Афіша

  1. Чорний мотор, що ж ти вьешься ...
  2. Наша Батьківщина - СРСР!
  3. скрипаль потрібен
  4. Маленька людина великого кіно
  5. АВІА всім!
  6. Зроблено в Скандинавії
  7. музикант
  8. Мовчання золото
  9. оперний рок
  10. Арт-глобус на «Платформі»
  11. привиди Огурцова
  12. Російське коріння буддизму
  13. Анти / порадник
  14. Дрібниця а приємно
  15. кроме того
  16. Творчий вечір Дмитра БИКОВА

Чорний мотор, що ж ти вьешься ...

Характерна риса фінського імпровізаційного тріо Black Motor полягає в тому, що хоча основна лінія їх творчості - серйозний джаз, його наповнюють величезні любов і знання багатьох інших жанрів: від блюзу, реггі та рок-н-ролу до фінських естрадних шлягерів і різних етнічних стилів. Сьогодні ввечері гарячі джазмени з Фінляндії виступлять в культурному центрі ДІМ. Кажуть, це самий працьовитий і самий вільний з джазових колективів батьківщини мумі-тролів.

Б. Овчінніковскій пров., 24, стр. 4. Початок о 20.00.

Наша Батьківщина - СРСР!

Ностальгічні форуми з зборами картинок, що передають предметний світ радянського минулого нашої країни, давно стали помітною частиною Рунета. Знаєте, такі, в дусі «Ви народилися в Радянському Союзі, в 1970-і, в Урюпінську (потрібне підкреслити), якщо ...». Правда, яка сьогодні в Манежі виставка «Радянський дизайн 1950-1980» пропонує насолодитися подібною грою в повній мірі. СРСР як спосіб життя, побут і свята будівельників комунізму, культові предмети дизайну і прикмети великої епохи - все це широко представлено і добре впізнається, називати окремі предмети просто немає сенсу. Розділи виставки зачіпають різні аспекти життя і матеріальної культури радянського громадянина: світ дитинства та ігор, спорт і масові заходи, дозвілля і хобі, облаштування домашнього побуту, освіта, наука і індустріальне виробництво. Втім, організатори пропонують побачити у всьому цьому не тільки милі ретровещіци «родом з дитинства», але результати системного, функціонального, естетичного та гуманістичного підходу до дизайн-проектування та декоративно-прикладного мистецтва. Що ж, це можна.

Манежна пл., 1. До 20 січня.

Чорний мотор, що ж ти вьешься скрипаль потрібен

1 грудня в Московському міжнародному будинку музики грає Максим Венгеров, один з, мабуть, найвідоміших, щасливих і високооплачуваних скрипалів у світі. В тому сенсі, що він грає «крейцерів» роботи Страдіварі смичком легендарного Яші Хейфеца і отримує номінації Grammy одну за одною. При цьому його диригентська кар'єра теж впевнено набирає обертів. У 2007 році віртуоз оголосив, що залишає сольну кар'єру - заради диригування, благодійних проектів та розширення педагогічної діяльності, але через кілька років знову з'явився на московській сцені зі скрипкою в руках. Завтра він буде виконувати соло в своєму коронному концерті для скрипки з оркестром ре-мажор Брамса. Партнерами Венгерова стануть держоркестром України ім. Светланова і Іон Марін, австрійський диригент румунського походження, відомий російській публіці завдяки багаторічній співпраці з Національним філармонічним оркестром.

Космодаміанська наб., 52, стр. 8. Початок о 19.00.

