Афіша

Вуличний театр Вогненні люди в «Відкрите небо» 18 july відкривається божевільний вуличний фестиваль Режисер Ніна Чусова не пускає свого задуму проводити дитячі свята під відкритим небом всіх усюдах. Її минулорічний одноденний фестиваль ...

вуличний театр

Вогненні люди в «Відкрите небо»

18 липня відкривається божевільний вуличний фестиваль


Режисер Ніна Чусова не пускає свого задуму проводити дитячі свята під відкритим небом всіх усюдах. Її минулорічний одноденний фестиваль «Відкрите небо» на Старому Арбаті, зроблений разом з режисером Юрієм Муравицького, був коротким, спонтанним і дуже вдалим. Цього разу його перенесли в сад «Ермітаж» і показують як спецпрограми Всесвітнього фестивалю дитячих театрів.

«Вулична програма московської театральної олімпіади 2001 року виробила на мене колосальне враження, такої радості я не відчувала більше ніколи, - каже Ніна Чусова. - Сьогодні, коли я сама зайнялася вуличним театром, раз у раз чую від чиновників: «Ми зимова країна, навіщо нам це потрібно? Влітку в Москві не проходять паради (складно повірити, але паради бувають не обов'язково військові!), Тому що ми боїмося дощу ». А навіщо боятися погодних явищ? Знаєте, що таке «відкрите небо»? Кажуть, на Водохреща о третій годині ночі відкривається небо, в нього потрібно дивитися і згадувати бажання, воно обов'язково збудеться. Я пробувала - у мене вийшло ».

18 липня з 11 ранку в саду будуть: московські театри «Вогненні люди» і клоун-шоу-театр «Стьопи», євпаторійський театр «На ходулях», LIQUID theatre (Москва-Челябінськ) і московська студія творчих ініціатив. 19 липня в першій годині дня розпочнеться середньовічна містерія «Про птицю героя» театру «На ходулях», 20 липня о 16-й годині новосибірський театр «Мимо» станцює «Танго з Трактором». 21 липня в 16.00 «Ликвид театр» влаштує «Цирк дядечка Тома», а о 18.00 петербурзький театр «Шут з вами» покаже «Сказання про Принцесі, Лицаря і Драконові». 22-го виступить волгоградський ляльковий театр «Р & Р» з ніжними «Мініатюри» (о 13.00), 23 липня о 20.30 «Стьопи» почнуть «Біле шоу», а 24 липня на закритті «Вогненні люди» покажуть незвичайний феєрверк «Щире шоу»: іскри вилітають з-під піли- «болгарки», а перформери під якийсь «Рамштайн» завивають поганими голосами «Мій ніжний друг, якщо можеш - пробач!». Хто витримує децибели - тягнеться.

Зараз готується Другий міжнародний фестиваль вуличного мистецтва «Відкрите небо», який пройде в Москві з 29 по 31 серпня. 18-24 липня, сад «Ермітаж»; www.skyfest.ru


Виставки

інкубатор Рафаель

Курський вокзал - чистилище перед входом в храм сучасного мистецтва «Винзавод». Поминайте його спокійно. Нинішнього літа на «Винзаводі» теж - міжнародна бієнале молодого мистецтва «Стій! Хто йде?". Виставку молодих художників «Яблука падають одночасно в різних садах» курирує легенда сучасного мистецтва Юрій Альберт.

Він не робить знижку на вік своїх підопічних. «Рафаель помер в тридцять сім років, але навряд чи ми будемо називати написані ним в двадцатидевятилетнего віці« Афінську школу »і« Сикстинську мадонну »творами молодого художника. Пікассо винайшов кубізм в двадцятип'ятилітньому віці, а одне з найважливіших творів післявоєнного мистецтва - «Один і три стільці» - зробив двадцятирічний Кошут. Тому я запропонував зробити виставку робіт, важливих для історії сучасного російського мистецтва і зроблених художниками, чий вік коливається від 16 до 27 років. Я намагався, щоб вік учасників не перевищував 25-26 років, тому зі списку випали майже всі художники соц-арту і першого покоління московських концептуалістів - вони всі починали робити щось важливе вже після тридцяти (чому це так - окреме питання) », - пояснює Юрій Альберт свою позицію.

У залах RIGroup Мультимедійного комплексу актуальних мистецтв в ЦСМ «Винзавод». 4-й Сиромятніческій пров., 1, стор. 6, корп. 4

«Стій «Стій! Хто йде?"

