- 2014 [ правити | правити код ]
- EP «VIDLIK» (2016) [ правити | правити код ]
- MOZAЇKA (2018) [ правити | правити код ]
- Офіційні [ правити | правити код ]
open wikipedia design.
ONUKA
Марія Сорокіна, Ната Жижченко, Дарина Серт Жанр фолк
електроніка роки з 2013 Країна Україна Україна Звідки Київ Мова пісень англійська , український лейбл VIDLIK Склад
Ната Жижченко (вокал, сопілка, перкусія, дрім-драм, семплер, омнікорд)
Дарина Серт (клавішні, семплер, бек-вокал)
Марія Сорокіна (ударні)
Євген Йовенко (бандура, бугай, семплер, телинка)
Андрій Войчук (цимбали, дримба)
Сергій Кашин (тромбон, трембіта)
Микола Блошкін (тромбон, трембіта)
Віталій Баклаженко (тромбон)
Олександр Лісун (тромбон)
Тарас Довгопол (валторна, козацька труба)
Владислав Петренко (валторна)
ONUKA ( укр. «Онука», внучка) - українська електро - фолк -група, створена в 2013 році. Співавторами проекту є її вокалістка Наталія Жижченко і Євген Філатов [1] [2] .
Ініціатор і особа проекту Наталія Жижченко брала участь раніше в групах Tomato Jaws і KOOQLA . У групі ONUKA вона і вокалістка, і автор музики і текстів, і головний ідеолог. На сцені вона, крім вокалу, грає на сопілці (Сопілки), окарині , омнікорде , Невеликих перкусійних інструментах, а також управляє відтворенням семплів.
Крім Нати, в проекті беруть участь ще дві дівчини, які грають на ударних та клавішних - ударниця Марія Сорокіна і клавішниці Дарина Серт, яка виступає також як бек-вокалістка. У розширеному складі до колективу приєдналися два тромбона , валторна і бандура (Євген Йовенко). Один з тромбоністів також грає на трембіті . Всього в розширеному складі групи 11 музикантів.
Своєю назвою проект ONUKA відсилає до того, що солістка групи - внучка Олександра Микитовича Шлёнчіка , Відомого майстра фольклорних музичних інструментів [3] .
Перший сингл групи - пісню «Look» - представили в жовтні 2013 року. В кінці грудня 2013 року вийшов кліп на цю композицію, режисером якого виступив лідер групи The Maneken Євген Філатов. Сценічний дебют групи відбувся 13 червня 2014 року, коли півгодинна програма проекту була представлена на концерті групи The Maneken в київському клубі Sentrum.
2014 [ правити | правити код ]
У травні 2014 року було випущено міні-альбом «LOOK» [4]
дебютний альбом ONUKA [2] , Вийшов в 2014 році і знаходиться у вільному доступі в мережі [5] [6] , Зайняв перше місце в інтернет-магазині iTunes [7] [8] [9] , Випередивши групу Океан Ельзи [10] . Дебютна платівка містить 10 треків, серед яких - вже знайомі слухачам 4 пісні з міні-альбому «Look - When I Met You», «Misto», «Time» і «Look». Альбом наповнений традиційними українськими звуковими мотивами, виконуваними на сопілках, бандурах і трембітах. Все це поєднується з електронним аранжуванням, створенням якої займається Євген Філатов ( The Maneken ) [11] - саунд-продюсер групи. Він також брав участь в роботі над останнім альбомом Джамали . Попередній міні-альбом Onuka зайняв перше місце в інтернет-магазині iTunes. 17 жовтня 2014 співачка презентувала свій альбом на сольному концерті в київському клубі Sentrum [12] [13] .
Відразу після цього на американському лейблі Most Addictive Records , Який спеціалізується на жанрах Pop / Indie Dance / Garage, був випущений україномовний сингл Zavtra.
У грудні 2014 року група була відзначена переможцем в двох номінаціях рейтингу «Cultprostir»: як кращий дебют року і кращий дебютний альбом [14] .
Після успіху дебютного альбому «ONUKA», солістка групи Ната Жижченко розповіла, що при пошуках інформації про аналогічні групи або інші подібні назви, вона знайшла тільки назва станції ru en в японській префектурі Фукусіма , Поруч з аварійною фукусімской АЕС . Ната передбачає, що саме через назву групи Японія стала другою країною після України за кількістю продажів дебютного альбому [15] .
Ната Жижченко
Дарина Серт
Марія Сорокіна
Євген Йовенко
EP «VIDLIK» (2016) [ правити | правити код ]
Композиція Тривалість Svitanok 4:45 Vidlik 4:40 Other (intro) 2:07 Other 5:40
На початку 2016 року було випущено міні-альбом «VIDLIK», тематика якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою і її впливом. Міні-альбом став першим релізом нового однойменного лейблу, заснованого в січні 2016 року. Авторами музики стали Ната Жижченко і Євген Філатов. Тексти написала Ната Жижченко, а в композиції «Svitanok» використаний фрагмент вірша київського стріт арт художника Єжи Коноп [16] . У композиції «19 86» були використані записи переговорів диспетчерів пожежних частин в день аварії. Міні-альбом складається з п'яти композицій українською та англійською мовою [17] [16] .
Тема Чорнобиля цікавила Нату з дитинства. Її батько був одним з ліквідаторів наслідків аварії на АЕС. Дипломна робота Нати в інституті була присвячена впливу Чорнобильської катастрофи на культуру Полісся . У записі в блозі Ната зазначила, що регулярні поїздки в зону відчуження підживлюють її натхнення [16] .
Презентація альбому відбулася 9 квітня 2016 року в київському клубі Sentrum [18] . У тому ж 2016 року композиція «Other» була виконана до Дню Конституції України разом з Національним оркестром народних інструментів [19] .
MOZAЇKA (2018) [ правити | правити код ]
Новий альбом продовжує і розвиває ідеї двох колишніх релізів проекту. За словами Нати Жижченко, MOZAЇKA - це історія про низку дивних збігів, збігів обставин і символів [20] .
За задумом, MOZAЇKA - це цілісне полотно, зібране з сотень дрібних деталей і фрагментів. Через весь альбом проходить два основні лейтмотиви. Перший - особиста історія Нати. Її переживання, почуття, спогади. Посвячення коханій людині і бабусі; вірним друзям і музичним кумирам дитинства.
Другий лейтмотив - реакція Нати на навколишні події та явища. Епохальне спорудження арки над четвертим реактором Чорнобильської АЕС. Подія століття, описане ще в документальної замальовки Mainland. І тут же, антивоєнний маніфест GUNS DO NOT SHOOT: стріляє не зброя, стріляє людина [21] .
Кожна пісня альбому - незбиране, концептуально завершене послання. MOZAЇKA - не просто альбом. Це інтерактивний проект, в якому музика, відео, фото, послання утворюють єдине ціле.
У вересні 2018 року було презентовано кліп на трек STRUM з альбому MOZAЇKA створений спільно з Аланом Бадоєвим . Кліп був знятий на сміттєвому полігоні в Підгірцях біля Києва; в ньому порушується проблема забруднення навколишнього середовища побутовими відходами. Презентація відео відбулася на станції сортування сміття, а кошти від Youtube-монетизації планується перерахувати громадської організації «Україна без сміття» [22] [23] .
Альбом був названий кращим українським альбомом року премії APrize 2019 [24] .