- діючі учасники
- Єгоркіна Таїсія Василівна - к. Психол. н., асистент кафедри клінічної психології, Психолого-педагогічний...
- асоційовані учасники
- Запрошені гості Семінару
ПРЕЗЕНТАЦІЇ УЧАСНИКІВ СЕМІНАРУ (2009-2012)
діючі учасники
Кожевникова Маргарита Миколаївна - автор проекту Семінару, к. Філос. н., дис .: «Філософія освіти в буддійської традиції». Сходознавець, буддолог, перекладач з тибет., Англ .; науч. співр. СПб Ф ІІЕТ РАН. Досвід - 3 роки педагогічної роботи (в основному, позашкільної); Авторські. курси для дітей молодшої школи ( «Розвиток і творчість», «Світ людей»); препо-давала япон. яз. дітям (м Находка); тибет. яз. дорослим (в СПб ВФРШ і індивідуально); співпрацювала з Мін. обр. Калмикії і Туви за проектом нац. шкіл. програми і проводила республ. семінари по зв'язку нац. обр. з буддизмом; розробляла будд. образів. проекти. Автор новаторського образів. проекту "Культура уважності".
Нєупокоєва Надія Ігорівна - координатор проекту
к. пед. н., історик, психолог-психоаналітик. Секретар Ради за освітою СПб Союзу вчених. У шкільній системі з 1984 р (від ст. Піонервожатою до керівника відділу образ. Програм в Методичний центрі РОНО. Дисс. З проблеми взаємозв'язку педагогічних цілей і образ. Результатів. Досвід: розробник в регіональних і федеральних проектах в галузі освіти; координатор міжнар. проектів і програм обміну в галузі освіти (2001-2005); викладання в ВНЗ і в системі підвищення кваліфікації працівників освіти; розробник і експерт освітніх проектів і програм, експерт з розвитку освіти; незалежний фахівець з розробці програм образ. подорожей для дорослих і дітей (по РФ і за кордоном).
Костецький Віктор Валентинович - д. Філос. н., Інститут освіти дорослих РАО. Канд. дисс - по історія філософії, докт. дисс .: «Роль екстазу в генезі свідомості». 30 років досвіду викладання у ВНЗ - в Тюмені і СПб. У Тюменському університеті читав курси по логіці, риториці, психології та педагогіці - усього комплексу соціально-гуманітарних наук. У ВНЗ СПб читав курси з історії та філософії науки, в Консерваторії курси з психології художньої творчості.
Автор ряду монографій, що стосуються проблем філософії освіти.
Епштейн Михайло Маркович - к. Пед. н., директор освітнього центру "Участь", директор приватної школи «Епішкола», доц. каф. освітнього менеджменту, філфак СПбГУ. Досвід проектів в сфері освіти - 20 років: приватна школа "Епішкола", ділова гра "Журналіст", щорічна всеукраїнська конференція з питань альтернативної освіти та ін .; проектів в громадській (некомерційної) сфері - СПб суспільство Януша Корчака, проект "Зелений острів", проект "Будинок Корчака", проект "Фонд молодіжних соціальних проектів", Коордінацонний Рада приватних шкіл СПб і ін .; видавнича діяльність - журнал "На шляхах до нової школи", проект "З нашого боку підлітка", бюлетень "Педагогічний Петербург", "Газета для батьків", більше 20 книг і збірників.
Пузиревський Валерій Юрійович - к. Філос н., Доцент каф. педагогіки і андрагогіки СПбАППО (Академії післядипломної педагогічної освіти).
Координатор програм Інституту альтернативної освіти ім. Я. Корчака (ОЦ "Участь").
Автор понад 60 наукових і публіцистичних статей з проблем освітньої політики, шкільних технологій, педагогічної психології, філософії та методології гуманістичного освіти (в тому числі в Інтернеті).
Парібок Андрій Всеволодович - к.ф.н., Філософський ф-т СПб ГУ, каф. культурології Сходу. Сходознавець-філософ, лінгвіст, перекладач з пали, санскриту, французького, німецького, володіє основними європейськими мовами, санскритом, хінді, іншими східними мовами (читає приблизно на 20 мовах). Досвід: з 1990 - викладач «Вищої Релігійно-Філософської Школи», з 2000 р - викладач на філософському факультеті СПбДУ (курси «Введення в індійську філософію», «Філософія мови», ін.), З 1990 учасник семінарів СМД (Системи миследеятельності ) методології, школи Г.П. Щедровицького; практичне навчання універсальним фонетичним навичок в Інституті псіхонетікі.
Хайдарова Гульнара Равилевна - к. Філос. н., докторант Філософського ф-ту СПбДУ; арт-критик, перекладач. Закінчила Фізичний ф-т СПбГУ і очну аспірантуру Фіз. ф-ту та заочну аспірантуру Філософ. ф-ту СПбДУ. Дис .: «Феномен болю».
