- перетворення
- А тепер перформанс!
- Всесвітня історія в пластиліні
- голос
- Міф і правда життя
- Спадщина Мендельсона
- Товариші! Дивіться всі! Любителя б'ють!
- рівноваги немає
- звичка творити
- Японський городовий і інші
- Кров з Відня
- час циган
перетворення
У парку мистецтв «Музеон» художник Ильмар представить на паркових стендах проект «Конверсія». Випускник британської Вищої школи дизайну по класу фотографії з глянсовою індустрією в бекграунд знайшов свій творчий метод в роботі з дрібними локальними спільнотами, об'єднаними географічно, професійно або ідеологічно. Регбісти, старші школярі в підмосковному містечку, члени старого шахового клубу, що засідають в районному ДК, - з них утворюється «спільником» документація: художник впроваджується в ту чи іншу мікросообщества, щоб описати його з позиції спільно прожитого з ним досвіду. «Конверсію» в цьому плані слід розуміти безпосередньо з латини як «звернення», «перетворення». З іншого боку, головні герої проекту - жителі військового містечка Власівка, який після розпаду СРСР втратив своє пряме призначення і перестав бути мономістом. Населенню Власівки довелося в терміновому, майже шоковому, порядку пристосовуватися до запитів сучасності - освоювати нові, цивільні, професії. Результати цієї адаптації і представлені в знімках Ільмара.
Кримський Вал, вл. 2. До 24 листопада
А тепер перформанс!
У Єврейському музеї та центрі толерантності 21 листопада відкривається виставка «Performance Now. Антологія 2000-х років », для якої обрані роботи знаменитих художників, які внесли великий вклад в розвиток перформансу, який став на сьогоднішній день одним з головних і об'єднують жанрів сучасного мистецтва, незважаючи на всю свою сумнівність. Фактично проект являє собою виставку-дослідження еволюції жанру з 2000-х років в контексті світової візуальної культури. Більше 20 робіт таких художників, як Клер Фонтейн, Аллора і кальсаділья, Сантьяго Сьєрра, Кліффорд Оуенс, Яель Бартана, Гай Бер-Нер, Марина Абрамович, Вільям Кентрідж, складають експозицію з різних медіа: відео, об'єкти, малюнки та фотографії. Куратором виступила Розалі Голдберг, теоретик візуального мистецтва і один з головних спеців по перформансу. Напередодні відкриття виставки, а саме - 19 листопада о 19.30 відбудеться зустріч з Сантьяго Сьєрра, провокаційним художником іспанського походження, який багато років працює з ринковою реальністю різних країн світу. Для участі у зустрічі необхідно зареєструватися тут: http://jewish-museum.timepad.ru/event/90171. Модератором виступить головний редактор журналу «Синій диван» кандидат філософських наук Олена Петровська.
Вул. Образцова, 11, стр. 1а. До 19 січня
Всесвітня історія в пластиліні
Музей мініатюр відкритий на території Ізмайловського кремля. В його основу лягла приватна колекція мініатюр, зроблених зі звичайного дитячого пластиліну. В експозиції - сто унікальних фігур, що зображають історичних діячів і просто людей різних епох. Мініатюри були створені близько 40 років тому майстрами-аматорами Ростиславом Олюнін і Андрієм Міллером. Обох вже немає в живих, але їх роботи як і раніше не можуть не захоплювати і вражають уяву. Вікінги в рогатих шоломах, стародавні королі, єгипетські фараони, князі Київської Русі, легендарні красуні, герої відомих книг - всі вони допомагають уявити історію нашої цивілізації «в особах». Під час екскурсії можна дізнатися цікаві і маловідомі факти з життя знаменитих людей і секрети ліплення: в музеї проводяться майстер-класи для дітей і дорослих.
