- Обговорення дисертації на кафедрі - що це таке? Перш ніж отримати висновок кафедри по дисертації...
- Структура укладення по дисертації
- Часті питання щодо укладення
- Чим відрізняється висновок організації від укладення кафедри?
- Що робити, якщо отримано негативний висновок організації?
Обговорення дисертації на кафедрі - що це таке?
Перш ніж отримати висновок кафедри по дисертації - документ, що підтверджує готовність дисертації і дає можливість захищати її в дисертаційну раду, необхідно пройти процедуру передзахисту. Ознайомтеся з основними етапами процесу обговорення результатів дослідження на кафедрі.
Обговорення на кафедральному засіданні отриманих дисертантом результатів зазвичай називають передзахистом. Ця процедура має багато спільного із захистом дисертації. До цього моменту робота повинна бути повністю готова, вичитана і вивірена науковим керівником.
Науковий керівник, вважаючи, що процес підготовки дисертації завершено, пропонує завідувачу кафедри скликати робочу групу і обговорити результати дослідження. Завідувач знайомиться з текстом наукової роботи, призначає рецензентів, що мають наукові ступені, і встановлює дату засідання. Дата передзахисту призначається з урахуванням часу, необхідного рецензентам для складання відгуків на дисертацію.
Якщо обговорювана проблема знаходиться в компетенції іншого кафедри, завідувач може організувати спільне засідання двох кафедр.
Здобувач представляє аудиторії доповідь на 10-15 хвилин. При необхідності доповідь супроводжується презентацією та роздатковим матеріалом. Потім здобувач відповідає на задані учасниками дискусії питання. Науковий керівник характеризує особистісні якості здобувача, рецензенти зачитують відгуки на дисертацію.
По закінченню дискусії проводиться голосування, вирішальне питання готовності дисертації до подання до спеціалізованої вченої ради і захисту, і оформляється висновок організації по дисертації.
Вимоги до змісту та оформлення висновку організації, де виконувалася дисертація
Знання основних правил по складанню укладення і дотримання ним дозволить уникнути проблем при зборі документів до захисту.
Рішенням ВАК рекомендована форма укладення організації , Де була виконана дисертація.
Висновок повинен включати наступні пункти:
- Особиста участь дисертанта в отриманні результатів, представлених в роботі. Вказується ступінь безпосереднього особистого внеску автора в розробку теоретичних положень, алгоритмів, методик і т.д., підтверджується особисту участь автора в наукових дослідах і експериментах, зборі вихідних даних, їх статистичній обробці, розробці ідей, завдань, рекомендацій, апробації наукових результатів, підготовці публікацій з теми дослідження, оформленні тексту дисертації. Тут же наводяться отримані автором результати без уточнення їх новизни.
- Ступінь достовірності наукових результатів, отриманих в дисертації. Оцінюється правильність використання основних законів, коректність застосування математичного апарату, узгодженість теоретичних і прикладних досліджень, відповідність отриманих результатів висновків, отриманим раніше і опублікованими у відомих роботах.
- Новизна дослідження. Виділяється новизна кожного результату, отриманого дослідником, оцінюється і детально описується конкретна відмінність результатів від існуючих раніше.
- Практична значимість. Оцінюється корисність результатів для практики і доцільність їх подальшого використання, позначаються об'єкти впровадження.
- Цінність наукових робіт дисертанта. Визначається одержанням патентів на винаходи, дослідницьких грантів, складанні методичних рекомендацій, участю в семінарах та конференціях.
- Наукова спеціальність, в рамках якої виконувалася дисертаційна робота. Вказується відповідність спеціальності виконаної роботи Паспорту спеціальностей ВАК.
- Повнота викладу результатів дисертації в публікаціях. Характеризуються опубліковані наукові роботи здобувача, їх обсяг і особистий внесок дисертанта. Оцінюється ступінь повноти відображення матеріалів дослідження в рецензованих журналах.
Висновок підписується завідувачем кафедри і затверджується керівником організації.
Зразок висновку щодо дисертації
Висновок по дисертації (сторінка 1)
Висновок по дисертації (сторінка 2)
Висновок по дисертації (сторінка 3)
Висновок по дисертації (сторінка 4)
Висновок по дисертації (сторінка 5)
Висновок по дисертації (сторінка 6)
Завантажити зразок укладення по дисертації
Структура укладення по дисертації
Протокол засідання кафедри з приводу передзахисту дисертації повинен містити наступні пункти:
- перелік експертів, присутніх на засіданні кафедри;
- П.І.Б. здобувача:
- спеціальність, відповідно до Паспортом спеціальностей;
- шукана вчений ступінь;
- Тема роботи;
- питання, що задаються фахівцями під час дискусії і відповіді дисертанта;
- короткий огляд виступів рецензентів і наукового керівника.
Після закінчення обговорення дисертації на кафедрі складається виписка з протоколу засідання. До виписки додаються відгуки рецензентів і висновок кафедри про дисертаційній роботі. В остаточному варіанті ув'язнення не повинно вказуватися ніяких додаткових умов і зауважень щодо якості дисертації, її висновків та рекомендацій.
Після отримання здобувачем офіційного висновку організації на виконану дисертацію, формальні завдання кафедри вважаються виконаними. Дисертант має можливість звернутися в будь-який спеціалізованої вченої ради.
Зразок виписки протоколу про укладення по дисертації
Зразок виписки протоколу (сторінка 1)
Зразок виписки протоколу (сторінка 2)
Зразок виписки протоколу (сторінка 3)
Зразок виписки протоколу (сторінка 4)
Зразок виписки протоколу (сторінка 5)
Зразок виписки протоколу (сторінка 6)
Завантажити зразок виписки протоколу по дисертації
Часті питання щодо укладення
Пропонуємо ознайомитися з найбільш часто виникаючими питаннями з приводу отримання висновку організації, де виконувалася дисертація, і відповідями на них.
Чим відрізняється висновок організації від укладення кафедри?
Нічим. Це один і той же документ. Висновок організації, де виконувалася дисертація, складається кафедрою, за якою закріплений здобувач і підписується ректором ВНЗ.
Що робити, якщо отримано негативний висновок організації?
Досить часто після першого обговорення результатів на кафедрі виявляється, що роботу потрібно допрацювати. Не варто сприймати це як кінець наукової кар'єри, проходження передзахисту кілька разів - поширена практика. В результаті апробації результатів серед «корифеїв» в роботі можуть виявитися недоліки, що вимагають обов'язкового усунення. Є ймовірність, що колективний розум підкине цікавих ідей, які здобувач зможе доопрацювати і отримати нові наукові результати. Чим більше буде висловлено думок і виявлено недоліків, тим більша ймовірність своєчасної опрацювання слабких місць дисертації і, як наслідок, її успішного захисту.
Якщо здобувач впевнений в тому, що його робота не потребує доопрацювання, він може спробувати прикріпитися здобувачем до іншої організації на платній основі. Спеціалізованої вченої ради не приймає до захисту дисертаційні роботи, за якими видано негативний висновок організації.
Обговорення дисертації на кафедрі - що це таке?Що робити, якщо отримано негативний висновок організації?
Обговорення дисертації на кафедрі - що це таке?
Чим відрізняється висновок організації від укладення кафедри?
Що робити, якщо отримано негативний висновок організації?