Опублікування на сайті Міносвіти РФ списку неефективних і вимагають оптимізації сибірських вузів не стало несподіванкою для їх керівництва - багато закладів вже знаходяться в процесі реорганізації, з'ясували кореспонденти РІА Новини.
Міністерства освіти та науки Росії в понеділок опублікувало список вузів та філій, які за підсумками моніторингу ефективності 2013 року потребують реорганізації та оптимізації. У моніторингу взяли участь 934 державних, недержавних, муніципальних і регіональних ВНЗ і 1,478 тисячі філій.
За підсумками засідання міжвідомчої комісії з проведення моніторингу ефективності установ вищої освіти було прийнято рішення визнати вимагають оптимізації діяльності 45 вищих навчальних закладів та філій, а також визнати неефективними і рекомендувати засновникам реорганізувати 373 вузу і філії. Але шляхом голосування члени комісії виключили ряд вузів з першого внесення.
Одні закривають ...
Минусинский філія Сибірського федерального університету (СФУ, Красноярськ), що потрапив в "чорний список" Міністерства освіти та науки РФ як неефективний, повинні закрити до літа 2014 року, повідомила РІА Новини у вівторок глава прес-служби СФУ Ярослава Жигалова.
"У список вимагають реорганізації потрапив філія СФУ, який ще рік тому був запланований до закриття в 2014 році. Відповідне рішення було прийнято на вченій раді СФУ на початку 2013 року. Але оскільки процедура закриття тривала, то на момент проведення моніторингу (серпень-вересень 2013 року) філія все ще числився в складі університету ", - пояснила вона потрапляння філії в список.
За словами Жигалової, Минусинский філія раніше належав Красноярському торгово-економічному інституту і був приєднаний до СФУ в лютому 2012 року. Остаточно закрити філію планувалося на 1 липня 2014 року. Але терміни його ліквідації були продовжені для того, щоб зробити її максимально безболісною для студентів і співробітників філії. З 2013 року був припинений набір на перший курс.
Попадання в список Міносвіти філії Томського політехнічного університету (ТПУ) і башкирської "Східної економіко-юридичної гуманітарної академії" (ВЕГУ) в список вузів потребують реорганізації не стало несподіванкою, повідомив РІА Новини глава обласного департаменту по вищої професійної освіти Олексій Пушкаренко.
"Інститут приватний (ВЕГУ) офіційно закритий з 1 вересня 2013 року, і його вже не існує. Що стосується Новокузнецкого філії, то Томський політехнічний університет планував його закрити, і в минулому році мова про це вже йшла. Тому нам нема за що битися. це не те, що в минулому році було, коли у нас сільгосп- і педуніверситети потрапили в цей список ", - розповів Пушкаренко.
Він уточнив, що студенти томського філії башкирської академії ВЕГУ були переведені в головний вуз, а також інші університети. "Доля студентів вирішена без проблем для них", - додав співрозмовник агентства.
У свою чергу представник ТПУ повідомив РІА Новини, що Новокузнецький філія вузу за підсумками моніторингу до переліку "неефективних і потребують реорганізації" потрапив ще в 2012 році. У зв'язку з цим керівництво університету прийняло рішення припинити освітню діяльність філії з 1 липня 2014 року.
Філія Санкт-Петербурзького інституту зовнішньоекономічних зв'язків, економіки і права в Прокопєвську (Кемеровська область), що потрапив в список як потребує оптимізації діяльності, знаходиться в стадії "закриття" і вже кілька років не веде набір студентів, повідомив у вівторок РІА Новини представник вузу.
"Вони (філія) вже чотири роки не роблять набір (студентів). В цьому році вони роблять останній випуск заочників і все. Вони просто закриваються. Директор йде на пенсію і, за її словами, нікому передати (філія)", - сказав співрозмовник агентства, додавши, що в останній групі філії навчаються 22 людини, які вже отримують дипломи.
... інші оптимізують
Представник Новосибірської державної архітектурно-художньої академії (НГАХА) від якої Міністерства освіти та науки РФ зажадало оптимізувати діяльність, пояснив РІА Новини, що вуз вже знаходиться в процесі оптимізації за узгодженою програмою.
Раніше ректор НГАХА Геннадій Пустоветов повідомляв, що у вузі розроблено трирічний план оптимізації, підписаний в регіональному міністерстві освіти.
Представник Новосибірського інституту економіки і менеджменту, який потрапив до списку як підлягає реорганізації, на умовах анонімності повідомив РІА Новини, що на підставі результатів моніторингу Міністерства освіти та науки РФ не має права реорганізовувати приватні вузи. За його словами, не може бути також і відкликання ліцензії.
За словами представника новосибірського філії Московського інституту підприємництва і права (МІПП), результати моніторингу Міністерства освіти та науки не вплинули на роботу вузу. "Моніторинг - це, по суті, збір статистичних даних, який показав недоліки в нашій роботі. Ми їх усунули. І зараз працюємо, готуємося здавати нові показники по 2013 році", - сказав співрозмовник агентства.
Ректор тувинського держуніверситету Сергій Ондар повідомив РІА Новини, що в даний час йде робота в усіх напрямках, за якими вуз був визнаний вимагає оптимізації діяльності.
За його словами, для відповідності нормативам ефективності установі потрібно було знайти 600 квадратних метрів додаткової площі, і це питання вдалося вирішити. Також вуз трохи не дотягнув за відсотком іноземних студентів - їх число від всіх учнів не досягало 1%.
"Цей показник теж буде підтягнутий. Крім того, потрібно підвищити середній бал по ЄДІ серед надійшли в ТувГУ - з 56,66 до 60%", - зазначив співрозмовник агентства. За його словами, є всі перспективи, що вуз в наступному році буде визнаний ефективним в усіх напрямках діяльності.
У список підлягають реорганізації потрапив Кяхтинська філія державного вузу Східно-Сибірський держуніверситет технологій і управління (Улан-Уде, ВСГУТУ). Представник керівництва ВСГУТУ повідомив, що ця філія вже реорганізується - він стане факультетом вузу.
На студентах, які і раніше навчалися там лише два роки, а потім переводилися в Улан-Уде, реорганізація не позначиться. В університеті не змогли сказати, скільки додаткових коштів буде потрібно для реорганізації.
Також в списку - невеликі філії в Улан-Уде московських освітніх установ, в тому числі Улан-Уденський філія недержавного приватного освітнього закладу вищого професійної освіти Сучасної гуманітарної академії. Представник філії повідомив, що філія готується до перевірки Рособрнадзора і буде відстоювати право на ліцензію, як вирішено керівництвом в Москві.
У Східно-Сибірському інституті економіки і права (Іркутськ) від коментарів щодо опублікованого списку Міністерства освіти та науки відмовилися. У Читинском філії Російської академії підприємництва (Москва) від коментарів також відмовилися, додавши, що чекають рішення про долю філії зі столиці.
джерело: ria.ru