Афіша

  1. Просвітлена відео ніч Сьогодні ввечері в Мультимедіа Арт музеї в рамках щорічного музичного фестивалю...
  2. Харе рама
  3. Чи не фікція
  4. Проблеми інтерпретації змісту музичних творів Альфреда Шнітке
  5. У бога на задвірках
  6. Раб помер! Хай живе раб!
  7. Школа малювання
  8. No Future!

Просвітлена відео ніч

Сьогодні ввечері в Мультимедіа Арт музеї в рамках щорічного музичного фестивалю Vivacello, виолончельная музика поєднається з сучасним відео-артом. Прозвучить секстет «Просвітлену ніч» Арнольда Шенберга, написаний в 1899 році за поемою Ріхарда Демеля «Жінка і світ», - лаконічна, у властивій композитору манері, музика про кохання, ночі, красі природи.

Невід'ємною частиною «Ночі» стане відеоінсталяція, створена солістом групи «Самое Велике Просте Число» Кирилом Івановим, також відомим і своїми роботами в відео-арті. Другий твір програми - «Бліц» для камерного оркестру - французький сучасний композитор Рішар Дюбюньон присвятив знаменитим шаховим партіям, які розігрувалися в історії. Оркестр буде складатися з 32 осіб, за кількістю шахових фігур на дошці, і музика також буде супроводжуватися відеоінсталяцією.

У концерті візьмуть участь: камерний оркестр Musica Viva під керуванням Леоніда Казакова, Квартет імені Давида Ойстраха, Борис Андріанов (віолончель) і Данило Австрія (альт). Фестиваль в цілому, єдиний, до речі, в Росії, присвячений виключно віолончельної музики, триватиме до 24 листопада. Подробиці - на http://www.vivacello.com.

Остоженка, 16. Початок о 21.00.

Капель до Різдва

Студії Seasons вирішила почати новорічний забіг в ширину заздалегідь і вже в п'ятницю ввечері проводить Перший різдвяний квартирник. Це буде музично-поетична вистава під назвою «Капель». Аліса Гребенщикова, Юлія Волкова і Аліна Ненашева повернуть на сцену ліричні тексти та романтику 1960-х років: в камерній атмосфері Гребенщикова читає вірші Белли Ахмадуліної, Роберта Рождественнского і Римми Казакової, а Волкова і Ненашева звертається до пісень з репертуару Майї Крісталлінской, Анни Герман та Клавдії Шульженко.

Все досить миленько, особливо вечерю, включений у вартість квитка. Потрібно тільки встигнути зареєструватися: http://goo.gl/xpefDm.

Вул. Велика Новодмітровская, 36/4, стр. 12. Початок о 19.30.

Харе рама

У Третьяковській галереї завершується - залишилося менше 10 днів - цікавий виставковий проект «Дорогоцінна оправа. Картина і рама. Діалоги »про різні аспекти взаємодії живописного твору і його обрамлення протягом кількох століть - з ХIII по ХХI століття, причому тема рами протягом минулого століття і нашої з вами сучасності піднімається вперше.

Цікавий, художньо самодостатній матеріал з колекції галереї давно чекав спеціального дослідження і показу. Деякі рами, так звані авторські, створювалися за ескізами самих художників безпосередньо до їхнім роботам. До них відносяться рама для картини «В майстерні художника» Костянтина Маковського (1881) і рама для «Портрета невідомої» Івана Макарова (1860), в декорі якій різьблені герб і девіз дозволяють припустити, що на полотні зображена жінка з роду Лермонтова.

Рами замовлялися авторами в відомих російських і європейських майстерень Абросимова, граб, Мо, Жеселя, Омбера і у індивідуальних Рамщик - Гребенского, Левозорова і інших - виставку в Третьяковці складають близько 150 творів. Крім монументального живопису в обрамленнях і рам, експонованих окремо, виставляються шедеври декоративно-прикладного мистецтва малих форм - кістяні різьблені ікони та витончені рамки для фотографій фірми Карла Фаберже. Варто встигнути.

Лаврушинський пров., 10. До 30 листопада.

