Терміни реєстрації - 1 жовтня - 13 листопада 2018 року
Перший (відбірковий) заочний етап (строго відповідно до розкладу) - 17 листопада - 2 грудня 2018 року
Другий (заключний) очний етап - 31 січень - 8 лютого 2019 року
Олімпіада проводиться для школярів 9-11 класів.
Рівень олімпіади: 2.
Залиште свій відгук про олімпіаду тут.
Історія і опис | Заходи та події | Організатори та партнери
Історія і опис
Вперше Вища школа економіки взяла участь в організації олімпіад з інформатики в 2011 р, ставши одним з співорганізаторів Відкритої олімпіади школярів «Інформаційні технології», основним організатором якої був СПбНІУ ИТМО. З 2012 року НДУ ВШЕ є спів-організатором Московської олімпіади школярів з інформатики. У 2013 році перелік предметних олімпіад в рамках Міжрегіональної олімпіади школярів «Вища проба» поповнився олімпіадою з інформатики.
У 2013 і 2014 роках олімпіада проводилася під назвою «Сучасні інформаційні технології». При цьому до складу завдань включалися завдання не тільки з інформатики, а й з математики. Олімпіада проходила в два етапи: 1-ий (відбірковий) - проводився дистанційно (в режимі онлайн), 2-ий (заключний) проводився в очній формі одночасно на регіональних майданчиках організацій-партнерів.
У 2015 році олімпіада стала називатися олімпіадою з інформатики, зберігши формат проведення в два етапи. І вже в 2015/2016 році вона увійшла до Переліку олімпіад школярів, щорічно затверджується Міносвіти РФ. При цьому зміст завдань істотно змінилося. Завдання 1-го етапу складалися тільки із завдань з інформатики, метою яких було виявлення загального рівня знань з інформатики, а також навичок алгоритмічного підходу до вирішення нетрадиційних завдань в учасника олімпіади. Завдання, запропоновані учасникам 2-го етапу олімпіади, припускали як рішення написання програмного коду і проведення тестування рішення на групі тестів в режимі реального часу. Для проведення олімпіади використовувалася система ejudge . Суттєвою особливістю проведення 2-го етапу олімпіади в подібному форматі є необхідність інсталяції та підтримки в місцях проведення очного етапу змагань досить великого спектру мовних засобів програмування, що визначаються різними методиками викладання курсу інформатики в російських школах.
З моменту своєї появи олімпіада проводилася за активної участі МІЕМ НДУ ВШЕ. На даний момент значну роль в організації олімпіади грає факультет комп'ютерних наук (ФКУ). Його викладачі та співробітники входять до складу методичної комісії та журі олімпіади, розробляють завдання, розбори їх рішень, а також координують роботу регіональних майданчиків проведення олімпіади.
Проведення олімпіади служить розвитку інтересу молоді до інформатики, що охоплює всі сторони сучасного світу. Прикладний ж метою олімпіади з інформатики є виявлення і залучення до навчання в НДУ ВШЕ найбільш талановитої та підготовленої в області ІТ молоді.
Заходи та події
Конкурс дослідних і проектних робіт «Вищий пілотаж»
Конкурс орієнтований на розвиток творчих здібностей та формування компетенцій в проектної та дослідницької діяльності. Для школярів 9-11 класів.
Технічна школа «Випереджаючи час»
Для випускників 2017 року та старшокласників, майбутніх студентів, яким цікаво все, що пов'язано з фізикою, математикою, інформаційно-комп'ютерними технологіями, мікро- і наноелектроніки, комп'ютерної та електронної інженерією.
Школа з розробки мобільних додатків
Запрошуються школярі 10-11 класів, які бажають набути досвіду в області розробки мобільних додатків
Я - айтішники
Профорієнтаційні лекції - розповіді студентів Вишки про комп'ютерних науках, програмуванні, стажуваннях в ІТ-компаніях, наукових роботах і проектах. Недавні випускники шкіл на своєму прикладі розкажуть про те, як програмування і комп'ютерні науки здатні змінити світ, чим можна займатися, якщо ти студент "ІТ-спеціальності", і за якими областями стоїть майбутнє.