алмаз

  1. родовища алмазів
  2. Історія алмазу
  3. Фізико-хімічні характеристики алмаза
  4. види алмазу
  5. Магічні властивості алмазу
  6. Лікувальні властивості алмазу
  7. Галузі застосування алмазу
  8. кольори алмазу
  9. Що таке чистота алмаза і як її визначити?
  10. штучний алмаз
  11. Як відрізнити справжній алмаз від підробки
  12. Як доглядати за алмазом:
  13. Алмаз і знак зодіаку
  14. Ціни на вироби з алмазами
  15. Цікаві факти про алмаз:

Один з найпростіших і в той же час дивовижних мінералів алмаз - це чистий вуглець з домішкою оксидів кальцію, магнію, заліза. Це найбільш твердий мінерал за шкалою Мооса. У природі алмази включені до складу олівін, серпентин і графіту. Їх також знаходять в прибережних галькових зонах. Щоб отримати 1 карат природного алмазу необхідно обробити до 250 т руди. Під час ограновування самородок втратить ще близько половини маси, а значить, кількість руди для його отримання подвоїться.

родовища алмазів

Алмази - одночасно і рідкісні, і поширені самоцвіти Алмази - одночасно і рідкісні, і поширені самоцвіти. Їх поклади є на всіх континентах, за винятком Антарктиди.

Основні промислові родовища розташовані на території Африки, Росії, Австралії та Канади.

Першими відомими копальнями стали індійські, проте їх виснажили в кінці XIX століття. У 18 столітті були виявлені багаті поклади алмазів в Бразилії. У 19 столітті - на півдні Африки.

За 2006 рік у світі добули 176 млн. Карат алмазів, в тому числі в Росії на 4,2 млрд доларів, в Ботсвані на 3,0 млрд доларів, в Канаді на 1,7 млрд доларів, в ПАР на 1,4 млрд доларів , в Анголі на 1,2 млрд доларів.

Попит на ці дорогоцінні камені залишається стабільно високим, а ось видобуток знижується.

Історія алмазу

З давньогрецького «адамас» перекладається як «неперевершений» З давньогрецького «адамас» перекладається як «неперевершений».

Точне походження цього каменю вчені не встановили. Існують різноманітні гіпотези його виникнення. Наприклад, одна з них говорить про те, що під великим тиском на високій глибині з атомів вуглецю формується кубічна кристалічна решітка алмазу. Потім камені виносить на поверхню вулканічна магма. Відомі екземпляри метеоритного походження.

Вік алмазів оцінюють від 100 мільйонів до 2,5 мільярдів років.

Фізико-хімічні характеристики алмаза

Алмаз - це аллотропная модифікація вуглецю Алмаз - це аллотропная модифікація вуглецю. Зазвичай він безбарвний або з легким жовтим відтінком. Пофарбовані в червоні, помаранчеві, зелені або сині кольори алмази - велика рідкість.

Кристали октаедральние або додекаедральние, на зламі раковістим. З досконалою спайність, без плеохроизма, прозорі або непрозорі. Твердість за шкалою Мооса 10. Щільність становить 3,52 г / см3. Показник заломлення: 2,417.

Алмазі відрізняє висока твердість, крихкість і висока теплопровідність.

Температура плавлення алмазу від 3700 до 4000 ° C. У потоці повітря камінь згорає при 850-1000 ° C, в чистому кисні горить при 720-800 ° C. При нагріванні до 2000 ° C без повітря перетворюється в графіт.

При впливі сонячного світла або опромінення самоцвіт здатний люминесцировать.

Саме завдяки високому показнику заломлення і високої прозорості алмаз - один з найбільш дорогих коштовних каменів. Але в природному вигляді красивим він не вважається. Тільки огранювання перетворює його в чудовий діамант з багаторазовими внутрішніми відображеннями.

види алмазу

Огранювання діаманта залежить від форми алмазу, так як його втрату намагаються в цьому процесі звести до можливого мінімуму, в середньому вона становить 55-70% Огранювання діаманта залежить від форми алмазу, так як його втрату намагаються в цьому процесі звести до можливого мінімуму, в середньому вона становить 55-70%.

