Соцмережі і месенджери вирують! Не встиг вщухнути Павлодарський скандал, як виявився новий факт жорстокого побиття. На цей раз під «гарячу руку» потрапив немовля. За попередніми даними, це відбувалося недалеко від Алмати.
Поліція проводить перевірки по всій країні, щоб встановити особу жінки, обсипати ударами безпорадне дитя. За це їй може загрожувати три роки тюремного ув'язнення. Наші експерти допомогли розібратися, чому слабка стать зриває зло на дітях, і наскільки суворий в таких випадках Закон.
Злощасний ролик уже облетів усі соціальні мережі. Реакція не змусила себе довго чекати. Користувачі соцмереж були вражені таким поводженням з беззахисним немовлям, деякі з них навіть не в силах були додивитися відео до кінця:
«Вчора випадково побачила по телевізору, в новинах. Трохи погано не стало. Пошкодувала, що дивилася. Це не мати і навіть не жінка, це бездушний «людина», без серця »;
«Найчастіше жінки з дітьми сидять, і нерви здають. Необхідно щоб чоловіки допомагали уникати стресів ... »;
"Який жах. Що з нашими жінками відбувається? »;
«Вона хвора. Треба в соцоргани звертатися, а то вона зовсім дитини невинного приб'є »;
«Бідний дитина, як можна бити таку дитину - цього не зрозуміти. Якщо вона над ним так знущалася, вимагаючи закрити рот, то не уявляю, що вона з ним витворяла, коли він писав і какал ... Боюся уявити! »;
«Вона не може бути матір'ю».
Так і є. Дівчинка, яка, до речі, саме за наказом жінки знімала побиття на телефон, називала її так - «тітка Айгуль». Навряд чи хтось подібним чином звертається до рідної матері.
Це елементарний зрив, дала зрозуміти психолог-консультант Центру сімейного розвитку «Жану», член Східно-Європейської асоціації екзистенціальної терапії Жанат Смирнова. Але про якомусь сплеску насильства, сказала вона, виходячи з цих фактів, говорити не можна. Все це було і раніше, проте ховалося від очей громадськості.
«Я не думаю, що таких випадків останнім часом стало більше. Вони просто стали краще освітлюватися. Насправді це охолодження жінок до дітей і до себе було і раніше. Все починається з дрібниць. Якщо у жінки є прихована агресія, якщо у неї є установка: «Я буду хорошою для всіх», то це неминуче веде до агресії. Коли-небудь така жінка зірветься, тому що бути хорошою для всіх неможливо! Ця установка змушує жінку пригнічувати свою злість, агресію, роздратування і потім відбувається такий вибух. Причому, зрив відбувається саме на слабких - на дітях », - підкреслила психолог.
У жінки повинна бути правильна установка на те, що вона має право бути різною, зазначила Жанат Смирнова.
«Вона повинна дозволити собі бути різною, дозволити собі злитися. Тоді ця злість виходитиме дозами, а не за один раз. Вона повинна говорити: «Я маю право бути втомленою. Якщо я втомилася, то я маю право відпочити », а не гнобити себе, повторюючи« Я буду хорошою невісткою і хорошою дружиною, але поганою мамою ».
Сучасна жінка, жертвуючи собою, часом погано ставиться до себе, з цього потім слід, що вона погано ставиться до всього, що вона любить. Зокрема, допомогти виправити цю ситуацію також можуть і чоловіки, взявши на себе, наприклад, відповідальність за видобуток грошей, за свою сім'ю, за спокій в будинку. Звичайно, це полегшить її життя », - пояснила Смирнова.
У всьому звинувачувати саме жінок було б неправильно, пояснила вона. Агресію до дітей в рівній мірі виявляють і чоловіки, і жінки. «Коли відбувається чоловіче насильство, жінка здатна приховати його злочин. А за статистикою, жінки і чоловіки, якщо вони б'ють дітей, то вони обидва б'ють », - сказала психолог.
Повернемося до свіжого гучній фактом. Пошуки поки ні до чого не привели. Але до якої відповідальності за знущання над малям можна залучити «героїню» ролика, нам розповів юрист Олександр Каплан. За його словами, правоохоронцям для визначення покарання в першу чергу потрібно зрозуміти, яких збитків було завдано дитині. Експерт припускає, що в цьому випадку шкоду, заподіяну дитині, має як мінімум середню важкість.
«Сюди підходить стаття 109 Кримінального Кодексу РК« Побої », по якій максимальна міра покарання - арешт до 45 діб, або стаття 107 Кримінального Кодексу РК« Умисне заподіяння шкоди здоров'ю середньої тяжкості », яке карається у нас аж до позбавлення волі на строк до двох років. А в разі, якщо злочин було скоєно з особливою жорстокістю, а, так само як і по відношенню до особи, яка завідомо для винного перебуває в безпорадному стані, максимальний термін позбавлення волі становить, відповідно до закону, три роки. Тобто тут все залежить від кваліфікації і від того, який саме збиток був заподіяний дитині », - прокоментував юрист.
Не так давно прогримів ролик з Павлодару - мати катувала трирічну дочку, щоб повернути в родину цивільного чоловіка. Пізніше вона просила вибачення у всієї країни, у всіх казахстанців. Дитину, в кінці кінців, забрав до себе батько.
подібні факти маніпулювання дітьми, на жаль, зустрічаються досить часто в нашому суспільстві. Люди помилково вважають, що це остання можливість відновити гармонію в сім'ї і ігнорують очевидні проблеми. Хоча, нічого складно ні, щоб зрозуміти, що дитина не у відповіді за інтимний розлад у батьків. Дурість завжди була однією з найбільш «сильних сторін» людства, і, схоже, ще довго буде такою залишатися.
Що з нашими жінками відбувається?