Ізмайловському шосе, 73Ж
голос
Йонас Кауфман виступить завтра в концертному залі «Барвіха Luxury Village». Німецький тенор вперше виступить в Москві з сольною програмою - в супроводі Державного академічного симфонічного оркестру України імені Євгена Светланова з Йохеном Рідером за диригентським пультом. Це, так би мовити, формальна частина. Неформальна і, можливо, суб'єктивна полягає в тому, що тембр голосу Кауфмана - краси незвичайної: «темний» тенор з баритональним відтінком. Він часто і вміло користується прийомами згасання звуку і наростання звуку в такій виразності, якої не було навіть у великих Домінго або Паваротті, яких за багатством тембру Кауфман іноді, здається, і перевершує. Тонкі акторські вміння укупі з дивовижною одухотвореністю, що зовсім уже й рідко для оперної сцени, зробили його дебют в 2006 році надзвичайно гучним, а його самого - зіркою надзвичайно яскравою. Якщо міра щирості, яка чутна в записах, скажімо, вагнерівського «Лоенгріна» або чого-небудь з Ріхарда Штрауса і Верді, що не прикриється непотрібної концертної мішурою або взагалі ідіотським гламуром місця - зовнішність і харизма дозволяють, а квитки кусаються - концерт обіцяє бути що треба .
Рублево-Успенське ш., 114/1. Початок о 19.00
Міф і правда життя
У Молодіжному театрі (РАМТ) 28 листопада - вистава художнього керівника театру Олексія Бородіна «Участь Електри» за трилогією Юджина О'Ніла «Жалоба Електри-на-віч». «Батько» американської драми, її родоначальник і реформатор, лауреат Нобелівської премії з літератури і чотириразовий лауреат Пулітцерівської премії, О'Ніл поклав в основу трилогії про життя кількох поколінь родини Меннонов давньогрецький міф про мікенської царівною Електри, яка вбила свою матір за те, що та отруїла свого чоловіка і батька Електри. «Участь Електри» - це трагедія зіткнення людини з власною долею, фатальна історія сім'ї, зруйнованої пристрастями, історія любові і помсти, надії і року. В обставинах, з яких немає виходу, герої О'Ніла відчайдушно намагаються вирватися за межі долі, за межі себе. РАМТ зберіг форму трилогії - спектакль йде в трьох діях.
Театральна пл., 2. Початок о 19.00
Спадщина Мендельсона
Геній Мендельсона-композитора проявився дуже рано: до 14 років він був уже автором ряду цілком майстровитих, не без оригінальності написаних партитур. У стилі юного музиканта чітко відчувалося як вплив поліфонічного мислення його кумира, Йоганна Себастьяна Баха, так і «буря і натиск» доби романтизму, що забарвлюють його концерти, камерні ансамблеві опуси в поетичні і пристрасні тони. 27 листопада за спадок німецького композитора візьметься молодіжний оркестр Veritas і диригент Максим Емельянича, дивним чином нагадує молодого Мендельсона раннім проявом різноманітних талантів: він і піаніст, і клавесиніст, і виконавець на старовинному духовому інструменті корнет, і в той же час диригент, сміливо береться за найскладніші сучасні партитури. Разом з ним і Veritas на сцену Московської консерваторії вийдуть визнані майстри вітчизняної школи - піаніст Володимир Овчинников і скрипаль Андрій Винницький. У програмі: концерт для скрипки з оркестром ре мінор, октет для струнних мі-бемоль мажор і концерт для скрипки, фортепіано та струнного оркестру ре мінор.
Вул. Велика Нікітська, 13/6. Початок о 19.00
Товариші! Дивіться всі! Любителя б'ють!