Маленька людина великого кіно

У Мульмедіа Арт Музеї сьогодні відкрилася експозиція «Чарлі Чаплін» - перша в світі виставка, заснована на сімейних архівах одного з найвпливовіших і знаменитих діячів кіно, володаря почесної премії «Оскар» «за безцінний внесок у те, що в ХХ столітті кінематограф став мистецтвом ». Фотографії, фрагменти з фільмів, документальні матеріали та кіноафіші детально розкажуть про легендарного актора і режисера, його образах і міфі, створеному навколо його особистості. Понад 200 знімків, зроблених на знімальних майданчиках і в студіях, подані так, що, розглядаючи їх, глядач немов бачить кадри фільму. Вперше публічно виставлений унікальний Кістоунскій альбом, названий по імені студії Keystone, де Чаплін починав працювати в 1914 році. На кожній пластинці можна побачити ФОТОГРАМИ з рукописним текстом, що описує історію створення перших 35 короткометражок, в яких грав Чаплін. Тут простежується поступовий розвиток персонажа Чапліна, як і на оригінальних кіноафіша, складових ще один розділ виставки. Знаменитий чапліновскій образ «маленького бродяги» став культовим персонажем не тільки в кіно, але і в мистецтві 1910-1920-х років. Втілюючи багато основоположних концепції різних течій авангарду, образ Чапліна надихав цілий ряд художників, і результати цього натхнення, наприклад, від Фернана Леже, також можна побачити в новій експозиції музею. Нарешті, на 15 екранах і 8 проекторах демонструються окремі фрагменти чапліновскіх фільмів. Варто сходити, звичайно.

Вул. Остоженка, 16. До 17 лютого.

АВІА всім!

Група АВІА (або «Анти Вокально-Інструментальний Ансамбль») навіть в свої «золоті роки» не блищала музично, хоча і мала в активі кілька хітів, на кшталт «Я не люблю тебе», «Весняна масова», «Голова як мозоль». Їх сильною стороною були масово-наступальна виконання і візуальна естетика концертів, сконструйована з елементів буфонади, пантоміми, гімнастики, танцю і власне пісень і слідувала духу виступів делегатів на партійні з'їзди і букві радянського авангарду 1920-х з його парадами фізкультурників, успадковувати конструктивістам, театру Мейєрхольда, сінеблузнікам - і всьому мистецтву перших післяреволюційних років. Тому не дивно, що, як тільки колектив покинув пластичний Антон Адасинський, а за ним шоумен Марат Тімергазов, група на початку 1990-х була законсервована. У минулому році музиканти дістали консервний ніж. У цьому, а саме 1 грудня, відбудеться унікальний концерт групи в Політеатре, в якому, обіцяють, буде відтворена атмосфера грандіозних АВІАвскіх шоу кінця 1980-х - за участю духової секції, Адасинського і Фізкультурній групи ім. 1000-річчя Жовтня.

Нова пл., 3/4, під'їзд № 9. Початок о 19.00.

Зроблено в Скандинавії

Центр дизайну ArtPlay проводить 1 і 2 грудня фестиваль-ярмарок скандинавської культури і мистецтва, що складається з двох частин. Scandinavian Wave - це музичне дійство за участю проекту Blue Foundation, відомого слухачам саундтреком до «Сутінок», бьоркообразной групи Under Byen з Данії, чия пісня Plantage звучить в одному з кращих музичних відео за всю історію відеокліпів (його зробив дизайнер Якуб Дворський), неймовірного і багатогранного ісландського колективу Mum, а також Аліни Орлової (вона взагалі-то з Литви), норвежця Einar Stray і нашого композитора-мінімаліста Михайла Міщенка. Scandinavian Weekend - це розважальні програми для всієї сім'ї, від кінопереглядів і участі в майстер-класах до здійснення покупок на скандинавської ярмарку. Програма лекцій та семінарів відзначена виступами таких знакових фігур північноєвропейських країн, як Сіндрі Елдон (музикант і журналіст, син Бьорк), Лілья Біргісдоттір (художник-ілюстратор, автор обкладинок ісландських колективів, як Sigur Rós, Amiina, Pascal Pinon і Jónsi), легендарний Годдур (професор Академії мистецтв у Рейк'явіку, декан факультету графічного дизайну), та інших. Вхід на більшість заходів - вільний.

Нижня Сиромятніческій, 10.

музикант

Костянтин Нікольський - автор значної частини пісень групи «Воскресіння» періоду розквіту, включаючи знаменитого «Музиканта», коли заїжджені магнітофонні плівки звучали чи не в кожній московській квартирі. Крім культового «Воскресіння» Костянтин попрацював в таких колективах, як «Квіти», група Стаса Наміна, «Фестиваль», «Дзеркало світу». Приблизно з початку 1990-х Нікольський виступає сольно, як в концерті 3 грудня клубі «Гніздо глухаря».

