Кар'єра професора ВНЗ в ЄС. |

Чому ви поїхали з Росії Чому ви поїхали з Росії?

«... навіщо вирішувати проблеми, якщо їх можна не мати зовсім?»

Анна, у мене таке питання. Я закінчила сценарний факультет ВДІКу в 2004, цього літа хочу вступити до аспірантури, тема дисертації буде пов'язана з періодом радянського кіно, далі є план спробувати перевестися (через рік-два) в аспірантуру в Європі. Але навіть якщо у мене це вийде, скажіть, які взагалі шанси є залишитися там потім на ПМЖ викладати ???? У мене дочка і я хотіла б, звичайно, з нею виїхати удвох. Які вузи в Європі по кіно мені краще вибрати? Я хотіла б виїхати в США, але є думка і про Чехію ... .може туди буде простіше перевестися ....? Правда, чеського я не знаю, поки що))

Олена

Хороше запитання - так як піднімає кілька аспектів.

Перше, ви не дали вибір країн або вибір мов, якими ви володієте, а це перше з чого необхідно визначитися. Для реального збору документів можна вибрати одну максимум 2-3 країни. Не обов'язково, що ви переїдете в одну з них, але у вас буде з чого почати і в подальшому буде досвід від чого відштовхуватися. І такий фактор як знання мов для навчання в аспірантурі на рівні вище середнього. Це вимагає концентрації на 1-2-х мовах. Без першого кроку не можна переходити до другого. І досвід консультації та семінару показав, що не в Інтернеті і відкритих джерелах інформація занадто хаотична, щоб за пару місяців самому і на батьківщині скласти чітке розуміння як і в яку країну переїхати.

Друге, перевестися це звучить дещо помилково. Ви будете писати заяву в вуз на післядипломну освіту або дослідження і вам можливо (саме можливо) зарахують кілька років аспірантури. І все залежить від країни, від вашого вузу і звичайно від спеціальності. У зв'язку з цим важливо вибрати: вуз на батьківщині, який зараховується в країні в яку ви їсте, і країну в яку ви їсте.

Третє, залишитися на ВНЖ - це можливо, залишитися викладати важче. Я навіть не кажу про мовний бар'єр. Справа в тому, що країни відкриті для навчання і досліджень для іноземців не зацікавлені в іноземних викладачів. Ця ситуація може бути змінена, наприклад, якщо ви отримуєте незалежний ВНЖ дає право на роботу (тобто коли НЕ інститут подовжує вам ВНЖ).

Четверте, та дочку ви будете мати можливість привезти з собою.

П'яте, розраховуєте, що середній час від початку оформлення документів, до початку навчання в Європі в вашому випадку буде 1-2 роки.

Етапи: збір документів на батьківщині, переклади і запевнення в країні, проходження системи нострифікації диплома (іноді може бути зроблена в процесі продовження навчання), подача документів безпосередньо в магістратуру, отримання зарахування іноді разом з контрактом на дослідницьку діяльність, відкриття візи на батьківщині робочої або навчальної, в'їзд, зарахування до ВНЗ, відкриття ВНЖ в країні.

Моя порада проконсультуватися ДО того як ви будете продовжувати навчання в Росії, так як можливо вам легше зараз почати готувати папери для продовження навчання в Європі і через півтора два роки продовжити навчання відразу в Європі. Якщо вступати до аспірантури в Росії вибрати спеціальність і вуз, який зарахують в Європі, то є інший варіант відразу шукати дослідницьку діяльність з оплатою.

Анна, велике спасибі за такий детальний відповідь. Швидше за все буду поступати тут спочатку, так як закінчила інститут вже давно, і однією мені просто не витягнути зараз дисертацію на такий рівень, щоб зацікавити відразу в Європі, потрібна допомога і консультації професора. Консультуватися буду, тому що хочу розрахувати абсолютно точно все, мене цікавить не просто навчання, а саме реальна можливість залишитися в Європі.