28 листопада в Москві відбудеться справжній пекельний треш - турнір чемпіонату світу з шахбоксу. Що це таке, питаєте ви себе? Це нині як би вид спорту, гібрид, як випливає з назви, шахів з кулачним боєм, покликаний, по всій видимості, прилюдно довести, що вони, боксери, в неї, голову, не тільки їдять. Ідея з роману «Холодний екватор» француза Енкі Білала, яка народилася більше двадцяти років тому, знайшла, таким чином, втілення в XXI столітті, та не просто так, а з усіма атрибутами великого професійного спорту - Всесвітньою організацією шахбокс (WCBO), ваговими категоріями спортсменів і чемпіонатами світу. Ось один з останніх і відбудеться в Ізест-Hall'е: вісім атлетів в чотирьох вагових категоріях поб'ються за можливість бути названим «найрозумнішим і сильною людиною на планеті», а також отримати чемпіонський титул. Головними боями шоу стануть сутички за участю діючих чемпіонів у важкому і напівважкій вазі за версією WCBO - росіянина Миколи Сажина і білоруса Леоніда Чернобаєва. На рингу спортсмени чергують трихвилинні раунди «швидких шахів» з трихвилинним ж боксерськими раундами. Змагання триває 11 раундів і включає 6 раундів шахів та 5 раундів боксу, між якими дається пауза в 1 хвилину для зміни поля гри. Перемога досягається нокаутом, технічним нокаутом, матом, здачею противником шахової партії або простроченням їм шахового часу. Загалом, це треба бачити.
Пушкінська пл., 5. Початок о 20.00
рівноваги немає
«Егопойнт» - робота ведучою танцівниці Staatsballet Berlin Надії Сайдакова, створеної в тісній співпраці з англійським трансовим музикантом Люком Слейтерові і художником-постановником Оленою Лук'янової. В основі вистави - особистий досвід і переживання хореографа. У ньому немає конкретного сюжету, і дія розгортається в абстрактному просторі людських взаємин. Це складно влаштований танець пошуку гармонії між божевіллям щоденному житті і глибоким бажанням самопізнання людини, який прагне до внутрішньої рівноваги, але точка рівноваги чи досяжна. 23 листопада на сцені Театру Націй.
Петровський пров., 3. Початок о 19.00
звичка творити
22 листопада в кінотеатрі «Формула Кіно Горизонт» відбудеться прем'єрний - з точки зору проекту «Британські спектаклі на великому екрані» - показ вистави «Звичка творити мистецтво» лондонського Королівського національного театру за п'єсою Алана Беннета з передчасно пішли в березні Річардом Гріффітс в головній ролі. (Останній широко відомий російській публіці як дядько Вернон Дурслі в «Гаррі Поттера».) Дата показу була вибрана не випадково: в цей день виповнюється 100 років від дня народження великого британського композитора Бенджаміна Бріттена, який і є центральним героєм вистави. Складаючи нову оперу «Смерть у Венеції», Бріттен звертається за порадою до свого старого друга і колишнього колеги, поетові Уістену Х'ю Одягну. Це їх перша (і вигадана) зустріч за останні 25 років, і на її протязі два генія обговорюють питання мистецтва, викладають свої погляди на життя, поезію і музику. Однак вони не єдині учасники цієї зустрічі - за тим, що відбувається спостерігають ще кілька людей, в числі яких їх майбутній біограф і юнак з автобусної зупинки.
Комсомольський пр-т, 21/10. Початок о 19.30
Японський городовий і інші
Найбільший, енергійний і різноманітний Фестиваль сучасної японської культури, в якому беруть участь творчі люди з Росії та інших країн, відбудеться 23 і 24 листопада в концертному залі «Космос». В основі концепції J-Fest'а - три принципи: відображення різноманіття сучасної Японії, якість відображення і відображення для будь-якого віку. Тому програма фестивалю, яку, до речі, можна знайти тут: http://j-fest.org/schedule, обширна і включає в себе все що завгодно. Наприклад, демонстрацію кюдо - японського бойового мистецтва стрільби з лука - і дистанційний курс манга з японською художницею Юрі Такагі; майстер-клас Хідекі Морікава, шеф-кондитера «Абетки Смаку», і фестиваль медійних мистецтв Агентства у справах культури Японії; візит справжньої гейші Кікукава-таю, наймолодшою з чотирьох нинішніх кіотських Таю - обраних королев покоління, що володіють бездоганною зовнішньою красою, глибоким розумом і освітою; і персональну фотовиставку Такео Акіяма «Токіо: вулиці міста епохи Сева»; лекцію Сатору Мацумото, директора Асоціації японської анімації, для любителів збірних моделей і яскраве шоу «лоліт» - представників стилю Gothic & L olita з Москви; зрозуміло, японську кухню і багато-багато іншого. Всім фанатам Країни висхідного сонця присвячується.