Досвід: стажування в Німеччині в Університеті Грайфсвальда і Вільному університеті Берліна (факультет соціології); працювала 3 роки в пор. школі вчителем німецької мови, 6 років в Механіко-приладобудівному коледжі викладачем логіки і риторики, 5 років на каф. філософії і соціології Нац. Держ. Ун-ту ім. П.Ф. Лесгафта.
Гершанік Олександр Наумович - к. Філол.н. Працював тренером з фехтування, викладав рус. яз. і літер. в сільських школах України. З 1979 по 1990 викладав в школах і ін. Уч.заведеніях Ленінграда-Петербурга: від ПТУ до ЛДУ. Канд. дисертацію ( «Рання творчість А.П.Чехова») захистив на каф. іст. рус. лит. ЛДУ. Працював в журналістиці. У 1990-1991- гл. спец. Комітету за освітою Міськвиконкому (Мерії). До речі, 1990-ті працював на реклам. і избират. кампанії; вів телепрограми на пітерському ТБ; займався бізнесом. У 2000-і створював і вів Інтернет-спільноти. У 2006 році створив і очолив «Центр гуманітарних досліджень». У 2010 ініціював проект "Нове утворення".
Козирєв Федір Миколайович - д. Пед. н., к. сільськогосподарського податку. н. Професор каф. педагогіки і філософії освіти Російської християнської гуманітарної академії, директор Інституту релігійної педагогіки РХГА. Автор праць з питань морального богослов'я.
З 2001 вивчав міжнародний досвід релігійної освіти (монографії «Релігійна освіта у світській школі», 2005, «Гуманітарний релігійну освіту», 2010). Учасник міжрелігійного діалогу (в США, Кембриджі, СПб.).
Марчукова Світлана Марківна - канд. пед. наук, зав. кафедрою національної освіти (Національний гуманітарний університет Росії), заст. директора гімназії «Петершуле» з науково-методичної роботи. К. дисс .: «Вивчення історії науки як засіб гуманітаризації природничо-наукової освіти» (1996). Автор навчально-методичного комплекту «Гуманітарні основи природничо-наукових знань». Десять років викладала в структурах середнього, вищого і післядипломної освіти. Історик педагогіки. Автор статей і монографій про Я.А. Коменском. Член Спілки письменників Росії, член Санкт - Петербурзького спілки вчених. Член Ради за освітою при союзі вчених.
Єгоркіна Таїсія Василівна - к. Психол. н., асистент кафедри клінічної психології, Психолого-педагогічний ф-т РГПУ ім. А.І. Герцена. Дисс. - "Досвід ранніх травматичних переживань в системі відносин особистості підлітків - свідків і учасників міжетнічного конфлікту". Досвід роботи в освітніх проектах для різних контингентів учнів (школярі, студенти першого та другого вищої освіти за спеціальностями "психологія" та "історія мистецтва"); співробітник Державного Ермітажу (науково-просвітницький відділ).
запрошені доповідачі
Лебедєв Олег Єрмолайович
-
доктор пед. н., професор, член-кореспондент РАО, в Відділенні філософії освіти та теоретичної педагогіки, Президент Громадської інституту розвитку школи, проректор з наукової роботи Академії післядипломної педагогічної освіти.
Вершловскій Семен Григорович -
доктор педагогічних наук.
У 1990-ті - поч. 2000-х був завідувачем лабораторією соціології Інституту освіти дорослих РАО.
В даний час професор, зав. кафедрою педагогіки і андрагогіки Санкт-Петербурзької академії післядипломної педагогічної освіти
асоційовані учасники
Чебанов Сергій Вікторович -
д. Ф. н., професор кафедри математичної лінгвістики філологічного ф-ту СПбДУ. Спеціаліст в галузі теоретичної біології, біосеміотікі, теорії класифікації, герменевтики. Один із засновників і керівників Семінару по Теоретичною біології з 1972 (нині - Семінар по біогерменевтіке), Міського семінару з семіотики (з 2002 р), організатор і учасник шкіл з теоретичної біології, шкіл і семінарів з теорії та методології класифікації. З 1991 викладач міждисциплінарних курсів в альтернативних середніх школах СПб і Москви, Московської Міжнародної кіношколи, Петербурзькому Єврейському університеті. Автор багатьох спецкурсів, серед яких "Біологічні підстави соціального буття", "Основи інтелектуальних технологій", курси в Інституті психотехнологій.