Залежно від технології обробки розрізняють алмазну сировину:

  • «Соублз», правильні октаедричної форми кристали, які розпилюють на дві частини, і потім використовують для створення двох діамантів;
  • «Мейкблз», неправильні або округлі кристали, які гранують «одним шматком»;
  • «Кліваж», містять тріщини, перед обробкою їх розколюють.

Для діамантів в залежності від огранки розрізняють такі різновиди:

  • кругла (містить 57 граней);
  • фантазійна: овальна, «груша», «маркіза», «принцеса», «радіант».

Світовий значущості центри з огранювання діамантів розташовані в Індії, Ізраїлі, Китаї, Росії, Україні, Таїланді, Бельгії, США.

Магічні властивості алмазу

Алмаз - це символ невинності, стійкості і сміливості, досконалості, волі до перемоги і влади Алмаз - це символ невинності, стійкості і сміливості, досконалості, волі до перемоги і влади. Він зміцнює свого власника, робить його мужнім і сильним, дарує щастя та удачу, охороняє від пристріту і псування. В цілому самоцвіт сприяє тому, щоб розкрилися найкращі риси його господаря.

Вважається, що алмази не варто купувати самостійно, важливо отримати самоцвіт в подарунок. Але треба враховувати, що такий подарунок є запорукою любові і вірності. І дарує, і приймає камінь, пов'язують себе міцними узами.

На Сході прийнято дарувати і передавати алмази в спадок. Куплені камені носять тільки після закінчення 7 років. А вкрадені або здобуті нечесним шляхом алмази приносять нещастя і загибель.

Крім того, алмази з дефектами також можуть стати джерелом неприємностей.

Лікувальні властивості алмазу

Алмази знижують підвищену температуру, допомагають організму боротися з інфекціями, знімають втому, стимулюють обмін речовин, допомагають в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту і безсоння Алмази знижують підвищену температуру, допомагають організму боротися з інфекціями, знімають втому, стимулюють обмін речовин, допомагають в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту і безсоння.

Амулети з алмазів використовують при шкірних хворобах, шизофренії і депресіях.

Аюрведа зазначає омолоджуючі властивості самоцвіту.

Вважається, що кільце з діамантом зміцнює організм власника, і охороняє його здоров'я.

Галузі застосування алмазу

Ограновані алмази, діаманти, є одними з найдорожчих і популярних дорогоцінних каменів Ограновані алмази, діаманти, є одними з найдорожчих і популярних дорогоцінних каменів. Тому більшість натуральних алмазів використовуються саме в їх виробництві.

Як винятково твердий матеріал алмаз застосовується в промисловості: при виготовленні ножів, свердел, різців. Алмазний порошок - відмінний абразив при виробництві ріжучих і точильних кругів.

Крім того, алмази знайшли застосування в квантових комп'ютерах, часовий та ядерної промисловості, мікроелектроніці.

кольори алмазу

Алмази переважно безбарвні, іноді вони мають блідо-жовтим, жовтим або коричневим відтінком від слабкого до сильного Алмази переважно безбарвні, іноді вони мають блідо-жовтим, жовтим або коричневим відтінком від слабкого до сильного.

Абсолютно прозорі екземпляри називають камінням «чистої води» і цінуються вище всіх інших.

У природі також зустрічаються унікальні екземпляри рожевого, синього, зеленого і червоного кольору.

Що таке чистота алмаза і як її визначити?

Натуральні алмази завжди містять як, природні домішки, так і дефекти Натуральні алмази завжди містять як, природні домішки, так і дефекти. Цінність діаманта визначається їх кількістю. Абсолютно прозорі діаманти не зустрічаються, а їх чистоту оцінюють при десятикратному збільшенні.