Пр-т Миру, 150
Кров з Відня
Не встиг відбути з Москви амстердамський Concertgebouw, номер один серед світових оркестрів за версією британського видання Gramophone, як всі дев'ять симфоній Бетховена в столицю привозить Віденський філармонічний оркестр, найстаріший академічний колектив Європи - з майже двовіковим скринею традицій і історією, якої вистачило б на двісті оркестрів . З 1933 року віденські філармонники не мають головного диригента, працюючи з запрошеними маестро, серед яких були Вільгельм Фуртвенглєр, Артуро Тосканіні, Карл Бем, Герберт фон Караян, Леонард Бернстайн, Карло Марія Джуліні, Георг Шолто. Сьогодні зоряним - без найменшої натяжки - складом диригує німець Крістіан Тілеманн, чиї інтерпретації німецької музики епохи романтизму, як оперної, так і концертної, вважаються зразком для наслідування у всьому світі. 23 листопада в Концертному залі імені Чайковського оркестр виконає симфонії №№1, 2 та 3. На день пізніше прозвучать симфонії №№8 і 9 Людвіга ван Б.
Вул. Тверська, 31/4. Початок концертів о 19.00
час циган
Боснієць Ґоран Брегович прорвався з невідомих югославських рокерів в популярні у широкій міжнародній публіки композитори, осідлавши з кінця 1980-х циганську хвилю фільмів Еміра Кустуріци. Музика з «Часу циган» і «Андеграунду» зачепила регулярні європейські душі близькістю до землі, Задорнов і задерикуватістю, годилася для танців і випивки, нагадувала про коріння. У Росії Брегович - неминуче частий гість, але плодючість балканського маестро гарантує, що кожна його гастроль не обходиться без помітного інформаційного приводу. Цього разу це Champagne for Gypsies - минулорічний альбом Бреговича, пострадянський турне в підтримку якого триватиме цілий місяць і урочисто фінішує в «Главклубе» ( http://www.glavclub.com/msk/afisha/71.html#/71.html ).
Жваву балканську циганщину чекатимуть в «Главклубе» 28 листопада. І Брегович її, звичайно, видасть по повній зі своїм Свадебно-похоронним оркестром, основу якого складає сербський брас-бенд, що доповнюється виконавцями болгарських народних пісень, струнної секцією, чоловічим хоровим секстетом, запрошеними вокалістами і перкусіоніст. Але, як не дивно, ця частина сет-листа Бреговича - слабка: його мідно-духові екзерсиси з пріплясом не йдуть ні в яке порівняння зі справжньою винахідливістю і артистичністю таких метрів жанру, як румунський оркестр Fanfare Ciocarlia або, скажімо, сербський Boban Markovic Orchestar . Начебто все на місці, цілком собі запально, але чогось не вистачає, якоїсь суті. Оригінальний голос музика Бреговича знаходить, коли циганщина відходить на другий план, поступаючись місцем більш причесаним формам начебто вкрадливою In The Deathcar з «Аризонской мрії» Кустуріци ж і виконувалася у фільмі Іггі Попом, або кавери на Ya-Ya, грайливий хіт Лі Дорсі з початку 1960-х. Саме в їх правильності них ні-ні та й проступить щось з родоплемінного створення, якась потаємна первісність, за яку, власне, і люблять балкано-циганські справи.
Вул. Орджонікідзе, 11, стр. 1. Початок о 20.00
Що це таке, питаєте ви себе?