- тиснення щоденників
- виготовлення кліше
- Види кліше і їх застосування
- Додаткові відомості про кліше
- Види фольги для тиснення
Гаряче тиснення найчастіше використовують при тисненні шкіри і щоденників з планінги. Коли відбувається тиснення шкіри, необхідно використовувати більш високі температури і чіткі часові характеристики, які можуть бути досягнуті тільки напівавтоматичними пресами на відміну від ручних.
Тиснення спеціальною фольгою з попередньо нанесеним на неї голографічним зображенням. Використовується як засіб захисту банкнот, цінних паперів і деяких документів суворої звітності (паспортів, віз і ін.).
Гаряче тиснення фольгою - вид друку, при якому зображення на запечатуваних матеріалах (паперу, картони, полімерні матеріали) створюється під тиском нагрітим до високої температури штампом за допомогою спеціальної барвистою фольги. Фольга для цього виду друку може бути металізованої (золото, срібло, з глянцем або матова), з голографічним малюнком або імітувати звичайну фарбу.
Цей вид друку використовується для прикраси друкованої продукції, надання їй особливої привабливості, яскравого і дорогого виду, а також як засіб захисту.
З огляду на все вищесказане, можна з упевненістю стверджувати, що саме гаряче тиснення щоденників, використовуючи фольгу або конгрев, потрібно довіряти професіоналам своєї справи, якими, вже більше 18 років ми і є.
Можливості тиснення і різні варіації цієї технології досить різноманітні. Ось деякі з них: багаторівневе тиснення з приведенням по зображенню; тиснення голографічної фольгою з безперервним візерунком; тиснення фольгою в два прогони; плоске тиснення фольгою кількох кольорів з подальшим конгревом по всім кольорам з приведенням; тиснення фольгою зображення і конгрев фону і зображення; конгревне тиснення фольгою в кілька прогонів; багаторівневе конгревное тиснення фольгою з приведенням по зображенню; фонове тиснення з поглибленим малюнком ...
На жаль, на практиці замовники продукції з тисненням далеко не завжди отримують з друкарні якісні вироби, і винні в цьому в багатьох випадках самі замовники, які вибирають підприємство, керуючись часто тільки прайс-листом, або надають некоректно розроблені макети штампів.
При виборі підприємства для виконання замовлення бажано познайомитися не тільки з менеджером з продажу, а й з начальником виробництва і з технологами. Поцікавтеся, як часто підприємство виконує тиснення фольгою, чи є штатний дизайнер і штатний коректор, ознайомтеся з портфоліо робіт, дізнайтеся, чи є на підприємстві у всіх змінах майстри, які контролюють і підписують технологічні листи після приладки, чи є у всіх змінах чергові механіки ( від цього часто залежать терміни і якість виконання замовлення). При демпінговою ціною обов'язково дізнайтеся, хто буде відсівати брак продукції - виробник або ваші співробітники.
Тиснення фольгою з конгревом. Рельєф опуклий, прізмообразний з гострими (верхня і нижня рядки) і плоскими (в середній рядку) вершинами (H + M)
При створенні макета рекомендується проконсультуватися з дизайнером друкарні (штатним або фрілансером). Узгодьте з друкарнею, що необхідно змінити в дизайні, щоб зменшити бюджет на виготовлення замовлення.
Загальні рекомендації з оформлення макета для тиснення фольгою:
- межбуквенное простір (трекінг) повинен бути збільшений мінімум на 30%;
- якщо в макеті присутні і плашки, і велике число тонких ліній, то доведеться або робити два прогони, або забезпечувати таку відстань між цими елементами, яке дозволить використовувати фольгу окремими струмками;
- колір запечатується впливає на тон фольги;
- контури елементів тиснення повинні бути позначені кривими і бути замкнутими. Допускається використання тільки векторної графіки;
- для багаторівневого конгреву елементи рельєфу кожного рівня повинні знаходитися в окремому шарі і мати заливку різних кольорів;
- не допускається накладення контурів різних рівнів один на одного;
- не повинна застосовуватися обведення контурів;
- слід перевіряти наявність «невидимих» елементів, «петель» і т.п. Дуже часто причиною шлюбу є велика кількість «сміття» в файлах макета.
class = "bullet-8">
Щоб мінімізувати ризик виникнення помилок, слід якомога детальніше обговорити всі аспекти роботи з персоналом друкарні. Крім того, узгодьте і затвердите тиражность продукції і необхідну тиражестойкость штампа.
