- Бенд за верхнім порожком
- Над / Под (Over / Under)
- Грай, тримаючи гітару над головою
- грай мовою
- Підніми гітару на важелі
- грай важелем
- грай пляшкою
- Використовуй гітару, як фортепіано
- Крутани гітару навколо себе
- Кіллсвіч
- інші звуки
<< ПОПЕРЕДНІЙ УРОК
У цьому уроці ти дізнаєшся кілька просунутих трюків. Чому просунутих? По-перше, тому що, немає сенсу вивчати їх, якщо тобою не вивчені всі попередні уроки з цього розділу і технічні прийоми в них. Недосвідченому гітаристу навряд чи вдасться повторити те, про що буде говоритися в цьому уроці. По-друге, ти не будеш використовувати ці прийоми постійно. Навіть якщо ти граєш в групі, то зможеш виконати їх пару раз за весь концерт. Так чи інакше, володіє ними гітарист виглядає більш ефектно і планка його майстерності для оточуючих знаходиться дуже високо. Ну і, звичайно ж, виконувати цих трюки завжди приємно і самому, відчуваєш себе таким собі Джиммі Хендріксом :)
Отже, приступимо!
Бенд за верхнім порожком
Для початку я розповім про один трюк, який ти зможеш виконати, якщо на твоїй гітарі НІ тремоло. Вірніше немає Топлок, який зазвичай встановлюється разом з флоудроузоподобнимі тремоло. Все що тобі необхідно для того, щоб зробити бенд за верхнім порожком - злегка надавити на струну за верхнім порожком, щоб вона натягалася. Не слід тиснути занадто сильно, навряд чи можна порвати струну таким способом, але якщо порвеш - відчуття будуть не їх приємних. Бенд за верхнім порожком використовується, наприклад, в пісні Shot in the dark Оззі Озборна. приклад тут .
Над / Под (Over / Under)
Винахідником цієї техніки є Майкл Енжел. Це виключно шоу прийом, і використовувати його на записи не має сенсу, про що сам Майкл Енжел не раз говорив. Суть його полягає в дуже швидкому переміщенні руки з положення «під грифом" в положення "над грифом». Найчастіше при цьому відіграють пасажі з відкритими струнами. Однак можна на деякий час зупинитися над грифом і зіграти уривок соло для посилення ефекту. Зайвим, мабуть, буде говорити, що відпрацювання техніки займе дуже багато часу і тобі вирішувати, чи варто воно того. Тут ти можеш побачити приклад у виконанні Майкла Енжел.
Грай, тримаючи гітару над головою
Це досить складний прийом, але і виглядає він ефектно. Проблема полягає в тому, що крім того, що ти затискаєш певні лади, тобі також необхідно тримати гітару. Однак якщо знайти певне положення, то деяка частина навантаження переміститься на плечі і голову і ліва рука звільниться. Так можна зіграти досить складні і швидкі пасажі, найчастіше при цьому використовується пентатоника в одній позиції, щоб ліва рука якомога менше рухалася вздовж грифа.
грай мовою
При грі на електрогітарі можна використовувати не тільки медіатор, а й свою власну мову. Якщо ти подивишся концерти Джо Сатріані і Стіва Вая, то зрозумієш, про що я говорю. Ці два віртуоза звели майстерність гри мовою в ранг досконалості, хоча жоден з них не є автором ідеї. Якщо хочеш здивувати друзів і чи аудиторію, то це безперечно те, що тобі потрібно.
Підніми гітару на важелі
Якщо ти бачив кліпи групи Dragonforce, то розумієш, про що я говорю. Цей трюк найкраще виконувати на гітарах з флоудроузоподобним тремоло. Сенс в тому, щоб після взяття флажолета або, можливо, пари флажолетів підняти гітару за важіль, злегка підштовхнувши її лівою рукою.
грай важелем
Ті ж Dragonforce використовували в своїх піснях ще одну фішку. Герман Лі грав не пальцями і не медіатором, а важелем! При цьому він брав акорд, глушить струни, і проводив по ним важелем. прослухай уривок з соло і спробуй повторити.
грай пляшкою
Пам'ятаєш фільм «Рок зірка»? В одному з моментів, під час сварки на сцені один з гітаристів взяв порожню пляшку і став грати, використовуючи її в ролі своєрідного гігантського слайда. Ніщо не заважає повторити тобі той же трюк.
Використовуй гітару, як фортепіано
Це навіть не трюк, це ціла техніка, про яку ти, напевно чув. Називається вона «фортепіанної» або Touch Style. На цьому сайті є кілька уроків . Якщо ти володієш даними способом гри, я тобі пропоную зробити наступне. Поклади гітару собі на коліна і спробуй зіграти на ньому, як на справжньому фортепіано. Ось приклад такої гри.
Крутани гітару навколо себе
Для виконання даного трюка тобі знадобиться надійний строп лок, щоб гітара не полетіла в нікуди, як у цього хлопця . Так само бажано мати систему бездротового підключення гітари до підсилювача, але і без неї при певному тренуванні ти зможеш виконати цей трюк. Все що тобі необхідно - як слід крутануть гітару навколо своєї шиї і зловити її з іншого боку. Такий трюк можна спостерігати у виконанні інгві мальмстін на його концертах.
Кіллсвіч
Одним з найбільш приголомшливих генераторів різних звуків є переривник (Kill Switch). Встановити його на гітару - не проблема якщо у тебе рівні руки. Можу порадити кіллсвітч фірми Shadow, який називається Kill Pot (стоїть на ebay .com близько 30 доларів). Він замінює собою стандартну ручку гучності. Можливість регулювання гучності зберігається, однак при натисканні на неї звук повністю зникає.
інші звуки
З гітари можна витягти і інші звуки. Багато гітаристів беруть участь у негласному змаганні «хто змусить звучати свою гітару ще більш незвично». Ти можеш крутити кілки під час звучання будь-якої ноти. Можеш взяти цілий акорд і міняти його склад, крутячи кілочок. Зрозуміло, для цього необхідно володіти хорошим музичним слухом. Можна витягнути штекер і ткнути їм у свою мову, постукати шнуром по струнах. Можеш, як гітарист групи Manowar в кінці виступу порвати всі струни одну за одною. Можеш імітувати рев автомобіля, якщо опустиш важіль досить низько, стукнеш по двох нижніх струнах і почнеш повільно повертати його в початкове положення. Те ж саме можна зробити, якщо взяти пару флажолетів на дев'ятому ладу п'ятої та шостої струни, а потім опустити важіль. Можна імітувати перемикання передач легким натискання на важіль в той час, як ти повертаєш його в початкове положення. Ти можеш імітувати звуки тваринного світу. Спробуй взяти штучний флажолет на другому ладу третьої струни, після чого різко опустити важіль і повернути його у вихідне положення ривками. Ти отримаєш щось, що нагадує іржання коня. А якщо ти викрутиш ручку гучності на нуль, візьмеш натуральні флажолети на сьомому ладу другій струні і дванадцятому ладу першої, а потім, поступово повертаючи гучність натиснеш на важіль, то почуєш рев слона. Можна відтягнути нігтями лівої руки дві верхні струни, після чого рухаючи пальці вздовж цих струн отримати досить неприємний звук наближається москітного рою. Можливості безмежні! Успіхів!
ОБГОВОРИТИ НА ФОРУМІ
НАСТУПНИЙ УРОК >>
Чому просунутих?