Чи не фікція

Ярмарок інтелектуальної літератури Non / fictio №16, яка стартує в майбутню середу, 26 листопада, в Центральному будинку художника, буде присвячена пам'яті Бориса Дубина - перекладача і соціолога, який пішов з життя в серпні цього року, за посередництва якого російські читачі знайомляться з Борхесом, Ханною Арендт, Сьюзан Зонтаг, Беккетом, Бланшо, Чораном, Мілошем, французькими і польськими поетами ...

У цьогорічному ярмарку візьмуть участь близько 300 великих і малих видавництв, книготорговельних підприємств та інститутів культури з 13 країн світу. Значна частина програми - від заходів прикладного характеру до обговорення актуальних питань книговидання - буде присвячена дитячій літературі. «Спеціальним гостем» стане в цьому році німецький мова та література, причому в подачі відразу трьох країн - Німеччина, Австрія і Швейцарія. Окремої уваги, безумовно, заслуговує велика програма ілюстраторів, вперше представлена ​​в цьому році на non / fiction. Всі цікаві і не дуже події чотирьох днів ярмарку можна знайти тут: http://www.moscowbookfair.ru/rus/programma .

Але ярмарок, давно перестала спеціалізуватися тільки на нехудожньої літератури, цікава й іншим. Варто просто прийти і побродити по стендах великих видавництв і малих - особливо малих, для яких це чи не єдина можливість вийти до читача, погортати тонни книг і піти, перемігши душить жабу, з кілограмами, а також приємним настроєм, бо книги - це ... Ну ви знаєте.

Кримський вал, 10. До 30 листопада.

Проблеми інтерпретації змісту музичних творів Альфреда Шнітке

«Історичне значення музики Шнітке полягає в тому, що він зміг відкрити новий простір російської музики, пов'язане не тільки з російськими, але і, в не меншому ступені, західними традиціями «Історичне значення музики Шнітке полягає в тому, що він зміг відкрити новий простір російської музики, пов'язане не тільки з російськими, але і, в не меншому ступені, західними традиціями. В результаті виник сплав раціонального і ірраціонального, символічного і логічного, який склав міцну і в той же час гнучку основу сприйняття його музики найрізноманітнішої аудиторією в будь-якій соціальній ситуації », - писав Олександр Івашкін, близький друг, дослідник і перший виконавець багатьох творів Альфреда Шнітке .

Московська консерваторія пропонує переконається в цьому на власні вуха, проводячи з 23 листопада по 7 грудня фестиваль «На перетині минулого і майбутнього» до 80-річчя композитора. Програма фестивалю включає шість симфонічних і камерних концертів у Великому і Рахманіновському залах консерваторії, а також залах Московського будинку композиторів, Московського державного інституту музики імені Шнітке, Всеросійського музейного об'єднання музичної культури імені Глінки.

Цікаво, що в ході фестивалю публіці представлять новий камерний оркестр, який буде носити ім'я Шнітке. У недільному концерті відкриття фестивалю прозвучать, зокрема, три духовних хору для мішаного хору a capella (1984), Сюїта з музики до фільму «Маленькі трагедії» (1979/1994) у версії для камерного оркестру Ю. Каспарова, Концерт для альта з оркестром (1985).

Вул. Велика Нікітська, 13/6. Початок о 14.00.

У бога на задвірках

Різними шляхами йшли прочани в Єрусалим - і різні історії привозили звідти. До нас дійшли нечисленні подорожні нотатки і рідкісні докладні карти із зображенням Палестини.

Історик-медієвіст Ілля Дінес запрошує здійснити екскурс в історію і типологію середньовічних карт - mappa mundi, а потім, побачивши Єрусалим очима прочан, поговорити про те, наскільки реальний місто відрізнявся від уявного.

Його лекція «Axis Mundi. Старовинні карти Святої землі »відбудеться 25 листопада в Інституті країн Азії і Африки МДУ. Вхід вільний.

Вул. Мохова, 11. Початок о 20.00.

Раб помер! Хай живе раб!

Калібан, як відомо, - один з головних персонажів шекспірівської «Бурі», такий собі «благородний дикун» у сатиричному ізвод. «Смерть Калибана» - це п'єса польського драматурга Магди Фертач, з якої театральна Москва познайомилася під час минулорічного фестивалю «<mai> Польща» в Центрі ім. Мейєрхольда (ЦІМ), в рамках якого були представлені читки п'єс сучасних драматургів з Польщі.