При розробці макета штампа для гарячого тиснення фольгою часто допускаються такі помилки:
- не враховується усадка запечатується після друку (розтягнення відбувається внаслідок впливу зволоження в офсеті);
- не враховується термічне розширення металу штампа при нагріванні;
- при підготовці макета не враховуються особливості фрезерування або травлення, в результаті чого відбувається об'єднання або втрата елементів;
- при великій кількості елементів замовляють один великий штамп, забуваючи про нерівномірний термічному розширенні, яке ускладнює приводку;
- замість правильного підбору поєднання рівнів конгреву проектують високий рельєф, який згладжується післядрукарських процесів - вирубкою, фальцюванням, склеюванням тощо На аркушах, що піддаються кашируванню, конгрев часто взагалі розпливається і стає ледь видимим;
- не враховується температура другого прогону тиснення з конгревом, в результаті чого фольга тьмяніє.
Узгодьте з друкарнею, чи не знадобиться для реалізації дизайнерської задумки виготовлення багаторівневого штампа. Якщо такий штамп потрібно, а бюджет проекту відповідних витрат не передбачає, поцікавтеся, що треба змінити в дизайні, щоб уникнути додаткових витрат. Якщо без виготовлення багаторівневого штампа з латуні не обійтися, потрібно 3D-файл рельєфу конгреву, який і необхідно стверджувати.
Якщо вам необхідно застосувати багаторівневий конгрев, а представники друкарні переконують його не робити, необхідно отримати обгрунтування відмови і зразок конгреву, який пропонується виробником. Така поведінка менеджерів друкарні часто пояснюється тим, що при участі в тендерах вони не враховують, що багаторівневий конгрев можна виготовити тільки фрезеруванням або комбінацією «травлення плюс фрезерування», і закладають в розрахунки найдешевший варіант - травлення магнієвих штампів. Вибір матеріалу кліше без урахування особливостей дизайну - взагалі часта причина відмови від продовження роботи.
Слід пам'ятати, що мінімізація витрат на матеріали повинна бути розумною. Наприклад, використання макулатурних сортів картону для упаковки мінімізує дзеркальний ефект тиснення фольгою і значно скорочує тиражестойкость штампа через абразивності матеріалу.
Оформляючи замовлення, запросите графік або регламент його проходження у виробництві. Рекомендується обумовити надання підписних листів для максимального контролю процесу виконання замовлення: загального спуску макета, кольоропроби, викрасок сумішевих фарб, зразків відтворення тексту, графіки і конгреву при тисненні. Слід пам'ятати, що заміна обумовлених витратних матеріалів на «аналогічні» може призвести не тільки до подорожчання тиражу, але і до шлюбу.
Для ефективного контролю якості потрібно мати уявлення про основні дефекти тиснення і їх причини.
При холодному тисненні фольгою помилки найчастіше обумовлені наступними причинами:
- низька якість УФ-клею, який не забезпечує задовільний перенесення фольги на поверхню матеріалу;
- занадто висока абсорбція УФ-клею запечатуваним матеріалом;
- при використанні катіонного УФ-клею - гальмуючий вплив компонентів фарби або запечатується (наприклад, карбонатів і амінів), висока (понад 70%) вологість повітря або нанесення клею на водорозчинні фарби або лаки.
Тиснення фольгою з конгревом. Зліва рельєф однорівневий, праворуч - багаторівневий (H + M)
Щоб оптимізувати умови холодного тиснення, рекомендується передбачити попереднє покриття поверхні матеріалу праймером.
При гарячому тисненні найбільш часто виявляються такі дефекти:
- неповна покриваність відбитка;
- нечітке тиснення по краях;
- точкові прогалини;
- непропечативаніе по краях відбитків;
- осипання фольги.
Часто причиною неякісно виконаного тиснення є поспіх. Результатом того, що при виготовленні продукції не витримуються необхідні технологічні паузи, стає зіпсована фольга.