Касіціна Наталія Вікторівна - науч. співр. Лабораторії педагогічної підтримки Інституту психолого-педагогічних проблем дитинства РАО. Педагог-дослідник, психолог-консультант, коуч (майстер коучингу - інструменту особистісного і професійного розвитку, мистецтва сприяння підвищенню результативності, навчання і розвитку іншої людини). Досвід: більше 25 років роботи з дітьми, консультування батьків, розробки розвиваючих канікулярних програм, навчання педагогів, супроводження інноваційних освітніх проектів; була вожатою Всеросійського піонерського табору «Орлятко»; співробітником лабораторії педагогічної підтримки ИПИ РАО (лабораторії О.С. Газман); заступник директора соціально-педагогичес-кого коледжу; зам. редактора журналу «На шляхах до нової школи»; керівництво проектами РОО "Колекція пригод" (програми активного розвиваючого відпочинку для дітей і дорослих), співавтор кн. "Педагогіка підтримки", "Чотири техніки педагогіки підтримки" і ін.
Чуйно Володимир Семенович - зав. кафедрою кіно- та фотомистецтва СПб Гуки; режисер, член гільдії кінорежисерів Росії. Викладав в самодіяльних кіно і фотостудії, 3 роки в Лен. Електротехнічному мед. технікумі; в 1989-1991в Держ. Інституті культури. З 1991 в режисерській майстерні Олексія Германа, в 1993-1997 - режисер-стажист на картині А. Германа "Хрустальов, машину!" З 1999 поставив спільно з С. Карандашова док. фільми "Зворотний бік Землі" (2000, премії конкурсів «Свята Анна» та «Лаврова гілка»); «Поп і прихід» (2003). З 2002 - в СПб Гуки зав. кафедрою кіно- та фотомистецтва, керівник майстерні (курсу режисури) і викладач курсу для студентів-медіадізайнеров; директор і продюсер навчальної студії «Ланское шосе»; семінари (творчі процеси і ділова гра) для малих студій Російської Федерації.
Євстаф'єва Олена Миколаївна - створила кілька об'єднань, орієнтованих на духовний розвиток, серед них - «Центр психологічної допомоги дітям і підліткам», «Центр розвитку людини» в Баші, Фінляндія, з 2000 року керівник СПб «Центру духовного відродження та розвитку людини». Автор освітнього проекту "Азбука Всесвіту", що з'єднує сучасні наукові відкриття астрономії, фізики, біології зі світоглядом стародавніх цивілізацій. Ініціатор і ведуча авторського проекту розвиваючих "програм-подорожей" по слідах древніх цивілізацій (більше 20 поїздок) - в місця археол. розкопок Єгипту, райони Гімалаїв, Сх. Сибір.
.
Корж Людмила Леонідівна - вчитель худ. школи ім. Глінки; заслужений працівник культури РФ. Досвід: 45-річний стаж викладання - в основному, курсів з художньої творчості та історії мистецтв.
В м Ангарську була 20 років директором художньої школи, була гл. методистом в Метод. управлінні культури по Іркутській обл., займалася школи області; викладала в Театральному, Художньому, Педагогічному училищах; організовувала семінари для вчителів ( «Наповнення матеріалу образів. програм духовним змістом», «Картина світу через мистецтво»).
В останні 10 років - в СПб була методистом по художній освіті в Міському Метод. центрі; працювала в художніх школах; в Вальдорфської школи.
Запрошені гості Семінару
Сергій Бугаєв (Африка)
художник, музикант, актор.
Творець і керівник фонду «Інститут Нового людини».
Ельяшевич Олексій Михайлович - д.ф.-м.н.., Професор СПб філії Державного університету - Вищої школи економіки і СПб державного політехнічного університету. Голова Ради по утворенню СПб Союзу Вчених. У 1993 - 1996 - директор департаменту науки і вищої школи мерії Санкт-Петербурга. З кінця 1990-х рр. бере участь в соционических конференціях. З 2000 р - провідний семінарів по типології особистості. У 2002 - 2004 рр. - ректор Інституту біології і психології. Був головою і членом Орг. комітетів Конференцій по альтернативному утворення ( "Альтернативна освіта: в пошуках свого якості" 2006 року або ін.) Зам. гл. ред. журналу Санкт-Петербурзького союзу вчених «Родник знань».
Печерська Наталія Олександрівна - к.ф-м. н. (Дис. По мат. Кіберн.), Пройшла навчання в галузі гуманітарних наук і менеджменту в Західній Європі. Засновник і ректор інституту «Вища релігійно-філософська школа», член Ради ректорів Санкт-Петербурга і С-ЗФН, науковий експерт ряду російських і зарубіжних організацій, Координатор робочої групи «Міжнаціональні відносини, етнічні проблеми, релігія і суспільство» Громадської палати при Повноважного Представника Президента РФ в С-ЗФН. Автор статей і монографій у вітчизняних і зарубіжних наукових виданнях, присвячених теорії оптимізації та управління, мат. моделювання, менеджменту в освіті, етнокультурним і релігійних питань, діалогу науки і богослов'я, ролі церкви. Координатор великих міжнародних дослідницьких та видавничих проектів.