У Москві масштабно проходить перша міжнародна бієнале молодого мистецтва «Стій! Хто йде?". «Стій!» - кажуть куратори молодим авторам, закликаючи їх на хвилину перервати своє «броунівський» рух і задуматися, куди воно спрямоване. Зупиніться і сформулюйте, куди йдете.

Державний центр сучасного мистецтва звіз на бієнале молодих художників з усього світу - тут Москва і Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Іжевськ, Воронеж, Самара, Орел, Красноярськ, Архангельськ, Перм, Нижній Тагіл, Новосибірськ, Білорусь, Україна, Молдова, Естонія, Латвія , Узбекистан, Італія, Іспанія, Німеччина, Франція, Великобританія, Австрія, Нідерланди, Греція, Швеція, Фінляндія, Болгарія, Чехія, Ізраїль, США, Мексика, Куба, Китай.

Кількість осіб-учасників на порядки більше кількості країн-учасників - масштабний проект в цілому виглядає, на жаль, черговий братською могилою сучасного мистецтва, де вигукнути в очі глядачеві щось своє, запам'ятовується, дуже непросто. Для внесення хоч якогось порядку куратори показують мистецтво регіонами - ось тут у нас Швеція, а тут Нижній Тагіл з Єкатеринбургом. Подивитися і вибрати тут - www.ncca.ru

Дівчина в білій кролячій шапці шлемик, дівчина в різнокольорових туфлях, дівчина в окулярах чайними ситечками, різноманітні фріки, виряджені під інопланетян, кокетує з чоловіками Жанна Агузарова, поруч з якою вже годину тужать очманілий від бухає музики шанувальники в очікуванні автографа, - в галереї « Зураб »на Тверському бульварі відкрилася виставка« Сувеніри НЛО - Oslokino UFO »під кураторством Андрія Бартенєва. Ветеран московського перформінга, уявлення самого себе тут і зараз, Бартенєв багато викладає - ми бачимо роботи його студентів з Великобританії, США, Росії та Норвегії - тому і Oslokino. Проект присвячений зорельота і космонавтам, планетам і галактик, ракетам і телескопів, інопланетянам. Гарні фото з літаючими бетонними будиночками - тобто в небо підняті наші незграбні, дешево виглядають житла - піднявшись, вони відразу набувають загадковість, привабливість. Мікрофільм на повторі нескінченно показує норвезькі «труби спілкування», communication tubes - сотня склеєних вузьких вертикальних циліндрів раптом починає трястися і з них, як з горлянок, виливається різнобарвна фарба звуку, емоцій, душі - дуже різнобарвна фарба. Чим більше трясеться гора, тим більше «кричать» фарбою горла. Такі норвезькі труби. У галереї багато диванів і затишних прохолодних кутів. На вході - приймають форму тіла пуфи. Гарне літній місце.

До 31 липня. Тверський бульвар, 9; www.bartenev.ru


Кіно

«Містер Самотність» «Містер Самотність»

Черниця в небі - це до рису

Дієго Луна в ролі Майкла Джексона, Саманта Мортон в ролі Мерилін Монро, Дені Лаван в ролі Чарлі Чапліна, Джеймс Фокс в ролі Папи Римського, Меліта Морган в ролі Мадонни, Аніта Палленберг в ролі британської королеви, Рейчел Саймон в ролі Червоної Шапочки, Річард Стрейндж в ролі Абрахама Лінкольна - фільм «Містер Самотність» Хармоні Коріна присвячений одержимості двійників, які зробили крок в глиб свого захоплення і прийняли рішення жити в образі свого кумира, потроху привласнюючи собі його особистість. Двійники живуть комуною - як знедолені, як обрані. У паралельному сюжеті монашки розвозять літаком рис голодуючим, і коли одного разу одна випадково випаде з літака разом з рисом і силою молитви залишиться жива, з того моменту сестри літають без парашута, складаючи в повітрі красиві фігури. Добре сказав про «Містері Самотність» кінокритик Роман Волобуєв: «Кіно - це чужий сон, який тобі не переказують, а дають подивитися самому».

