Вашингтон

  1. Фізико-географічне положення
  2. Коротка історія Вашингтона
  3. адміністративний устрій
  4. транспорт
  5. Навчальні заклади
  6. Музеї і культурні об'єкти
  7. Посилання
  8. "Навколо світу" про Вашингтон

Вашингтон, Washington ( англ. ) - столиця США , Розташована в межах окремого Федерального округу Колумбія . Зазвичай Вашингтон називають Округ Вашингтон (Washington, The District англ. ) Або просто Округ Колумбія (DC "Ді Сі").

У Вашингтоні знаходяться центральні державні органи США (, Конгрес,), штаб-квартири міжнародних організацій (,,, та ін.).

Площа: 177 км² (з них 18 км - площа акваторії) [1]

Населення: 632,3 тис. Чол. (Оцінка на 2012). 591.9 тис. Чол. (2008) [2]

карти

[]

Фізико-географічне положення

Географічні координати нульового мильного стовпа в президентському парку Білого дому: 38º53' пн.ш., 77º02' з.д. [3] . Вашингтон в Федеральному окрузі Колумбія розташований на лівому березі річки Потомак, яка відділяє його на південному заході від штату Віргінія . На північному заході, півночі-сході, і півдні-сході до Вашингтону примикає територія штату Меріленд .

Різниця в часі з Москвою -8 годин в період літнього часу , -9 годин в зимовий час [4]

Вашингтон, Washington (   англ

Південний фасад Білого дому у Вашингтоні. Арх. Джеймс Хобан. 1792-1800

[]

Коротка історія Вашингтона

виникнення міста

16 липня 1790 Конгрес США виділив під федеральну столицю Вашингтон територію ( Федеральний округ Колумбія ) На стику штатів Віргінія і Меріленд . Місце для міста вибрав Джордж Вашингтон , Який вважав, що після спорудження Потомакской каналу [5] річка Потомак стане важливою водною артерією, що з'єднує Огайо і внутрішні території США з її столицею. 9 вересня 1791 місто було офіційно названий на честь першого президента США Джорджа Вашингтона , А рік по тому - 13 жовтня 1792 року було закладено резиденція президента, яку з 1811 року стали іменувати Білим домом [6] . У 1800 р уряд остаточно переїхало до Вашингтона і 27 лютого 1801 року Федеральний округ Колумбія перейшов під юрисдикцію Конгресу США [7] .

Початковий ескіз планування столиці США , Розроблений інженером і архітектором П'єр-Шарлем Ланфань, був представлений Джорджу Вашингтону 19 серпня 1791. У 1792 цей план був узятий за основу математиком і інженером Ендрю Еллікотт, які зробили ряд поправок в початковий проект. Ці доповнення визначили напрямок майбутніх вулиць і авеню Вашингтона.

В кінці XVIII століття Вашингтон розташовувався на території, обмеженої Беннінг-роуд і Прикордонної вулицею (з 1890 - Флорида-авеню) на півночі, і нинішнім на заході. В межах Федерального округу Колумбія місто Вашингтон перебував в окремому окрузі Вашингтон, займаючи північний берег річки Потомак.


Вашингтон в XIX столітті

24 серпня 1814 року, в період Англо-американської війни [8] , Британські війська захопили Вашингтон і спалили всі урядові та громадські споруди міста (будівлі Сенату і Палати представників, Білий дім, Банк США ), Бажаючи помститися за розграбування і спалення американською армією міста Йорка 27 - 29 квітня 1813 року, але піднявся ураган змусив загарбників залишити місто, куди і повернулися члени уряду США на чолі з президентом Джеймсом Медісон.

Під час громадянської війни (1861 - 1865) навколо Вашингтона була побудована розгалужена система укріплень, для захисту яких за наказом Лінкольна була організована окрема Потомакская армія. Перевірка захищеності столиці сталася 11 - 12 липня 1864 року, коли армія південців підступила до північно-західних околиць Вашингтона, щоб атакувати форт Стівенс. Серйозність становища оцінив президент Авраам Лінкольн , Особисто прибув на передові позиції сіверян і отримав поранення при першій атаці. Нерішучість конфедератів і підкріплення, які приїхали до жителям півночі, дозволили генералу не тільки завдати поразки 2-го корпусу армії Північної Віргінії , Очолюваної генералом, а й перейти в наступ [9] .

