НАШ ПАРТНЕР Виробник
Пивоварня Кеніг ГмбХ (König Pilsener)
https://www.koenig.de/
У 1858 році в селі Беек, регіон Північна Рейн-Вестфалія, Теодор Кеніг заснував пивоварню, якою назвав свої ім'ям. Якраз до цього періоду в історії європейського пивоваріння відноситься протистояння між традиційними елямі і порівняно недавно з'явилося Пілснер - сортом лагера. Теодор Кеніг, керуючись своїми власними смаковими уподобаннями, сконцентрував свої зусилля на пиві низового шумування. Лише через два роки з моменту заснування пивоварня стала відома в своєму регіоні, а обсяг виробництва пива досяг 50 000 гектолітрів на рік.
Пиво Кеніг Пілснер було вперше зварене в 1911 році. У перекладі з німецького «König Pilsener» - король Пілснер. Це було міцне пиво, з гіркуватим і терпким смаком, яке припало до смаку робочим сталеливарних заводів, шахт, які перебували по сусідству з пивоварнею. З плином часу регіон втратив своє промислове значення і, слідуючи за зміною смаків населення, Кеніг Пілснер пом'якшав і значно легше.
З 2004 р пивоварня працює в складі одного з найбільших пивних холдингів Німеччини - «Бітбургер Груп». Сьогодні виробнича потужність пивоварного заводу Кеніг - це 2,3 млн гектолітрів на рік. Його продукція відома не тільки на батьківщині, але і активно експортується за її межі.
ІСТОРІЯ
Німеччина
Німці - сама «пивна» нація в світі. Згідно з останніми даними, кожен німець щорічно поглинає 140 літрів пива. Кількість пивоварень цілком відповідає рівню споживання пива: їх в Німеччині більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи - 1280. Вражає і різноманітність сортів пива: їх налічується близько 5 000.
Спочатку пиво варилося тільки ченцями, про що свідчать назви німецьких сортів пива, будь то Franziskaner (названий на честь ченців ордена францисканців) або Paulaner. Для монастирів пиво вважалося обов'язковим щоденним напоєм, насиченим вітамінами і мікроелементами. Маючи монополію на виробництво пива, монахи досягли вражаючих результатів у поліпшенні рецептури і технології виробництва хмільного напою. Рецепт пива в ті часи вважався великим секретом, який ніколи не виходив за межі монастирів.
З ослабленням впливу церкви на державу пивоваріння стає доступним німецьким фермерам і підприємцям, на території Німеччини починають з'являтися сотні приватних броварень. Справжньою гордістю для Німеччини є «Закон про чистоту пива», прийнятий 23 квітня 1516 року герцогом Вільгельмом IV Баварським і правив з ним братом Людвігом X, в якому вказувалося, що для виробництва пива можна використовувати тільки ячмінний солод, хміль і воду (про дію дріжджів в той час ще не знали). Також в законі було прописано вимоги до води, використовуваної в приготуванні пива (вона повинна бути смачною і чистою) і максимальна ціна на пиво. Цього закону дотримуються багато пивоварні по всій Німеччині і зараз. Ухвалення таких жорстких заходів обумовлювалося спробою захистити пиво від підробки і додавання сторонніх домішок, а також підтримання якості хмільного напою.
Пиво глибоко вкорінене в народному побуті і традиціях німців. Йому віддають належне на всіх святах. Найграндіозніший пивне свято світового масштабу «Октоберфест» проходить в Баварії, де розташовано 2/3 всіх німецьких підприємств по виготовленню пива. Це щорічний захід, який проводиться в кінці вересня - початку жовтня. Гостей збирається безліч, любителі пива їдуть в баварську столицю з усього світу, а столики на майбутній «Октоберфест» починають бронювати практично відразу після завершення попереднього. Під час свята відкриті двері павільйонів найвідоміших пивоварень Мюнхена: Аугустінерброй, Фрацісканер, Хакер-Пшорр, Хофбройхаус, Левенброй, Пауланер, Шпати і багатьох інших.
РЕГІОН
Земля Північний Рейн-Вестфалія ()