У Москві до 16 липня в кінотеатрах «Формула кіно Горизонт», «Художній», «35мм», «Формула кіно Європа»;  з 17 по 27 липня в кінотеатрах «Фітіль», «5 зірок на Новокузнецькій» У Москві до 16 липня в кінотеатрах «Формула кіно Горизонт», «Художній», «35мм», «Формула кіно Європа»; з 17 по 27 липня в кінотеатрах «Фітіль», «5 зірок на Новокузнецькій»

«Банзай, режисер!»

У прокаті з 10 липня 13-й том творів Такеши Кітано - «епічний треш-фарс» «Банзай, режисер!» Про створення кумира і його радісному знищення перегукується з фільмом Коріна. Тільки Кітано не прикро крихкий, що не вишукано, а гомерично смішний з самого початку, коли манекен піддається лікарському огляду. Кітано пародіює свою творчість, свої найвідоміші фільми, телекар'єру, класику японського кінематографа, ікони азіатської культури - нахабно і весело.

У Москві з 10 по 23 липня в кінотеатрах «Художній», «5 зірок на Новокузнецькій», «Горизонт», «Формула кіно Європа», «35мм»; з 24 липня по 6 серпня в кінотеатрі «Фітіль»


книги

«Шанхайський синдром»

Письменник Цю Сяолун створив класичний детективний трилер, суперечливий портрет Китаю відразу після тяньаньменьскіх подій. Цю Сяолун практично ровесник китайської культурної революції. Дія «Шанхайського синдрому» відбувається в Китаї на початку дев'яностих років минулого століття. У передмісті Шанхаю убита молода жінка. Її тіло в пластиковому мішку знаходить капітан головного загону поліції Гао Цзілінь - під час риболовлі зі старим другом дитинства. У комуністичному Китаї поліцейські розслідування проходять по лабіринтоподібних коридорах партійних інстанцій. Багато чисто китайського колориту, багато ненав'язливих, але майже конфуціанських думок, соціологія, історія, побут, але головне - гострий, іноді шокуючий сюжет і яскраві, добре промальовані персонажі.

У книжкових магазинах


DVD DVD

У серії артхаус-лінії «Кіно без кордонів» вийшла стрічка Емануеле Кріалезе «Новий світ» Nuovomondo ( «Срібний лев» за художнє відкриття на Венеціанській бієнале-2006) з Шарлоттою Гензбур в головній ролі.

Початок XX століття. Сицилія. Що живе на межі бідності вдівець фермер Сальваторе вирішує разом з усією родиною емігрувати в США. Напередодні переїзду він знайомиться з Люсі, яку за зовнішнім виглядом і манерам цілком можна прийняти за англійську леді. Вона, так само як і Сальваторе, збирається в США. Люсі, або Лючі, як її називає Сальваторе, по незрозумілих причинах хоче неодмінно вийти заміж, перед тим як добереться до Америки, і він приймає її пропозицію ...


Виставки

Плакат помацати за мову Плакат помацати за мову

Секція плаката Московського союзу художників представляє виставку пам'яті художників-плакатистів «Лінія життів» - самобутню «лінію» російського плакатного мистецтва другої половини XX - початку XXI століття.

На виставці представлені п'ятнадцять художників. Тут і багаторічні члени правління МСГ, педагоги спеціалізованого інституту мистецтв ГСІІ, професора МГАХ ім. Сурикова. Є в експозиції роботи Юрія Боксера, автора серії плакатів «Голосуй або програєш» 1996 року, де на витягнуті вгору руки нагострили блискучі наручники, сліпому кроту протиставлений яскравий блакитний очей, а думаючим особам - немиті картоплини. Боксер помер в 2002 році, дуже молодим. У Євгена Каждана багато яскравих, графічні циркових афіш, такі, на потертій папері, пахнуть чиїмось далеким дитинством початку 70-х, тепер знайдеш тільки в «Букініст». В рамках виставки пройдуть круглі столи: «Плакат сьогодні», «Авторський, Неангажоване плакат», «Чи потрібен сьогодні плакат суспільству і державі?». Думаю, на «столах» буде добре - з художників плакатисти самі непафосні, «журналістського складу» люди, до того ж добре освічені і швидко думаючі.

