- 1. Знання про тоновом розподілі в пейзажі
- 2. Колір освітлення впливає на всі інші кольори в картині пейзажу
- 3. Повітряна перспектива впливає на колір і тон пейзажу
- 5. Спрощуйте складні елементи коли ви малюєте пейзаж
- 6. Не бійтеся змінювати кольори зображуваних речей
- 7. Змішуйте різні відтінки зеленого кольору
За своє життя я намалювала безліч пейзажів. Деякі з них намальовані по фото, але як тільки у мене з'являлася можливість вибратися на пленер, то я намагалася нею обов'язково скористатися і малювати пейзаж вже на відкритій місцевості.
Кожна нова робота чогось мене вчить, і в цій статті я поділюся найбільш корисними порадами про те, як малювати красиві пейзажі.
Знання ці я знайшла через свої помилки і зіпсувавши чимало своїх робіт.
1. Знання про тоновом розподілі в пейзажі
Коли ви малюєте пейзаж, то дуже важливо для створення успішної композиції продумати правдоподібне розташування світла і тіней на роботі.
Тільки в разі грамотно виконаної роботи глядач зможе правильно побачити де знаходиться світло, а де тіньові ділянки. Якщо ж їх градація порушена, то наш мозок майже відразу ж починає посилати нам сигнали про те, що щось в картині невірно, навіть якщо ми ніколи не бачили цей пейзаж раніше.
Тоновое розподіл в пейзажі від самого світлого ділянки до найтемнішого:
- небо: протягом дня найсвітліше місце в пейзажі знаходиться на небі. Небо ми малюємо в самих світлих тонах.
- горизонтальні ділянки: друге місце по світлин займають горизонтальні ділянки і пласка поверхня землі, оскільки вони майже повністю відбивають світло від неба.
- ділянки, розташовані по похилій і діагоналі: трохи темніше зображуються похилі поверхні, такі як схили гір і даху.
- вертикальні поверхні: як правило, самими темними ділянками є ті об'єкти, які розташовані вертикально (стовбури дерев, наприклад). Так відбувається тому, що відображення сонячного світла від них сильно обмежена.
2. Колір освітлення впливає на всі інші кольори в картині пейзажу
У сонячний день промені сонця дарують нам теплий і яскраве світло і роблять все навколишні кольори тепліше і більш насиченим.
Сонячне світло не тільки освітлює предмети і об'єкти, він також робить їх трохи більше жовтими.
Отже, щоб показати сонячний ділянку трави, нам потрібно взяти більш світлий і теплий колір.
Разом з тим, якщо в сонячному світлі є червоні або блакитні відтінки, то вони частково позначаться на всіх зображуваних предметах.
У похмурі і хмарні дні всі кольори більш приглушені і тонові градації не так помітні.
Підказка: Щоб отримати більш однорідний і гармонійний результат, додавайте відтінки світла в усі зображувані вами в картині об'єкти.
3. Повітряна перспектива впливає на колір і тон пейзажу
Деякі об'єкти в пейзажі знаходяться дуже далеко від нас, і відстань між нами і об'єктом заповнене більший обсяг повітря.
Вологі частки повітря працюють як фільтр, впливаючи на інтенсивність і відтінки кольорів. Чим далі знаходяться об'єкти, тим вони світліші і менш яскраві.
Цей ефект називається повітряної (або атмосферної) перспективою. Ви можете чітко побачити його, коли їдете по дорозі: кущі і дерева, що знаходяться ближче до вас, чіткіше і темніше ніж ті, що розташовуються на обрії.
4. Включіть в ваш малюнок пейзажу тільки те, що необхідно за задумом
При погляді на пейзаж ви можете відчути розгубленість - як обрізати його, вибравши для своєї роботи найбільш цікаву частину?
Багато важливих рішень приймаються в той момент, коли ви починаєте малювати.
- Що є центром картини?
- Який розмір паперу підійде найкраще для сюжету картини?
- Де буде розташована точка інтересу картини?
- Які елементи майбутньої картини ви обов'язково повинні включити, а якими можна знехтувати?
Відмовтеся від зображення всього, що буде відволікати увагу від основного сюжету картини. Не має значення малюєте ви з натури або по фотографії, вам абсолютно не обов'язково малювати кожен маленький кущ, стовп, дорожній знак і т.д.
Ви навіть можете відмовитися від зображення цілих будинків або перенести їх в інше місце, щоб отримати більш цікаву композицію.
Так, на цій картині я змінила реальне розташування об'єктів, щоб отримати більш цікаву композицію:
Перевірте світло! При переміщенні об'єкта з одного місця в інше, а також при додаванні нових об'єктів в свою картину, обов'язково переконайтеся в тому, що ви вірно передали градацію світлотіні. Це дуже важливо для всієї картини в цілому.
5. Спрощуйте складні елементи коли ви малюєте пейзаж
Іноді ви зустрічаєте дійсно красиву сцену, але вона може бути надто перевантажена деталями. Робота художника - спростити її.
