Як відкрити художній салон або галерею. Ідеї ​​для бізнесу.

  1. Ідеї ​​для бізнесу -> Розважальний і готельний бізнес, туризм, громадське харчування, краса, здоров'я,...
Ідеї ​​для бізнесу -> Розважальний і готельний бізнес, туризм, громадське харчування, краса, здоров'я, медицина

Як відкрити галерею або художній салон

Відкриття художньої галереї або художнього салону - це дуже вдала і досить прибуткова ідея для власного бізнесу Відкриття художньої галереї або художнього салону - це дуже вдала і досить прибуткова ідея для власного бізнесу.

Що слід знати і враховувати відкриваючи власну галерею або художній салон? Існує кілька досить простих і логічних правил створення подібного бізнесу.

1. Для організації художнього салону чи галереї необхідно мати досить просторе приміщення, яке повинно відповідати вимогами пред'являються до подібного роду закладам. Слід враховувати як технічні, так і певні художньо-естетичні вимоги. Обов'язково слід зробити ремонт, ретельно продумати додаткове освітлення та інші подібні дрібниці.

Безумовно, добре, якщо галерея буде знаходитися в центрі міста, де приплив відвідувачів гарантований, розміщення же художньої галереї або салону в спальному районі - це завжди ризик.

2. Загальна площа приміщення для організації художнього салону чи галереї зазвичай не менше 200 кв. метрів. З них приблизно 20 кв. метрів займе офіс, виставковий зал - від 80 кв. метрів, приміщення для зберігання робіт (запасник) це ще близько 50 кв. метрів, а що залишилися 50 кв. метрів сьедят підсобки та інші технічні приміщення. В принципі, бувають галереї і менших розмірів, що обходяться без запасників і офісу, при плануванні таких міні-салонів дуже важливо правильно розподілити наявні невеликий простір.

3. Крок наступний - підбір персоналу і співробітників. Тут головне, щоб вони добре розбиралися в мистецтві, були товариськими, комунікабельними, активними.

Зазвичай в штаті більш-менш серйозного художнього салону чи галереї працюють галерист, куратор, керівник, консультант, експозиціонер. Галерист створює зовнішній вигляд галереї, відповідає за її імідж, вибирає напрямок роботи, співпрацює з художниками. Куратор займається організацією і проведенням виставок, він - ініціатор всіх цих процесів. Природно, даний фахівець повинен мати художню освіту.

Експозиціонер займається підбором найбільш підходящого місця для кожної роботи, грамотно і правильно оформляє експозицію. Завдання Консультан - спілкування з потенційними клієнтами.

Штат співробітників може бути зменшений або наооборот збільшений, в залежності від умов і специфіки діяльності конкретного салону або галереї.

4. Для того, щоб відкрити художній салон або галерею будь-які спеціальні дозвільні документи не потрібні, знадобляться тільки загальноприйняті паперу.

5. Як і в будь-якому іншому бізнесі, затіваючи відкриття художньої галереї, слід подумати і про стартовий капітал. Якщо ви вже маєте в своєму розпорядженні приміщенням під майбутній художній салон, то можна спочатку обійтися сумою близько 5 - 7 тис. Доларів. Ці гроші підуть на зарплату співробітникам у перший місяць роботи, власне оснащення і відкриття галереї, друк буклетів про майбутні виставки.

Якщо ж приміщення, як це зазвичай буває, немає - потрібно орендувати відповідні площі. Але оренда в центрі міста - це дуже недешеве задоволення. Втім, якщо знайти спонсора або відкрити галерею спільно з місцевою владою, то це обійдеться набагато дешевше.

Можна підключити галерею до вже наявного у вас бізнесу. Наприклад, можна організовувати виставки в працюючому магазині по вихідним. До речі, це буде дуже хорошою рекламою.

6. Дуже важливий пункт - вибір художників і їх робіт. Слід визначитися з напрямком, технологіями (живопис, скульптура, графіка, фотографія, відео-, Медіаарт, інсталяція) і кращим колом авторів.

Тут слід спиратися на кілька факторів: ваші власні переваги, популярність в суспільстві, попит. Допомагає вивчення бізнес-оглядів, думки кваліфікованих фахівців-експертів, які оцінюють роботи того чи іншого художника і дають їм характеристику.

Про художника можна судити по заходам, в яких він брав участь, де виставлявся, в якому музеї сучасного мистецтва вже є його роботи. Дуже важливо вибирати хороші роботи для галереї, адже її оцінюють за рівнем не найсильнішого, а самого слабкого з авторів. Така специфіка цього бізнесу.

7. Відкриваючи галерею слід подбати про страховку, а також про загальну організації безпеки та охорони. Ці статті витрат можуть значно здорожити початкову кошторис.

8. Прибуток можна отримувати не тільки від продажу картин та інших виставлених в салоні або галереї предметів. Невелика плата за вхід в галерею навряд чи відлякає цінителів мистецтва, зате відсіче зайвий «нецільової» контингент. Можна також брати символічну плату з художників, які хочуть зробити виставку своїх робіт.

Отже, підіб'ємо підсумки.

Відкриття мистецького салону або галереї - це хороша бізнес ідея, яка дозволяє отримати прибуток, виставляючи свої (якщо ви автор або колекціонер) і чужі роботи на продаж.

Можливо, доведеться зіткнутися з деякими труднощами. Вони можуть виникнути, якщо бізнес не буде продуманий до дрібниць, якщо не буде стартового капіталу і необхідного приміщення. Втім, все передбачити неможливо і деякі огріхи, як це часто буває, доведеться усувати вже в процесі роботи. І все-таки, всі організаційні питання дуже важливо вирішити заздалегідь з тим, щоб відкриття галереї пройшло на ура.

11/2011

Ще ідеї? дивіться розділ

Готові бізнес-плани, корисні документи

Що слід знати і враховувати відкриваючи власну галерею або художній салон?
Ще ідеї?