Кольоровий бульвар, 30. Початок о 20.00.

Мовчання золото

Що не кажи, а славу Джону Кейджу принесла тиша. Композитор - піонер алеаторики, цікавився «некомпозіторскімі» технологіями, побудованими на буддистських принципах недіяння і використанні шумів, він став відомий завдяки п'єсі 4'33 '', в якій, крім відкритої кришки рояля, немає нічого. Сьогодні критики називають Кейджа одним з найвпливовіших американських композиторів ХХ століття, що симптоматично, і в рік його 100-річного ювілею виставки і концерти проходять всюди. Ось і в фонді культури «Катерина» (вул. Кузнецький Міст, 21/5, під'їзд № 8, вхід з вул. Б. Луб'янка) відкрилася виставка «Мовчазна присутність», присвячена впливу на художню культуру таких ідей і експериментів Кейджа, як перформативність , метод випадкових дій, серійність і т.д. Оскільки сам композитор говорив: «Якщо хочете написати музику - досліджуйте <Марселя> Дюшана», малюнки знаменитого дадаїста до його знаменитому «Великому склу» займають центральне місце в експозиції. Крім того, в експозиції представлені графічні роботи Кейджа, включаючи візуальні партитури. А 6 грудня у залі «Глобус» театру «Школа драматичного мистецтва» відбудеться концерт, в якому будуть виконані твори різних композиторів, присвячені Кейджу, зокрема «Фортепіанний квінтет» (1985) Мортона Фельдмана і «Оммаж Джону Кейджу» Володимира Мартинова. Виконувати буде ансамбль Opus Posth під керівництвом Тетяни Грінденко, автентична стилістика якого об'єднує різні традиції - від авангарду до архаїчного фольклору.

Вул. Сретенка, 19. Початок концерту о 19.00.

оперний рок

6 грудня о СК «Олімпійський» в супроводі симфонічного оркестру виступить з концертом-презентацією альбому La nave va Алессандро Сафіна, італійський тенор, відомий не тільки досягненнями в області класичної музики, а й спільними виступами з Сарою Брайтман і Елтоном Джоном. Сам співак свій стиль називає «оперний рок», і, якщо розглядати це як свого роду популяризацію оперного мистецтва, все не так погано.

Олімпійський пр-т, 16, стр. 1. Початок о 20.00.

Арт-глобус на «Платформі»

«Платформа» на «Винзаводі» представляє проект «Діалоги» в 12 події за чотири дні - з 6 по 9 грудня. Це буде «мистецтво нон-стоп», що об'єднує в собі театр, музику, танець і медіа, для якого «Цех білого» перетвориться в мультиплекс з декількох майданчиків, на яких один за одним пройдуть вистави всіх «платформних» напрямків. Зокрема, можна буде побачити постановку латиського режисера Владислава Наставшева «Хлопчики пахнуть апельсинами» та прем'єру вистави випускника Школи-студії МХАТ Іллі Шагалова Funny Dream за Достоєвським. Своїми новими роботами Code Unknown і «Країна Проживання» компанія «Діалог Данс» представить напрямок «Танець». А «Музика» сформується з чотирьох великих концертів, в яких прозвучить як класика авангарду XX століття, так і твори, написані сучасними композиторами спеціально для «Діалогів». Окремі події проекту будуть проходити на «Платформі» один за іншим, як сеанси в кінотеатрі. Кожен день на глядачів чекає три показу: о 19.00, 20.30 і 22.00. Тому, плануючи свій вечір, можна буде зупинитися тільки на одну подію або ж відвідати всі три. Квиток на кожен захід коштує 200 рублів.

4-й Сиромятніческій пров., 1, стор. 6.