Щоб зробити візитку більш ефектною і нестандартної ми можемо запропонувати використовувати дизайнерські сорти паперу або виготовлення методом шовкографії, виконання термопідйому, конгреву або тиснення фольгою. Широкий вибір дизайнерських паперів з колекцій «Маджестик», «Gmund Colours», «Reaction», «Кашемір», «Diablo», «Rives», «Conqueror», «Curious», «Grand style», а також гаряче улюблений усіма Тач кавер (Touche Cover). В якості незвичайного підходу ми пропонуємо виготовлення пластикових і металевих візитних карток.
Тиснення фольгою на візитках - це дуже давня технологія, яка залишається актуальною і сучасної донині.
Часто для того, щоб візитка ожила, з'явився лекгих блиск в шрифті або логотипах, дійсно варто додати тиснення фольгою.
Тиснення фольгою держиться на всіх матеріалах: на ламінованих паперах, на пластиці, на плівках, на кольорових фактурних паперах, на оксамиті (Флокірована матеріли).
За стилем: стежте, щоб це була якісна тиснення візиток, яке можливе лише з застосуванням досить дорогого кліше. Інакше зображення буде розмазано, краї нерівні, частина зайвої фольги останеться на папері. І замість дорогої і хорошою візитки, Ви отримаєте незграбну пародію на візитку.
Крім того, остерігайтеся візиток, изображнием яких нанесено тільки однієї фольгою, одного кольору. Особливо глянсовою. В цьому випадку, здається, що господар візитки хотів пустити "пил в очі", на хорошу візитку йому просто не вистачило смаку.
Ефектно, стримано, виглядають візитки, на яких тиснення фольгою зустрічається лише трохи в логотипі.
Для візиток на оксамиті виправдано тиснення в дві фольги різного кольору. Текст в такій візитки можна зробити чорною матовою фольгою (або інший кольоровий матовою фольгою).
тиснення щоденників
Тиснення - метод нанесення зображення за допомогою нагрітого кліше. Як матеріали можуть виступати шкіра, дерево, папір, пластик і т.п. Тиснення використовується для художнього оформлення різній сувенірній продукції, упаковки, етикеток, візиток і подібних речей, яким необхідно надати оригінальний, привабливий вигляд.
Наше обладнання - напівавтоматичні преси, які оптимально підходять для виконання середніх і великих замовлень на тиснення щоденників фольгою або блінтовим ( "конгревним методом") по натуральній шкірі і різних палітурним матеріалами.
Отже, тиснення щоденників це досить відповідальна і копітка робота, яка не дозволяє допускати помилок, так як вже ніколи не можна буде стерти або змити.
Ми завжди проконсультуємо вас в впрос тиснення фольгою, гарячого тиснення, тиснення на шкірі, тиснення золотом, конгревного і блинтового тиснення. Підкажемо як отримати результат з максимально вигідними для вас витратами. Доопрацюємо, якщо необхідно, ваш оригінал-макет. Зазначимо на "підводні камені" при виконанні робіт. Наші дизайнери запропонують вам найбільш цікаве візуальне рішення при використанні способів обробки вашої продукції.
Звертайтеся, телефонуйте, пишіть, питайте - ми працюємо для вас. Будемо раді стати для вас надійним партнером.
Наші знання і досвід дозволять Вам отримати тираж, що відповідає найвищим вимогам і критеріям сучасного бізнесу.
виготовлення кліше
Кліше - носій інформації - штамп, за рахунок якого потрібне зображення переноситься на виріб. Являє собою пластину, де пробільні елементи поглиблені щодо друкованих. Кліше може бути полімерним, цинковим, магнієвим, мідним, латунним, силіконовим.
При виборі кліше слід визначитися:
- з тиражем,
- видом тиснення,
- типом преса і його тоннажем,
- способом кріплення кліше,
- типом матеріалу для тиснення,
- досвідом оператора преса,
- кількістю окремих тиражів з цього кліше.
Види кліше і їх застосування
Відповідно до типами матеріалів, використовуваних для виготовлення кліше для гарячого тиснення на сьогоднішній день існує кілька методів їх виготовлення. Відповідність матеріалів і методів можна побачити в таблиці.
