Барановичский фармацевт розповіла про свою роботу: «Дайте таблетки на букву« А »

  1. «Створюється враження, що у свята люди не хворіють»
  2. «Ви знаєте краще, ніж лікар»

Їх часто плутають з лікарями і просять підказати, які ліки підійде при застуді або зубного болю. Світлана Добшікова, фармацевт, завідувач однієї з міських аптек, розповіла Intex-press, коли спостерігається основний потік клієнтів, в яких випадках доводиться проводити «розслідування» та на які хитрощі йдуть чоловіки, щоб придбати засоби, що підвищують потенцію.

Фармацевтом Світлана Вікторівна працює майже 25 років. З дитинства мріяла стати лікарем, але через те, що боїться крові, пішла в фармацію. І про обрану професію жодного разу не пошкодувала.

«Створюється враження, що у свята люди не хворіють»

Робочий день Світлани Вікторівни - з 8.00 до 20.00.

- Оскільки я не тільки фармацевт, але і завідувач аптекою, я замовляю препарати, приймаю їх, оформляю необхідні документи. Але часто працюю за касою: не можу відмовити собі в задоволенні поспілкуватися з людьми. Працюючи з відвідувачами, я відпочиваю.

РЕКЛАМА

Фармацевт каже, що час за роботою пролітає непомітно: начебто тільки ранок було, а вже пора додому. Але трапляються дні, коли і присісти ніколи.

- Іноді навіть ночами сняться стелажі з ліками, - сміється вона.

Рекордна відвідуваність форуму в аптеці - з 12 до 14 годин і ввечері після 17.00, коли закінчується робочий день.

- У вихідні людей зазвичай менше. Рідко в аптеку заходять і в святкові дні. Іноді навіть складається враження, що по вихідних і святах люди не хворіють, - каже фармацевт.

РЕКЛАМА

Найчастіше приходять люди похилого віку. Вони в основному купують ліки від хвороб серця і суглобів. Молодь більше бере вітаміни і косметичні засоби.

- У нашій аптеці широкий вибір засобів по догляду, а консультанти завжди готові допомогти відвідувачам вибрати підходящий засіб, - зазначає фармацевт.

«Ви знаєте краще, ніж лікар»

За роки роботи у Світлани Вікторівни з'явилися постійні відвідувачі. Деякі навіть перейшли слідом за нею з іншої аптеки, де вона працювала раніше.

- Нещодавно прийшла жінка і, побачивши мене, вигукнула: «Нарешті-то я вас знайшла. Куди ви зникли?". Було дуже приємно.

Останнім часом, зазначає вона, деякі відвідувачі довіряють фармацевтам більше, ніж лікарям.

- Мені не раз доводилося чути: «Ви знаєте краще, ніж лікар». Це, звичайно, приємно, але стає прикро за медиків, - міркує вона. - Взагалі, до лікарів люди зараз йдуть неохоче. Їм простіше прийти в аптеку, розповісти про проблеми, отримати консультацію і препарат. Але ми завжди пояснюємо, що спочатку потрібно звернутися до лікаря.

Люди, особливо літні, говорить Світлана Вікторівна, нерідко забувають назви ліків.

- Заходить бабуся і просить: «Дайте мені таблетки на букву А в синій коробці». Доводиться чи не ціле розслідування проводити. Дізнаюся, від чого препарат, його ціну. І, коли приблизно розумію, про що йде мова, дістаю по черзі підходять коробочки. У підсумку, як правило, «та сама» коробочка знаходиться. Але букви «А» в назві немає, а упаковка може виявитися білою, - з посмішкою розповідає фармацевт.

Але букви «А» в назві немає, а упаковка може виявитися білою, - з посмішкою розповідає фармацевт

Ще років десять тому багато чоловіків соромилися купувати контрацептиви:

- Молода людина підходив до каси і, червоніючи, ледь чутно просив продати йому презервативи. Сьогоднішня молодь стала більш розкутою.

Зате чоловіків, які купують, наприклад, «Віагру», і зараз зустрінеш нечасто. Якщо і приходять, то кажуть, що купують для одного. Взагалі, каже Світлана Вікторівна, чоловіки соромляться купувати засоби від чоловічих проблем. В основному з рецептом приходять їхні дружини або подруги.

Куди ви зникли?