Навчально-методична література неймовірно складна в засвоєнні матеріалу, особливо якщо на заняття ви не ходили зовсім. Буває так, що іспит вже завтра, а перед вами стопка лекцій, яку потрібно прочитати за ніч.
Я постараюся перерахувати поради, які допоможуть вам істотно скоротити час на те, щоб прочитати незнайому наукову літературу.
1. Створіть робочу обстановку. Отложте їжу і музику на задньому фоні, заздалегідь сходите в туалет. Так, так це все буде неслабо відволікати.
2. Прочитайте заголовок, назва предмета. Ви пам'ятаєте хоч що-небудь з цього? Випишіть терміни і питання, в яких ви точно розбираєтеся і які з успіхом можна буде пропустити і не читати.
3. Якщо читаєте підручник - уважно поставтеся до виділеного шрифту, визначень і блок-схемами, 80 відсотків тексту між ними можете зовсім не читати, як правило 50 відсотків там розшифровка схеми, ще 50 рассусоліваніе і розжовування того, що і так намальовано чорним по білому.
4. Уважно проскануйте зміст. Може, є щось таке, що читати взагалі не потрібно, обмежте це місце закладками, щоб потім не відмотувати довго сторінки, а швиденько почати з потрібного місця.
5. Якщо щось не зрозуміли, не зупиняйтеся, читайте далі - просто позначте складне для розуміння місце питанням на полях. Є шанс, що при продовженні ви вникнете в суть, а якщо немає - коли закінчите читати весь матеріал, будете розбирати всі складні питання відразу по порядку - на це йде менше часу, ніж зупинятися на кожному посеред тексту.
6. Складіть своєрідне «резюме» підручника або зошити з лекціями, напишіть собі маленьку шпаргалку, короткий зміст. Це допоможе вам утримати в голові прочитане і полегшить повторне прочитання при перездачі, хоча сподіваюся такого з вами не трапиться.
А якщо у вас виникають проблеми не тільки з навчальною літературою, а так само і з художньої, тоді вам по ссилочку: Як навчитися швидко читати .
Ви пам'ятаєте хоч що-небудь з цього?