розділ: Новини → Виставки → Архів виставок 2018 р
14.02 - 13.05
Цикл виставок «Ювілейні дати омської історії»
Книжково-ілюстративна виставка «Омський державний аграрний університет ім. П. А. Столипіна - найстаріший вищий навчальний заклад в Омську. До 100-річчя від дня відкриття »
На виставці представлено 105 книг і періодичних видань, що відображають діяльність найстарішого вузу нашого міста. Питання про відкриття в Сибіру сільськогосподарського навчального закладу піднімався ще в XIX в. Однак, лише в 1903 р була відкрита Молочна школа, яка стала початком розвитку спеціального сільськогосподарської освіти в Омську. На базі Омської молочної школи в 1912 р було відкрито Омський сільськогосподарське училище I розряду (ОССХУ). 24 лютого 1918 на базі ОССХУ був утворений Омський сільськогосподарський інститут (ОмСХИ) в складі одного агрономічного відділення. Він став першим вищим навчальним закладом такого профілю в Сибіру.
Згодом найменування і структури цієї вищої школи кілька разів змінювалися. У грудні 1934 була утворена Омська область і в 1935 р вуз був перейменований в Омський сільськогосподарський інститут імені С. М. Кірова (ОмСХИ імені С. М. Кірова). У 1971 р ОмСХИ імені С. М. Кірова був нагороджений орденом Леніна. У 1994 р інститут був об'єднаний з Донецьким державним ветеринарним інститутом (ОмГВІ) і Донецьким інститутом перепідготовки кадрів і агробізнесу (ОмІПКіАБ) і отримав назву «Омський державний аграрний університет» (ОмГАУ). У 2011 р ОмГАУ було присвоєно ім'я П. А. Столипіна.
Виставка складається з трьох основних розділів. Перший - про передісторію і основні віхи історії аграрної освіти в Омську. Тут представлені загальні роботи, починаючи з звітів по Омському досвідченому полю (за 1905, 1906, 1907 рр.), Омської випробувальної лабораторії по молочному господарству (за 1907 г.). Особливо слід відзначити книги:
«Омськ - природний центр для першого сільськогосподарського інституту в Західному Сибіру», видану Донецьким міським громадським управлінням в 1914 р, за 4 роки до відкриття вузу;
«Сибірська сільськогосподарська академія 1918-1923», примірник якої в 1923 р був спрямований в подарунок В. І. Леніну;
«Нариси з історії Омського сільськогосподарського інституту (1918-1993)», найбільш фундаментальні з існуючих, написані історіографом вузу В. Н. Червоненко, проректором по заочному навчанню в 1966-1988 рр.
Завершують розділ видання, що відображають вузівську роботу з абітурієнтами та студентами. Це довідники для вступників, адаптаційні практикуми, пам'ятки для першокурсників, а також рекламні проспекти і буклети, що випускалися вузом в різні роки.
Другий розділ розкриває «золотий фонд» вузу - його викладачів, їх наукові роботи, короткі біографічні довідки. Представлені такі імена, як: В. С. Титов - перший ректор і організатор ОмСХИ; В. П. Балієв - організатор машиновипробувальних станції і автор законопроекту про ОмСХИ, підготовленого в 1913 р .; Г. Г. Петров - ректор інституту і засновник його ботанічного саду; Н. І. Грибанов - ректор вузу і засновник Підгородне дачі, де були проведені перші за Уралом досліди масової посадки лісових культур в степовій зоні; К. П. Горшенин, який розробив класифікацію грунтів Сибіру і керував першою проблемною лабораторією по меліорації солонців; Я. С. Зайковский - творець білого шоколаду, а також багато інших.
Третій розділ виставки представляє наукову періодику і бібліографічні видання вузу. Також в розділі представлені збірники матеріалів конференцій, в різні роки організованих аграрних ВНЗ або з його участю.
Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з виставкою в години роботи бібліотеки (вихідний день - п'ятниця). Вхід вільний.
Де: Центр краєзнавчої інформації, 2 поверх (ауд. 229)