матеріал
клішеЗастосуванняМетод виготовленняВисота друкованих елементів (глибина рельєфу)тиражем-стійкістьПеревагиФотополімер
блинтовое і плоске тиснення з фольгою Потрібно лише макет зображення на плівці, джерело УФ-випромінювання і вода для промивання - весь процес виготовлення кліше займає 15-20 хвилин. Від 0,68 до 1,43 мм До 5 тис. Відбитків Оперативність виготовлення, дешевизна, контроль за якістю виконання кліше, що дає можливість впливати на якість відбитка вже перед друком процесу, незалежність від виробників кліше, і, відповідно, зниження собівартості відбитка цинк блинтовое тиснення на ручних пресах і тиснення фольгою Засветка ультрафіолетом; проявлення; травлення кислотою при спеціальних умовах в травильних установках різного рівня складності і автоматизму до необхідної глибини До 1,5 мм До 20 тис. відбитків Більш тиражестойкость щодо фотополімерів, популярність, продиктована традиційністю використання Магній блинтовое або плоске тиснення на гладких матеріалах, в основному тонких ліній і зображень невеликого розміру Засветка ультрафіолетом; проявлення; травлення кислотою при спеціальних умовах в травильних установках різного рівня складності і автоматизму до необхідної глибини 2-3 мм Від 10 до 50 тис. відбитків Оптимальне співвідношення ціни і тиражестойкости, малотоксичний і легкий в обробці Мідь блинтовое, конгревное і плоске тиснення, в тому числі на високошвидкісних автомат. пресах Засветка ультрафіолетом; проявлення; травлення кислотою при спеціальних умовах в травильних установках різного рівня складності і автоматизму до необхідної глибини; відтак додаткове фрезерування ручним способом При травленні - до 1 мм, велика глибина досягається додаткової гравіюванням До 700 тис. відбитків (при хромування - більше 1 млн. відбитків) Стабільність геометричних параметрів кліше при нагріванні до високих температур, що дуже важливо для тиснення на швидкісних автоматичних пресах Латунь Конгревне тиснення і плоске тиснення великих тиражів Ручна або автоматична гравірування фрезами; обробка штихелями Варіюється в залежності від заданих параметрів гравіювання До 400 тис. відбитків Підвищена твердість латуні дозволяє отримувати можливості для покращення якості використанні латунного кліше для конгревного тиснення великих тиражів Сталь Плоске тиснення на твердих картонах при тиражах понад 1 млн. відбитків Механічна обробка
Понад 1 млн. Відбитків Здатність витримувати високі навантаження при тисненні великих тиражів твердих і пружних матеріалів Силікон Тиснення фольгою по неплоским виробам або виробам із пластику Лазерне гравірування або виготовлення (відлив) за допомогою металевих формочок-матриць При великих плашках - до 4 мм 100 тис. відбитків Відносна 'м'якість' силікону робить можливим не пошкоджувати поверхню легко руйнуються під тиском матеріалів і в разі тиснення по більшості видів пластиків є єдино можливим до использов нию
Додаткові відомості про кліше
Кліше з латуні: Щоб отримати максимально якісний відбиток з чіткою опрацюванням навіть дрібних деталей, кліше створюють на верстатах-граверів за допомогою механічної обробки. Глибина рельєфу при подібній обробці залежить від призначення кліше, при цьому для конгревного і блинтового тиснення може виготовлятися тривимірне кліше. Якщо необхідно створити високохудожній кліше з тонкою обробкою, його автоматична обробка може бути завершена обробкою ручної. Що стосується тиражестойкости, то вона визначається твердістю матеріалу і може практично не мати обмежень. Такі кліше застосовуються для тиснення виробів з дерева, штучної і натуральної шкіри, використовуються для тривимірного конгреву.
Кліше з Магнію: Такі кліше можуть виготовлятися з пластин різної товщини: 2, 4, 6.35, 7 мм. Глибина травлення варіюється від 0.1 до 3.5мм (в разі, якщо товщина штампа становить 6.35 і 7мм). Типова глибина для тиснення по картоні - 1мм, по папері - 0.7мм, по шкірі - 2.5мм. Найменша можлива гарантована товщина лінії - 0.1 мм (вона може бути і меншою, то постачальник не дає гарантій якості відбитка). Найбільший формат штампу, включаючи поля, - 450х650мм. Магнієві кліше характеризуються швидкістю виготовлення, невисокою собівартістю. Їх тиражестойкость становить 50000 відбитків, вони використовуються для друку на будь-якому матеріалі, починаючи від плівки і закінчуючи шкірою, відмінно підходять для гарячого тиснення, конгрева і блінт.
Види фольги для тиснення
Зразки тиснення на різних поверхнях
АСКА в Google+