До 26 липня. Московський будинок художника; вул. Кузнецький Міст, 11; www.russianposter.ru

«Інтим пропонувати»

У московській галереї ПРОУН відкрилася виставка «Інтим пропонувати». Проект об'єднує графічні серії Жюля Паскін, відомого французького художника паризької школи, і французькі еротичні фотографії XIX - початку ХХ століття з приватних колекцій Росії і Франції. Зображення тіла в будь-яку епоху - своєрідне дзеркало, що відбиває інтереси, погляди і потреби суспільства. Навіть самий незначний зсув у масовій свідомості дуже швидко приводив до виникнення нової парадигми в мистецтві і нового сприйняття ню.

До 25 вересня, тел. 916-09-00


фестиваль

Кінопроби. До 1 серпня

Кінофестиваль Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) «Меридіани Тихого» проходить у вересні у Владивостоці. З одного боку, він знайомить регіон з молодими кінематографістами, з іншого - знайомить представників кіноіндустрії АТР з російським кіно. Уже три роки поспіль на кінофестивалі «Pacific Meridian» існує програма «Кінопроби». Цей проект є майстер-класом для всіх початківців кінематографістів. Цього року продовжено терміни прийому заявок для участі. Заповнити заявку можна на сайті, а фільми, зняті на мобільний телефон, можна надіслати до дирекції кінофестивалю «Pacific Meridian» до 1 серпня. Тематика і жанр вільні, хронометраж не більше 5 хвилин.

Також для того щоб брати участь в проекті «Кінопроби», можна надсилати свої короткометражні або повнометражні фільми. Це дозволить отримати акредитацію на фестиваль і дасть можливість брати участь в круглих столах, семінарах та обговореннях фільмів. З правилами участі можна ознайомитися на офіційному сайті фестивалю.

http://viff.vl.ru/ru/proba/


ігри

«Нефритова імперія» в «Кітеж»

Вже 7 років соціальна комуна «Кітеж» проводить літні рольові ігри для дітей з дитячих будинків та всіх дітей. Це яскраві розвиваючі ігри-стратегії, в основі кожної лежить сюжет відомих книг або фільмів. Хіт минулого літа - рольова гра «Нефритова імперія». Друга рольова гра цього літа проходить з 28 липня по 10 серпня. Учасники - діти від 7 до 14 років. У кожного свій персонаж, своя інтрига в грі. Королі в довгих плащах; дерев'яні шпаги, зроблені дітьми в столярні; нічні сутички в лісі і лицарські турніри - це частина рольових ігор в «Кітеж».

Рольові ігри - частина програми з реабілітації дітей-сиріт: граючи, перемагаючи, вони відновлюють віру в себе.

Детальніше на сайті: www.kitezh.org/RUS


танець

Фестиваль контактної імпровізації

Імпровізаційний перформанс «Куди б ми не йшли, ми вже тут» відкриє Міжнародний фестиваль контактної імпровізації і перформансу в Центрі Мейєрхольда. Імпровізація як особливий жанр стає необхідною частиною розвитку сучасного танцю в Росії. Творці перформансу - досвідчені артисти, імпровізує на різних сценічних майданчиках, як в театрах, так і в умовах вуличного перформенсу. Імпровізаційний перформанс унікальний тим, що лібрето, емоційне наповнення і ментальні образи, які будуть формувати спектакль, створюються «тут і зараз». Ця ідея має не тільки творче, а й соціальне значення. Музичний супровід - Daniel Comas Castaner (Іспанія), саксофон.

12 липня, Центр Мейєрхольда 12 липня, Центр Мейєрхольда. Смоленська вул., 21; www.contactfestival.ru


Концерти

Tequilajazzz

19 липня в клубі «Б2» виступить група Tequilajazzz. За минулий з моменту виходу «Вище осені» час «Текіла» не розгубила ні майстерності, ні завзяття. Фундаментальний баритон Євгена Федорова, феноменальна техніка барабанщика Дусера, похмільна лірика і шалений драйв - все при них, все по вищому розряду. Крім довгоочікуваних сюрпризів, на концертах «Текіла» грає перевірену класику, від рваного хардкору десятирічної витримки до геніального софт-року останніх років.

19 липня, вул. Велика Садова, 8

Сьогодні, коли я сама зайнялася вуличним театром, раз у раз чую від чиновників: «Ми зимова країна, навіщо нам це потрібно?
А навіщо боятися погодних явищ?
Знаєте, що таке «відкрите небо»?
Хто йде?
Хто йде?
Хто йде?
В рамках виставки пройдуть круглі столи: «Плакат сьогодні», «Авторський, Неангажоване плакат», «Чи потрібен сьогодні плакат суспільству і державі?