Виключайте маленькі і неважливі деталі, об'єднуйте форми. Щоб підтримати колірну розмаїтість, додавайте потроху різні відтінки в вашу вихідну робочу суміш, проте сильно її не міняйте.
Не хвилюйтеся про деталі і дрібних штрихах. Додайте їх в самому кінці роботи якщо вважаєте за необхідними, щоб виділити об'єкт, зробити його впізнаваним, а непотрібні деталі просто опустіть.
Приклади елементів, які не обов'язково включати в роботу
Не всі, що є присутнім у сподобалася вам сцені, повинно бути включено в роботу. Деякі речі відволікають увагу глядача, тоді як інші руйнують композицію картини.
Основна ідея полягає в тому, щоб створити картину, яка захопить увагу глядача, направивши його погляд по всій композиції, використовуючи лінії, тоновий контраст і колір.
Природне напрямок погляду глядача - з лівого нижнього кута картини в область підвищеної контрастності.
Яскравий або дуже світлий об'єкт, поміщений на краю картини, може залучити погляд глядача і затримати його.
Отже, що необов'язково включати в свою роботу:
- кущі та дерева в непотрібних місцях - не соромтеся переміщати рослинність навколо, змінювати її форму при необхідності, щоб зробити більш цікавою (тобто уникайте однакових, штампованих дерев);
- сміттєві баки, ящики, відра і т.д. - іноді добре включити парочку, щоб зробити зображає сцену більш реальною, але якщо я малюю пейзаж з парком, як правило, виключаю з нього всі подібні випадкові і непотрібні об'єкти;
- стовпи, дорожні знаки, припарковані автомобілі і т.д. - якщо ви малюєте міський пейзаж, не бійтеся відредагувати деякі елементи, які не впливають на впізнаваність сюжету або роблять його менш цікавим.
6. Не бійтеся змінювати кольори зображуваних речей
Іноді це добре - повністю скопіювати те, що ти бачиш. Але деякі речі потребують того, щоб їх відредагували по тону і кольору.
Точка інтересу картини повинна бути яскраво виділена і підкреслена, але інші елементи повинні грати другорядну роль. Погляд людини привертають яскраві кольори і контрасти. Якщо на вашій картині є яскраво-жовті або білі об'єкти, то швидше за все вони будуть затримувати на собі увагу глядача.
Якщо ви дійсно хочете включити в свою роботу цей яскравий об'єкт, подумайте над тим, щоб перенести його в інше місце, де він не буде так сильно виділятися. Або ви можете помістити його в інше місце, зробивши точкою інтересу.
У більшості випадків проблема вирішується редагуванням кольору об'єкта і / або його насиченості.
Простіше малювати те, що ви бачите. Якщо ви малюєте по фото, то можете скористатися наявними можливостями програми редагування фотографій, наприклад Photoshop, щоб змінити кольори і насиченість якогось об'єкта або всієї картини в цілому.
7. Змішуйте різні відтінки зеленого кольору
У природі так багато відтінків зеленого!
Готовий зелений колір з наборів ніколи навіть близько не наблизиться до того, що мені потрібен для написання пейзажів.
Можна змішати багато складних відтінків зеленого кольору, використовуючи лише базові кольори. І я знаходжу таке змішування куди більш корисним.
Змішуючи в різних пропорціях ультрамарин і світло-блакитну, кадмій лимонний і кадмій жовтий, червоний і білий, ви можете отримати всі відтінки зеленого кольору.
Експериментуйте, і ви самі переконаєтеся в цьому.
Три підказки для роботи з зеленим кольором:
- використовуйте різні відтінки зеленого, навіть при роботі над однією рослинністю;
- додавайте в зелений трохи червоного кольору, щоб приглушити його, зробити не таким інтенсивним;
- у багатьох випадках ви можете використовувати сірий колір замість зеленого. Змішайте разом три основні кольори або використовуйте сірий колір з тюбика. Експериментуйте як часто сірий колір буде прийматися за зелений після додавання в картину.
Насолоджуйтесь малюванням і вчіться на своїх помилках!
- Малювання пейзажів (або чого-небудь іншого) - це безперервний досвід.
- Кожна нова картина кидає вам виклик, а також дає дивовижні можливості для експериментів і самовдосконалення.
- Можливо, що ви не побачите результатів своєї роботи над помилками в поточної картині, але безумовно, що вже при роботі над наступною картиною ви це відчуєте.
- Продовжуйте малювати.
- Насолоджуйтеся кожним кроком на цьому шляху.
- Вчіться на своїх помилках.
- Малюйте більше.
Удачі вам!
Що є центром картини?Який розмір паперу підійде найкраще для сюжету картини?
Де буде розташована точка інтересу картини?
Які елементи майбутньої картини ви обов'язково повинні включити, а якими можна знехтувати?