронного навчання.

Університет бере участь в 12 проектах TEMPUS (1997-2015) і 3 проектах ERASMUS +.
Багатостороннє міжнародне співробітництво (ЄС, США, Канада, Східні країни: RU, UA, KZ ...) - 102 двосторонніх угоди.
Член міжнародних організацій: AUF, Мережа Чорноморського університету (BSUN), Європейське вищу освіту (EAIR).

5. Академія економічної освіти Молдови / АЕОМ (Молдова)

Академія економічної освіти Молдови (АЕОМ) є основним державним вищим навчальним закладом з економічним профілем в Молдові. В даний час АЕОМ складається з 6 факультетів з 26 кафедрами (ділове адміністрування, загальна економіка і право, кібернетика, статистика і економічна інформатика, міжнародні економічні відносини, фінанси, бухгалтерський облік), двох допоміжних кафедр, семи центрів, магістерської школи передового досвіду в економіці і бізнесі, школи докторантури, школи туризму і готельних послуг, двох бізнес-інкубаторів та Національного торгового коледжу.
АЕОМ є членом Європейської асоціації університетів (EUA), Асоціації франкомовних університетів (FUA), Чорноморської мережі університетів (BSUN), Мережі університетів Центральної Європи (Мережа CEI-University).

У АЕОМ навчаються 9188 студентів, з яких 6735 бакалаврів, 1396 магістрів, 121 кандидат наук і 936 фахівців на курсах LLL. Загальна кількість співробітників АЕОМ: 405, з яких 361 (очна), 44 (неповний робочий день).

В реалізації цього проекту буде задействоано два відділи АЕОМ:
Факультет ділового адміністрування - заснований в 2002 році, бере участь в підготовці фахівців і наукових досліджень в галузі ділового адміністрування, допомагаючи сприяння розвитку підприємництва в Республіці Молдова. Щорічно приблизно 3500 осіб навчаються на рівні бакалаврату, вибираючи дослідження в галузі ділового адміністрування, маркетингу і логістики, мерчандайзингу та торгівлі, туризму та готельних послуг. Студенти навчаються як для участі в різних організаціях, так і для початку свого бізнесу. Результати опитування показують, що близько 10 випускників факультету відкрили бізнес після закінчення університету.

Бізнес - інкубатор, починаючи з 2005 року брав більше 50 підприємств, заснованих студентами АЕОМ. Протягом 1-2 років компанії-резиденти отримують офісні приміщення, матеріально-технічну підтримку для організації бізнесу, навчання, консалтинг, наставництво, моніторинг, доступ до мереж і спільну роботу. Види підтримки підприємницької діяльності студентів АЕОМ - конкурс бізнес-ідей (www.concurs.ase.md) і проект Businesslab (www.businesslab.md).

6. Батумський державний університет ім. Шота Руставелі / БДУ (Грузія)

Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (БДУ), розташований в Батумі, Аджарія, Автономна Республіка Грузія, має академічну традицію з 1935 року.У даний час Державний університет Батумі ім. Шота Руставелі складається з 9 факультетів і 3 науково-дослідних інститутів:
Факультети: гуманітарний Факультет, факультет освіти, факультет соціальних наук і політичних наук, факультет бізнесу та економіки, факультет права, факультет природничих наук і охорони здоров'я, фізико-математичний факультет, технологічний факультет, факультет туризму. Науково-дослідні інститути: Інститут Ніко Берзенішвілі (Напрямок гуманітарних і соціальних досліджень), Інститут аграрних і мембранних технологій, Інститут фітопатології і біорізноманіття.
Основними пріоритетами нашого університету є: інтеграція в міжнародні освітні мережі, обмін досвідом провідних зарубіжних університетів, вдосконалення навчальних планів з урахуванням потреб роботодавців і ринку праці при підготовці фахівців; актуальності і інтеграції наукової та науково-дослідницької діяльності.
Стратегічні цілі розвитку БГУ:
- підготувати конкурентоспроможних дипломованих медичних спеціалістів, бакалаврів, магістрів і лікарів, відповідних сучасних вимог і компетенцій;
- пропонувати якісну освіту всім зацікавленим особам;
- проводити фундаментальні і практичні дослідження, спрямовані на забезпечення добробуту населення, економічну міць, безпека, реалізацію демократичних принципів і духовне підвищення в наступних областях: природничі науки, гуманітарні науки, соціальні науки, юриспруденція, математика і обчислювальна техніка, машинобудування, бізнес, медицина і сільськогосподарські галузі.
В даний час більше 5 500 студентів навчаються в програмах професійного, бакалаврату, магістра та докторантури. БГУ співпрацює з університетами Європи, США і країн пострадянського простору; бере участь в міжнародних програмах обміну та науково-дослідних грантах.

7. Університет РІСЕБА / РІСЕБА (Латвія)

Університет РІСЕБА / РІСЕБА (Латвія)

Заснована в 1992 році, РІСЕБА була однією з перших приватних вищих навчальних закладів в Латвії, створеної як самостійна бізнес-школа. Сьогодні РІСЕБА входить в десятку найбільших вузів Латвії (як державних, так і приватних) з більш ніж 3000 студентів, в тому числі 200 іноземних студентів, які відвідують 14 навчальних програм різних областей і рівнів і майже 9000 випускників. РІСЕБА має три кампуса, розташованих в Ризі, і один в Даугавпілсі (другий за величиною місто в Латвії). РІСЕБА прагне підготувати своїх студентів і випускників для міжнародної кар'єри. РІСЕБА, як науково-дослідницький університет, слід прихильності і перевазі як в області досліджень, так і в галузі освіти. Національна акредитація є наріжним каменем визнання РІСЕБА в Латвії та за кордоном. Персонал РІСЕБА складається з 119 штатних співробітників, з них 45 - академічні співробітники (основний факультет) і 175 - професорсько-викладацький склад. Основний викладацький склад РІСЕБА включає 4 професори, 11 доцентів, 19 доцентів і 11 лекторів.
У травні 2013 року РІСЕБА запустила новий і амбітний проект, основною метою якого є надання консультацій та підтримки для студентів і випускників - Креативний бізнес-інкубатор РІСЕБА. Креативний бізнес-інкубатор РІСЕБА - це новий проект РІСЕБА, створений для того, щоб надихати, навчати і допомагати студентам і випускникам РІСЕБА прискорити зростання і успіх своїх бізнес-ідей, початківців і початківців компаній. Підтримка студентів РІСЕБА в бізнес-ідеях і процесі розробки проектів і прискоренні процесу створення нових компаній-новачків. Креативний бізнес-інкубатор РІСЕБА просуває ідею надання підприємцям гнучкого і доступного простору в Ризі (Латвія). Мережа співпраці Креативних бізнес-інкубаторів РІСЕБА лвключае в себе бізнес-інкубатори чотирьох латвійських університетів, які разом працюють над досягненням спільної мети - просування культури підприємництва серед молоді та молодих людей в Латвії.