Нещодавно читала інтерв'ю Річарда Тейлора (Видавничий проект «Kino про кіно»), де він говорив, про брак книг і авторів, які зрозуміло і в той же час з науковим підходом писали б про радянському та пострадянському кіно. Звичайно, йому потрібні автори, які відразу пишуть англійською. Це вже проблема ... .Я не знаю поки мови на такому рівні, щоб відразу писати англійською. Але з його інтерв'ю я і подумала, що може бути шанс залишитися там викладати, працювати, якщо тема моїх наукових досліджень буде рідкісною і цікавою ім.

Олена, ви написали викладати і я відповіла з викладання. Викладач університету - це оклад 40-60т євро, стабільність, неувольняемость і в Європі викладачі (навіть в школі) - це надійна робота на яку конкурс навіть для своїх.

З іншого боку, в деяких країнах (наприклад, Італія, Німеччина, Австрія) викладачі університетів мають достатньо влади, щоб залишати у себе обдарованих Студений на роки відкриваючи їм спеціальні візи і ВНЖ для роботи і дослідження при університеті. Для деяких країн такі роботи при університеті зазвичай обмежені по терміну (наприклад, Голландія) для інших обмежень немає.

Така робота не обов'язково перейде в викладацьку діяльність, але це стабільний середній оклад (від 10 до 30т євро).

У разі пошуку такої роботи ми для вас відразу відберемо країни і головне потенційних викладачів та напрямки, де ваші подальші дослідження (в тому числі написання книг) будуть затребувані.

За такою програмою поїхали 2 сестри - ось історія (Мама, мені прислала повний звіт про поїздку дочок, і він буде в одному з випусків.)

Анна, спасибі. Якраз на викладання я і роблю ставку. Стабільність приваблює найбільше)))

Викладання тут треба іншу ставку робити.

Перше, відібрати країни, де взагалі беруть іноземних викладачів. Наприклад, Голландія практично не бере.

Друге, вивчити які вимоги юридичні до викладачів. Наприклад, в Австрії - Німеччини - це перездача минулого диплома. У деяких країнах - це наявність постійного місця проживання у претендента.

Третє, які вимоги по рівню освіти, популярності, визнання. Це момент тонкий, так як вузи часто прагнуть залучити викладачів з більш престижних вузів або відомих авторів книг по темі і т.д.

І далі відібрати куди вам найреальніше влаштуватися. Як писала вище викладання і робота при інституті - це різні категорії.

На рахунок того які саме вимоги до професорам і викладачам університетів - це окрема консультація (це відкрита реклама). Я готова відкрито писати і безкоштовно відповідати на часто зустрічаються теми, але я не готова безкоштовно витрачати години на дзвінки до адвокатів і консультантів (включаючи платних) і дослідження різних навчальних закладів. Це копітка робота, займає кілька місяців і головне вона буде занадто індивідуальна, щоб навіть про це писати в розсилці.

З минулих консультацій клієнтів по роботі при університеті:

ВНЖ в країні йшло як вимога для роботи при університеті (хоча логічно, що іноземець спочатку отримує роботу, а потім ВНЖ). Тобто якщо у людини немає ВНЖ то він не розглядався як кандидат, так як університет не був зацікавлений у всіх паперах.

Саме на викладання потрібна повна перездача дипломів (а не легалізація). Тобто людина пішла на курси підвищення при університеті, так як у нього вже були друковані роботи і популярність його поставили на викладання, але коли подали документи на ВНЖ вже як викладача, виявилося, що диплома Австрії немає (а це було в Австрії) і його попросили перездати близько 10 предметів.

Стикалася з відвертою дискримінацією за країною походження. З цим нічого не можна вдіяти, краще заздалегідь це знати.

Анна Шумська Європа - це просто! імміграція ,
індивідуальні консультації .
Skype HannaShumska
Офіс +302288021124 (з 9 до 15 за Києвом)

Explore posts in the same categories: навчання

, Робота

Мітки: Австрія , Німеччина , вчителя

You can comment below , or link to this permanent URL from your own site.

Чому ви поїхали з Росії?
Навіщо вирішувати проблеми, якщо їх можна не мати зовсім?
Які вузи в Європі по кіно мені краще вибрати?