привиди Огурцова

Совріск у вигляді затятих в папері дірок і всяких-різних інших інсталяцій - обривків культурної спадщини в Галереї 21 - це персональна виставка художника-філософа Сергія Огурцова «Елементи теорії привидів». Щоб зрозуміти, що саме він хоче вам показати, доведеться читати паратекст під кожним з об'єктів, що, втім, розуміння не гарантує. Але в цілому виставка складається в якусь естетичну сукупність, в якій фрагменти статей, понівечених цензурою, артефакти, забезпечені невірним тлумаченням, нібито перекрутили б задум художника, і примарні заборони Системи - скажімо, політичної, - складаються в абстрактні скульптури і замутнені тексти, які, як казала Аліса, наводять на всякі думки, тільки незрозуміло, які.

Пуговішніков пров., 11, стр. 3. До 19 грудня.

Російське коріння буддизму

Назва проекту художника Германа Титова «Російське коріння буддизму» в Stella Art Foundation апелює аж ніяк не до історичної достовірності, а до традиції абсурду в російській мистецтві XXвека, в межах якої знаходиться і школа московського концептуалізму. Виставка включає в себе серію картин з псевдобуддійской символікою, а також відеофільми та фотоінсталяцію, побудовані на автентичному російському матеріалі. В цілому вона представляє як би монументальний шифр, складений з зовні різнорідних візуальних образів, або ж, за висловом самого художника, «дзен-буддистський коан», на тему дороги, шляхи - як в просторовому, так і екзистенційному сенсі.

Скарятінскій пров., 7. До 20 січня.

Анти / порадник

Оксана Мисіна, актриса:

- Людина театру, буду говорити про театр. Мені здається, що найбільша подія майбутнього тижня - відкриття сезону Театру ім. Єрмолової під художнім керівництвом Олега Меньшикова. Відразу п'ять прем'єр! Ось це так! Олег, як завжди, - на висоті! Отже: «Найбільша маленька п'єса» 1-го і 2 грудня - за мотивами оповідань Чехова, з Валентином Гафтом і Володимиром Андрєєвим в головних ролях. Постановником вистави виступив Родіон Овчинников, так само, як і в спектаклі «Одеса 913» по Бабелю, який буде йти 4 грудня. На наступний день, 5 грудня, нас чекає вже нашумілий музичний спектакль Меньшикова-режисера - «Оркестр мрії. Мідь », в якому він виступив і головним виконавцем. Я бачила багато вистав «Театрального товариства 814», в постановці «Кухня» була зайнята, і дуже рада, що Олег, художник легкого подиху, з рідкісним смаком і сучасним баченням театру, - отримав можливість максимально реалізувати його творчий потенціал! Думаю, що вибір постановок буде бездоганним. Це відноситься до ще двом прем'єрам 6-го і 7 грудня: відповідно «фотофініш» за п'єсою Пітера Устінова, де грають Володимир Андрєєв і Тетяна Рудіна, і «Життя» - пластичного спектаклю-притчі.

Звичайно, яскраві спектаклі на тижні йтимуть і в інших театрах. Два приголомшливих вистави Ками Гінкаса в Московському ТЮГу: «Безглузда поема» 5-го числа за мотивами глави «Великий інквізитор» з «Братів Карамазових» Достоєвського, з музикою неймовірного Олександра Бакши, і «Блазні Шекспирову» 6-го - пронизливо нове прочитання класики , тут блазні - королі, а королі - блазні, що суть одне і те ж. Феєрверк фантазії, неймовірна парадоксальність режисерських ходів. В обох постановках зайнятий прекрасний Ігор Ясулович, в «блазнях ...» грає Валерій Баринов, весь акторський ансамбль викликає захоплення. Якщо ви чекаєте від театру потрясіння - йдіть на Гінкаса.

Безумовно, варто сходити 6 грудня о Театр ім. Моссовета на «Кастинг» з незрівнянною Аллою Сігалова в головній ролі. Це адаптація бродвейського мюзиклу Chorus Line, де дія перенесено на російський грунт. Атмосфера наших днів, впізнавані персонажі, смачний гумор і безпосередність персонажів. Спектакль вийшов свіжий, дотепний, живий. Я бачила «оригінал» в Бостоні - але моссоветовская версія справила набагато сильніше враження. Фінальний танець Алли Сігалова - це вибух неба. Такий висоти і трагічності в сучасному танці я до цього не бачила.

