Де ж вивчати музику, як не в Відні в Австрії. Віденська опера, консерваторії, легендарні концертні зали, музика Моцарта, Штрауса і Шуберта все це робить Відень музична столицею світу. Саме тому Відень привертає таку кількість учнів в музичній сфері.
Перше місце за популярністю займає державний Університет музики і образотворчих мистецтв Відня (Universität für Musik und darstellende Kunst). У ньому навчається близько 3200 студентів, при цьому 40% із них - іноземці. Факультети пропонуються найрізноманітніші - від звичних нам напрямків, таких як фортепіанне, теоретичне, композиторська, струнні і т.д. відділення, до «Налаштування музичних інструментів» або «Церковної музики». Система навчання - це так звана диплом-програма. Тобто після закінчення музичної школи абітурієнт проходить вступні випробування і надходить на програму «Диплом», яка триває від 10 до 12 семестрів, ця програма рівносильна закінченим бакалавріату і магістратури. Паралельно навчанні студентам і всім бажаючим пропонуються додаткові, факультативні відділення, які відрізняються творчим, сучасним підходом до освіти і розвитку. Це останні методики і розробки, наприклад, «Ритміка» або «Дихальні і фізичні вправи для голосу» і т.д.
Для особливо обдарованих дітей, які ще не мають права вчиться в університеті, організовано безкоштовне підготовче відділення. Крім цього університет музики пропонує річну міжнародну програму з майстер-класами. Це хороший шанс оцінити свої можливості і подивитися на загальну картину музичної освіти в Європі.
Крім Університету Музики у Відні є кілька Консерваторій. Всі вони приватні музичні заклади, мають до однієї тисячі студентів, програми вищого і не вищої освіти. Крім «класичних» предметів можна вивчати джазову музику, музичний театр, мюзикл та ін.
Ось список віденських приватних консерваторій:
- Franz Schubert Konservatorium
- Konservatorium Wien Privatuniversität
- Richard Wagner Konservatorium
- Vienna Konservatorium
- Vienna Music Institute
Перед надходженням в музичні ВНЗ обов'язково треба пройти вступні випробування. При цьому в приватні консерваторії не потрібно високого рівня німецької мови, зазвичай сертифіката B1 досить (це не стосується відділень вокалу і акторської майстерності, де в усі вузи потрібен рівень В2 і вище)
У Відні зосереджено більше половини всіх музичних інститутів, оркестрів і т.д. всій Австрії, тому можливість вступити є у всіх, а після закінчення ВНЗ забезпечено роботу.
З музичних вузів за межами Відня, найвідоміший - це Mozarteum в Зальцбурзі, на батьківщині Моцарта. Крім цього є наступні державні вузи:
- Universität für Musik und darstellende Kunst Graz (Грац, Штирія)
- Joseph-Haydn-Konservatorium des Landes Burgenland (Айзенштадт, земля Бургенланд)
- Kärntner Landeskonservatorium (Клагенфурт, Коринтия)
- Tiroler Landeskonservatorium (Інсбук, Тіроль)
І приватні консерваторії:
- Anton Bruckner Privatuniversität (Лінц)
- Vorarlberger Landeskonservatorium (Фельдкірх, Форарльберг, на кордоні з Ліхтенштейном)
У абітурієнтів з Росії є перевага перед європейцями через системи освіти: в Європі 2 ступені - музична школа і ВНЗ. У Росії ж є проміжна ступінь між муз.школой і університетом - це училище або коледж. За рахунок цього при вступі до ВНЗ діти з Росії знаходяться на більш високому рівні майстерності, ніж їх європейські конкуренти.
І в закінченні статті - спеціальна пропозиція від «Європа - це просто!»: Якщо Ваші діти надходять на вокал, музичний інструмент або сценічна майстерність в Австрію, то ми готові організувати Вам ознайомчий тур по прослуховуванням.
Якщо говорити докладніше про сам надходженні то на бакалавра надходження йде раз на рік, подавати документів починається взимку, м квітня по червень йдуть прослуховування на підставі яких вибирають кращих в необхідному для вузу кількості. У червні - липні йде зарахування і з осені початок навчання. На магістра і в аспірантуру можна подавати документи весь рік, після подачі призначають індивідуальне прослуховування і далі зарахування, початок навчання так само з осені. Крім цього при музичних вузах є підготовчі курси і курси підвищення кваліфікації від кількох тижнів до року, після їх закінчення видається сертифікат. Більшість з таких програм платні і коштують близько 300 євро на місяць.
Нагадуємо, що на вокал і сценічну майстерність обов'язково потрібен німецький заздалегідь В2, на музичний інструмент зазвичай вимоги м'якше. І на факультети на бакалавра є обмеження за віком 23-26 років.
Отже якщо ви хочете вчитися в музичному вузі:
- Скласти план надходження - бажано звертатися за рік до вступу або раніше. Вступати краще в 2-3 вузу одночасно, якщо ви не впевнені у власних силах то брати підготовчі програми або репетиторство. Так само заздалегідь потрібно вирішити питання візи, ціни навчання, місця проживання, поїздок на прослуховування.
- Якщо ви готові відразу подавати документи до вузу то потрібно зареєструвати, взяти екзаменаційну програму і оплатити збір за прослуховування близько 50ти євро.
- Далі подати документи до вузу.
- Пройти прослуховування.
- Після отримання зарахування підготувати документи на візу, в разі невдалого проходження прослуховування підібрати найближчу підготовчу програму.
- Після приїзду зареєструватися за місцем проживання та в вуз.
Послуги по надходженню http://www.eueasy.ru/avstrija/edu-austriy
Ще стаття про надходження в музичні вузи і консерваторії https://shumska.wordpress.com/2014/02/26/konserv/
Обговорення питань вступу до музичні вузи http://vk.com/topic-4708163_26360458
Explore posts in the same categories: навчання
Мітки: Австрія , музиканти
You can comment below , or link to this permanent URL from your own site.