Так почалася робота режисера з Мінська Тетяни Ларіної над п'єсою, жанр якої був визначений самим драматургом як «народна пісенька». Вибір жанру став ключовим моментом у вирішенні цього тексту як музичної імпровізації на задані теми. В результаті читка прозвучала як заявка на спектакль, і режисер отримав пропозицію з боку Польського культурного центру продовжити роботу над п'єсою.

І ось, 24 листопада в ЦІМе відбудеться прем'єра вистави, в основі сюжету якого - історія про один державі NN, яке вирішило легалізувати работоргівлю під прикриттям програми з приватизації нелегальних емігрантів і в якості самого дієвого джерела агітації вибрало телебачення. За допомогою ток-шоу ми можемо спостерігати розвиток цього проекту і приймати в ньому діяльну участь. Всякі збіги з колишньої однієї шостої частиною суші навряд чи випадкові.

Вул. Смоленська, 23. Початок о 19.30.

Школа малювання

«Мета даного закладу полягає в тому, - писав Сергій Григорович Строганов, відкриваючи в 1825 році Школу малювання у відношенні до мистецтв і ремесел, - щоб молодим людям (від 10 до 16 років), що присвячуються на різного роду ремеслам і мастерствам, доставити випадок придбати мистецтво малювання, без якого ніякої ремісник не в змозі давати виробам своїм можливе досконалість ».

Цього року Школа, більше відома як «Строганівка», а також ВХУТЕМАС, і в наші дні іменується академією, що не менше, святкує 190-річний ювілей і, не чекаючи ще більш круглої дати з двома нулями - стабільності щось в країні вже ніякої , відзначає цю справу приємною виставкою «Уроки малювання».

Більше 120 робіт викладачів та учнів "Строганівки" всіх часів, серед яких Михайло Врубель, Федір Шехтель, Сергій Герасимов, Федір Федоровський, Володимир Єгоров, Михайло Васильєв і багато інших (за випускника училища видавав себе, зокрема, Остап Бендер), експонуються з п'ятниці в Інституті російського реалістичного мистецтва, яка охоплює період з середини XIX століття і до наших днів. Тут і станкова, декоративна і прикладна графіка і живопис, скульптура і меблі, вироби з кераміки і металу, зразки тканин і шпалер - всього 10 тематичних залів.

Вул. Дербеневская 7, стор. 31. До 22 березня 2015 року.

No Future!

На кількох московських майданчиках почався швидкоплинний фестиваль цифрових технологій в науці і мистецтві Future Everything Moscow - з живими виступами артистів і музикантів з Росії і Великобританії, виставкою працюють на стику мистецтва, технологій та науки художників, а також семінарами, що досліджують питання сучасних технологій і комунікації в місті.

Для широкої публіки буде цікава, як здається, виставка і музична програма. Перша, під назвою «Квантова занедбаність», відкрилася в п'ятницю в Laboratoria Art & Science Space (пров. Обуха, 3) і до 25 січня наступного року буде досліджувати питання на кшталт: «Наскільки об'єктивною є наша реальність?», «Чи існують паралельні світи? »,« Чому час рухається тільки в одну сторону? », і, нарешті,« чи живий кіт Шредінгера? ». Тобто буде присвячена феномену занедбаності, причому з безкоштовним входом.

Концерти, однак, будуть не зовсім безоплатними, але стоять. Протягом фестивалю абсолютно нові програми представлять Evian Christ і Koreless, відбудуться виступи Lee Gamble, Mark Fell, Powell, лауреатів премії Mercury Prize 2014 групи Young Fathers (в п'ятницю в центрі ArtPlay, вул. Нижня Сиромятніческій, 10, початок о 20.00), а також шоукейс британського лейбла Hyperdub, присвячений його десятиріччю, на якому виступлять Kode9, Ikonika і Scratcha DVA (в суботу в провіантських складах Музею Москви, Зубовський б-р, 2, початок о 23.45).

До 23 листопада.

», «Чи існують паралельні світи?
»,« Чому час рухається тільки в одну сторону?
», і, нарешті,« чи живий кіт Шредінгера?