А в Школі драматичного мистецтва 6 грудня - «Людський голос» Жана Кокто на музику Франсіса Пуленка. Це моноспектакль для публіки, яка не боїться іншого, гостроти страви, вишуканості насолоди. Режисер Ігор Яцко разом з художником Ігорем Поповим створили цей стильний спектакль. У головній ролі - Марія Зайкова, її виконання складної авангардної музики - просто діамант. Ще одна акторська робота, про яку хочу сказати, - це Віра Кузьмівна Васильєва в прем'єрі «Пікової дами» в Малому театрі. Яка актриса! Потужна, гротескна, чарівна і лякає - така різна - і колючий, і ніжна! Але захоплення викликає не тільки її талант, але і її відвага Художника, який боїться нових фарб і життєвих віражів. Чарівна актриса. Пушкін мав рацію: вона і зараз красуня! У багатьох сенсах цього слова.

Про вистави, на які ходити не варто, мені, як людині, яка вариться в театральній «кухні», - говорити неетично. Я і не буду. Скажу, що навіть в таку погоду, як зараз, не варто сидіти вдома, біля телевізора. Краще погуляти по Москві, наприклад. Але й не варто ходити в такі місця - кафе або клуби, - де на вході стоять похмурі поперек себе ширше чоловіки в чорних костюмах, озиратися вас з ніг до голови. Це не справжня Москва. Справжня, вона відкрита, тепла і дружня.

Дрібниця а приємно

про ведмедів

З 6 по 9 грудня в галереї на Тішінской площі, 1, пройде виставка-свято Hello Teddy! , На якій буде представлена ​​велика різноманітність знаменитого ведмедика Тедді: ляльки, малюнки та інші «ми-ми-ми». Не може не радувати проводиться в рамках виставки проект «Внутрішній світ ведмедя», який насправді присвячений тим матеріалам, з яких художники роблять своїх плюшевих друзів. А тим часом в ГУМі (Червона пл., 3) відкрилася експозиція «Допоможемо білим ведмедикам разом!», Покликана звернути увагу громадськості на проблему загрози зникнення білих ведмедів. Різні відомі і не дуже фотографи роблять це за допомогою того, що знімають «зірок» шоу-бізнесу. Вхід в ГУМ - безкоштовний.

кроме того

«Наївняк»

Лекторій журналу «Знання - сила» продолжает посівну розумного, доброго, вічного: сьогодні ввечері критик, поет и філолог Данило Давидов в клубі «Русского журнала» прочітає лекцію «Наївне мистецтво и літературний авангард», в ході якої розповість про Історію Захоплення діячамі російського авангарду наївним мистецтвом, про маловідомі нині поетів і визнаного метра. Після лекції, як очікується, виступлять як раз наївні і не дуже поети. Вхід вільний.

Малий Гнездніковскій пров, 9/8, стр. 3а. Початок о 19.00.

19 грудня, «Блаженство» *

Творчий вечір Дмитра БИКОВА

До 45-річчя автора

Дмитро Биков про вічне - любові, щастя, блаженство.

У виконанні Дмитра Бикова прозвучать вірші різних років: ліричні та зворушливі, смішні і пронизливі, маловідомі і дуже відомі.

А також зовсім нові вірші, написані спеціально до цього вечора.

Бути повинен інтер'єр для двох персон,
І дві персони в ньому, і півсон:
Все можна, і хвилини як би каплют,
А поруч листя в жовтій смузі,
Де кожен зразок метається - а все
Радіють або хвалять, як-то так ось ...

* Блаженство - повне і незворушний щастя; насолоду. (С. Ожегов. «Тлумачний словник російської мови»)


Квитки в касах Концертного залу ім. Чайковського (тел. 495 232-53-53) і онлайн на сайті http://www.pryamaya.ru/ www.pryamaya.ru

http://www.youtube.com/watch?v=ng1GQENhM_A http://www.youtube.com/watch?v=ng1GQENhM_A - відеоанонс

Com/watch?
Com/watch?