За Територіальному акту, прийнятого Конгресом в 1871 році, весь округ Колумбія і місто Вашингтон перейшли під управління єдиного Законодавчої ради (16 членів), де і округ Вашингтон представляли 4 члени. Тоді ж був організований Рада з громадських робіт на чолі з Олександром Р. Шеферд, зусиллями якого у Вашингтоні була фактично на голому місці створена основна міська інфраструктура. Відсутність нормальних доріг і загальна господарська невлаштованість Вашингтона в 1860 - 1870-х роках змусили Конгрес всерйоз розглянути питання про перенесення федеральної столиці в (штат Міссурі ). Під керівництвом Шеферда були проведені очисні і дренажні роботи: укладено в підземну трубу Вашингтонський канал [10] і побудована 198 км каналізаційна система; також споруджено 253 км брукованих доріг і тротуарів, газопровід (63 км), водопровід (48 км), проведено міське освітлення; посаджено 60 тис. дерев; введений в дію перший громадський транспорт - "конка". Великі роботи по благоустрою і ряд соціальних починань забезпечили Олександру Р. Шеферд популярність у населення округу і дозволили в 1873 році стати губернатором Вашингтона. Але величезні витрати і колосальна перевищення бюджету призвели до економічного краху губернатора і в 1874 році Вашингтон був повернутий під юрисдикцію Конгресу США .

Згідно із законом про включених / не включені до неї територіях, прийнятому Конгресом США в 1878 році, межі міста Вашингтон прирівняли до кордонів округу Колумбія . Округ Вашингтон був скасований, але, вже будучи частиною Вашингтона, номінально вважався окремим містом аж до 1895 року.

Округ Вашингтон був скасований, але, вже будучи частиною Вашингтона, номінально вважався окремим містом аж до 1895 року

Меморіал президента Томаса Джефферсона у Вашингтоні. Арх. Дж. Р. Поуп. 1939-1947

Вашингтон в XX - початку XXI століття

Скасування рабства на території Вашингтона і округу Колумбія в 1862 році [11] сприяло притоку сюди афроамериканського населення. Але пройшло ще ціле століття, перш ніж була скасована дискримінація за расового ознакою. 28 серпня 1963 центрі Вашингтона виступив із знаменитою промовою ( "У мене є мрія ...") борець за громадянські права афроамериканців Мартін Лютер Кінг. Вбивство правозахисника в 1968 в Мемфісі (штат Теннессі ) Привело в Вашингтоні до масових протестів і збройних дій, що поширився на територію всього округу Колумбія .

, Прийнята Конгресом 21 травня 1961 дала населенню Вашингтона право вибирати 3-х членів Колегії вибірників [12] , Які приймають рішення щодо кандидатури президента і віце-президента США . Хоча прийняття поправки не дало Вашингтону і округу Колумбія всіх прав, якими володів окремий штат США - перш за все, право висувати своїх представників до Конгресу, - з 1971 року вони представлені в США одним делегатом, який бере участь в роботі комітетів і обговоренні законів, але не володіє правом голосу [13] . На відміну від територій США - Гуаму і Пуерто-Ріко , Також представлених в делегатом з правом дорадчого голосу, громадяни Вашингтона і округу Колумбія підпорядковані федеральним законам і нарівні з іншими штатами США платять всі податки.

У 1973 Когрес прийняв про часткове самоврядування Вашингтона і округу Колумбія , Передавши частину повноважень мера [14] і.

[]

адміністративний устрій

З 27 лютого 1801 до теперішнього часу місто Вашингтон і Федеральний округ Колумбія знаходяться під юрисдикцією Конгресу США [15] . Певними повноваженнями, згідно, прийнятому когресс в 1973 році, мають у своєму розпорядженні і (голова ради і 12 членів, 4 з яких вибираються від усього округу, і по 1 від кожного з 8 адміністративних районів, на термін 4 роки), однак всі законодавчі акти, прийняті муніципальними органами, підлягають затвердженню Конгресу [16] . Крім того, Конгрес США розпоряджається бюджетом міста, а президент призначає суддів.

від когресс США безпосереднім наглядом за виконанням законів у Вашингтоні і окрузі займаються і Комітет Палати представників США з нагляду та урядової реформи.

Вашингтон - округ Колумбія розділений на 4 сектори: північно-західний (скор. СЗ, NW), північно-східний (СВ, NE), південно-західний (С, SW), південно-східний (ЮВ, SE). Межі секторів встановлюються двома перпендикулярними осями, центром перетину яких є будівля Капітолію. СЗ і СВ сектора розділені Північної Капітолійської вулицею; Пд і ЮВ сектора - Південної Капітолійської вулицею; СВ і ЮВ сектора - Східної Капітолійської вулицею; СЗ і Пд сектора - Національним моллом. На північ від Національного молу проходить Авеню Конституції, з півдня - Авеню Незалежності.

