Ватанен

Баландін Д. Баландін Д

У 2002 році в рамках федеральної цільової програми «Розвиток єдиного інформаційного середовища» (2001-2005 роки) була розроблена програмна система «Конструктор шкільних сайтів». Мета розробки полягала в тому, щоб дати можливість будь-якому освітній установі Росії створити своє представництво (сайт) в Інтернеті і здійснювати його оперативну підтримку. «Конструктор» був покликаний допомогти школі швидко і дешево увійти в єдиний інформаційний простір Росії і світу. Система створювалася з орієнтацією на дуже широке коло користувачів, щоб її експлуатація не вимагала будь-якої особливої ​​кваліфікації. Конструктор дозволяє без участі програмістів, системних адміністраторів і дизайнерів самостійно силами самих школярів створювати і вести сайти складної структури, відкривати і змінювати поштові скриньки.

У ті роки робота над подібним ресурсом велася у багатьох відомствах і структурах, як благодійних, так і комерційних. В результаті було створено кілька різних конструкторів, які і сьогодні легко можна знайти в Інтернеті як безкоштовно, так і за гроші. Проте лише одна система була організована в портал, який називається «Некомерційне партнерство Шкільних сайтів». На сьогоднішній день система об'єднує понад 17 000 шкіл країни з 68 000. Всім учасникам проекту надається методична допомога як з ведення сайтів, так і по ряду інших питань, що стосуються системи освіти. Це є досить важливою умовою, яке змушує школи працювати з ресурсом.

Оплата хостингу та методичного супроводу всієї роботи становить суму в 1 500 рублів в рік на школу. Крім того, для старту проекту можливо отримати кілька безкоштовних тренінгів у розробників з Національного фонду підготовки кадрів (НФПК).

Які плюси і мінуси я бачу в розширенні діяльності цього проекту на інші регіони, крім тих, які в ньому вже представлені (Астраханська, Калузька, Московська, Новосибірська, Самари, Челябінська, Ярославська області; Красноярський, Пермський, Ставропольський і Хабаровський краї; Республіки Карелія , Татарстан, Чувашія, а також ХМАО)?

Проект дозволяє створити школам свої представництва на Російської освітньої майданчику, заявити про себе, отримати безліч електронних засобів для навчального процесу, зокрема, колекцію електронних освітніх ресурсів, розроблену за завданням Міністерства освіти.

Немає необхідності купувати професійні редактори, подібні FrontPage і Dreamweaver, завантажити конструктор сайтів можна абсолютно безкоштовно.

Немає необхідності купувати професійні редактори, подібні FrontPage і Dreamweaver, завантажити конструктор сайтів можна абсолютно безкоштовно

Система адресована як педагогам, так і школярам.

Працювати з програмою може навіть людина, не знайомий з азами сайтостроительства.

До складу програми входять шаблони, на основі яких можна побудувати свій сайт.

Дизайн сайту можна змінити на будь-якому етапі, досить вибрати інший шаблон.

При додаванні нової сторінки посилання на неї з'являється автоматично в меню, також можна додати сторінку без додавання в меню.

У Конструкторі передбачено створення різних готових шаблонів сторінок, наприклад, «Новини», «Тести», «Фотоальбом» та ін.

Крім того, зараз за договором між МОО ВПП ЮНЕСКО «Інформація для всіх» і НФПК в Конструктор буде додана кнопка «Червона книга культури регіону», що в умовах зростання інтересу до історії рідного краю та патріотичного виховання вкрай важливо.

Безсумнівним достоїнством системи є і те, що вона розрахована на роботу з будь-якими, в тому числі зі слабкими каналами зв'язку.

На сторінки сайту можна впроваджувати зображення, не піклуючись про їх первісному розмірі (в пікселях), тому що вбудований редактор дозволить вказати необхідний розмір.

Для сайту можна використовувати зображення, що знаходяться на будь-яких носіях: після збереження сторінок файли зображень впроваджуються в папки локальної версії сайту.

«Конструктор шкільних сайтів» дозволяє без участі програмістів, системних адміністраторів і дизайнерів, силами самих школярів створювати і вести сайти складної структури, відкривати і навіть міняти поштові скриньки.

Розробники передбачили й такий аспект, що всіх файлів, назви яких набрані кирилицею, будуть присвоєні «коректні» імена.

У конструктора є і недоліки:

  • У програму не вбудовані засоби перевірки орфографії.
  • Дизайн сайту обмежений рамками пропонованих шаблонів. Втім, при бажанні можна створити і власний шаблон.

У ситуації, коли в умовах браку часу необхідно залучити до роботи над шкільним сайтом велика кількість зацікавлених людей (вчителів-предметників та учнів), використання конструктора сайтів є хорошим рішенням.

Шкільний сайт дозволить учням вести неформальне спілкування між собою на форумах, обговорювати різні шкільні питання, причому в діалозі можуть брати участь і вчителі. При цьому налагоджується кращий контакт між школярем і вчителем, вважають розробники проекту.


Зміст