Позавчора включила канал "Культура", виявилося, що йде фільм "Все, що ви хотіли знати про класичну музику, але боялися запитати" про Олексія Ігудесмане і Річарда Джу. Це всесвітньо відомий дует музикантів - віртуозів, які намагаються долучити людей, особливо молодь до класичної музики через найпопулярніший провідник - сміх. Дуже хотілося роздобути версію з російським перекладом, тому що окремі ролики англійською. Поки бродила по просторах, вирішила розповісти про ці музикантів докладніше. Річард Джу - кореєць. Ім'я Олексій відразу говорить нам, що це наша людина. Коротше кажучи, вони люди світу. Цілком можливо, що саме космополітизм і забезпечив їм обом ту легкість буття, з якою вони живуть в світі класичної музики, являючи її слухачам не самим звичайним чином, перетворюючи свої виступи в справжнісінькі шоу. І особливо консервативні колеги - музиканти, і самі манірні концертні зали підкорилися їх ребячливость чарівності, яке зберегли два юних генія, і що не вдалося багатьом музикантам, чия карколомна кар'єра почалася в самому юному віці.
Олексій Ігудесман народився в Ленінграді. У шестирічному віці переїхав з батьками до Німеччини. А через кілька років був прийнятий в одну з найпрестижніших музичних шкіл світу - англійську Школу Ієгуді Менухіна, де в 12-річному віці познайомився з однокласником, британцем корейського походження Річардом Хьянг-ки Джу. Зараз вони обидва живуть в столиці Австрії, Відні.
Ігудесман не тільки грає, але і пише музику. Його твори виконують всесвітньо відомі солісти, ансамблі та оркестри. І сам він, як скрипаль, піаніст і як диригент, грає по всьому світу, в останні кілька років віддаючи перевагу дуету з Річардом Джу і "Маленької кошмарної музиці" - так називається їх шоу.
Колеги їх дуже підтримують. У фільмі видно, що з ними співпрацюють переви солісти світу. На початку минулого року вони запросили 100 скрипалів з усього світу записати диск, всі збори від продажу якого анправлени в UNICEF. Ніхто не відмовив.
З інтерв'ю: "Ми в постійному контакті з нашими глядачами: у нас є сайт, сторінка в Facebook, де відповідаємо на кожен коментар. І найбільше нас тішить, що після наших концертів люди починають музикою цікавитися. А ще нам подобається те, що згідно статистикою, на звичайних концертах класичної музики середній возрсте глядача коливається в рамках 15 - 65 років, а на наших розкид від 5 до 90! "
Для тих, хто не захоче дивитися годинний фільм, я викладу кілька коротких роликів.
Читати далі...