Вулиці, що йдуть в напрямку північ-південь, позначені цифрами: в СЗ і Пд секторах вони нумеруються по зростанню зі сходу на захід, починаючи з Капітолію; в СВ і ЮВ секторах вони нумеруються по спадаючій із заходу на схід.

Вулиці, що йдуть в напрямку схід-захід, позначені буквами англійського алфавіту: в СЗ і СВ секторах вони відраховуються по зростанню з півдня на північ; в Пд і ЮВ секторах вони повторюються в зворотному напрямку. Однак, "Гей-стріт" (A Street) проходить тільки в СВ і ЮВ секторах, а в СЗ і Пд секторах їй відповідають вулиці Медісон-драйв СЗ і Джефферсон-драйв Пд. Відсутні вулиці під літерами "J", "X", "Y", і "Z". Вулиця "Бі-стріт" (B Street) на північ від Національного молла називається Авеню Конституції, на південь - Авеню Незалежності. За вулицею, названою по останній букві англійського алфавіту (W Street), йдуть вулиці з двоскладовою назвами, також наступними алфавітному порядку: B elmont Street, C lifton Street, E uclid Street, F airmont Street і т.д. [17] . Ще далі йдуть вулиці з трискладових назвами в алфавітному порядку: A llison Street, B uchanan Street, C rittenden Street і т.д. У СЗ секторі далі йдуть вулиці з ботанічними назвами в алфавітному порядку, але вже без урахування кількості складів: A spen Street (Осиновая вул.), B utternut Street (Горіхова вул.), C edar Street (Кедрова вул.). Остання вулиця - V erbena Street (вербенових вул.) - знаходиться на кордоні зі штатом Меріленд .

Все діагональні авеню, що перетинають територію Вашингтона і округу Колумбія , Носять назви штатів США ( Алабама -авеню, Оклахома -авеню, Вайомінг -авеню), за винятком штатів Каліфорнія і Огайо (California Street, Ohio Drive). Крім того, одне авеню носить назву Пуерто-Ріко , А дорога названа в честь округу Колумбія .

[]

транспорт

автомагістралі

Навколо Вашингтона і округу Колумбія проходить з'єднує кілька штатів ( Віргінія і Меріленд ) Шосе № 495 (Interstate 495 або "Столична кільцева дорога" (Capital Beltway). Південний і східний відрізки шосе № 495 включено в шосе № 95 - головну автомагістраль проходить уздовж всього східного узбережжя США. Шосе № 495 перетинає округ Колумбія в його південній частині біля мосту імені Вудро Вільсона. Шосе № 66 (Interstate 66) проходить по східній околиці, з'єднуючись з Московської кільцевою дорогою, і триває як шосе № 81 в Віргінії . Шосе № 295 проходить через ЮВ сектор міста, з'єднуючись з шосе № 395 (С - С безкоштовне шосе), що проходить далі через штат Віргінія .

метро

Перша лінія метро у Вашингтоні була відкрита 27 березня 1976. Зараз в системі метро діють 7 ліній, протяжністю 171,1 км, з 86 станціями [18] . Лінії виходять за межі Вашингтона і округу Колумбія на територію штатів Віргінії і Меріленд .

автобусне сполучення

Основне автобусне сполучення здійснює (176 ліній), зупинки якого знаходяться у всіх станцій метро на території Вашингтона. Також перевезення в центрі Вашингтона здійснюють автобуси компанії DC Circulator. Повідомлення з іншими штатами північного сходу США здійснює компанія.

Залізниці

Вашингтона і округу Колумбія пов'язані з сусідніми штатами залізницею. Потяги відправляються з вокзалу

Аеропорти

Вашингтон обслуговують 3 аеропорти:

  • в 5 км на південь від центру Вашингтона
  • , 40 км на захід від центру Вашингтона
  • , В 48 км на північ від Вашингтона

[]

Навчальні заклади

'Університети, інститути

'Університети, інститути

Смітсонівський інститут у Вашингтоні. Арх. Джеймс Ренвік. 1847-1855

[]

Музеї і культурні об'єкти

[]

Посилання

[]

"Навколо світу" про Вашингтон

статті

Питання відповідь

  • Що означає сигнал SOS? (Перше послання з використанням нової абетки було передано по першій комерційної лінії Вашингтон - Балтімор в 1844 році)

  • Чому у Пентагону п'ять кутів? (Місце будівництва Пентагону президент США Франклін Рузвельт розпорядився перенести приблизно на кілометр нижче за течією річки Потомак, порахувавши, що величезна адміністративна будівля зіпсує вигляд на Вашингтон з знаменитого Арлінгтонському цвинтарі)

Путівники "Вокруг света"