штучний алмаз

Перші синтетичні алмази були отримані в середині минулого століття Перші синтетичні алмази були отримані в середині минулого століття. Зараз штучні алмази відомі як HPHT-алмази і CVD-алмази, згідно методам їх отримання. Абревіатура HPHT означає з англійської «високий тиск і температура», а CVD перекладається як «хімічне осадження з пари».

Фактично створені штучно алмази також є чистим вуглецем, тобто нічим не відрізняються від природних, крім походження.

Існують також такі методи їх отримання, як синтез з підривом, і обробка графіту високопотужним ультразвуком.

Саме синтетичні алмази в основному використовують в промисловості.

Як відрізнити справжній алмаз від підробки

Як підробки під діаманти використовуються безбарвні циркони, сапфіри,   кришталь Як підробки під діаманти використовуються безбарвні циркони, сапфіри, кришталь . Щоб відрізнити фальшивий камінь:

  • Розглядають його на сонці. Крізь справжній діамант видно одна яскрава точка, в той час як імітації пропускають світло.
  • Вимірюють теплопровідність, яка у алмазу дуже висока, на відміну від інших каменів.
  • Використовують фломастер з жирними чорнилами, який на поверхні натурального алмазу залишає рівну межу, а на підробці - окремі краплі.
  • Застосовують алюмінієву паличку. На мокрому природному камені вона не залишить сліду, а на фальшивому утворює чітку сріблясту лінію.

А ось відрізнити природний алмаз від синтетичного практично нереально.

У будь-якому випадку оцінку діаманта краще довірити фахівцеві, так як якісну підробку відрізнити досить складно.

Як доглядати за алмазом:

Як доглядати за алмазом:

  • Прикраси з діамантами оберігають від ударів і інших механічних впливів.
  • Два рази на рік їх чистять в ультразвукової ванні. А в домашніх умовах регулярно чистять і миють теплим мильним розчином. Прикраси залишають в ньому на 20-30 хвилин і потім чистять м'якою щіткою або ганчіркою. Після чого промивають в чистій холодній воді.
  • Зберігають діаманти в оксамитових коробочках, мішечках або закриваються скриньках, так, щоб вони не дряпалися один про одного.

Алмаз і знак зодіаку

Алмаз і знак зодіаку

Енергетично алмаз - дуже сильний камінь. Він керує всіма іншими самоцвітами.

Діаманти, перш за все, рекомендуються всім Овнам, так як вони наділяють власника спокоєм і холоднокровністю. Але і таких знаків зодіаку, яким би вони були протипоказані, немає.

Ціни на вироби з алмазами

Ціна на діаманти залежить від ваги, якості ограновування, кольору і чистоти каменю Ціна на діаманти залежить від ваги, якості ограновування, кольору і чистоти каменю.

1 карат - це 200 мг. Камені вагою від 15 карат є рідкісними, а понад 100 карат - унікальними. Найпопулярніші діаманти важать 0,1 карат, їх вартість становить до 200 доларів. Зразки вагою від 1 карата коштують від 5000 доларів за карат.

Цікаві факти про алмаз:

Цікаві факти про алмаз:

  • У світі в рік добувають близько 26 тонн алмазів.
  • Двох абсолютно однакових алмазів, як і такі ж відбитки пальців, не існує.
  • Звичай пропонувати руку і серце разом з кільцем з діамантом відбувається з XV ст., Коли ерцгерцог Австрійський вперше використав такий «хід», щоб отримати позитивну відповідь нареченої.
  • Діаманти - герої багатьох художніх творів. Наприклад, вони зустрічаються в «Трьох мушкетерів» Дюма і в «Дванадцяти стільцях» Ільфа і Петрова. А завдяки фільму «Джентльмени віддають перевагу блондинкам» фраза про те, що «діаманти - кращі друзі дівчат» стала крилатою.
  • У каменю «Серце океану» з «Титаніка» існує реальний прототип - синій алмаз з огранюванням в формі серця, вагою близько 14 карат. Він був проданий на аукціоні «Крісті» в 1995 році за 7 млн. 791 тис. Доларів.

Що таке чистота алмаза і як її визначити?