Акт це дія, закінчена смислова частина твору в драматургії і сценічному мистецтві (п'єси, драми і ін.), Якій властива безперервність дії. У прозі акту відповідає глава, в кінематографії - серія; в драматургії акт може складатися з більш дрібних частин - сцени, епізоди і т.п.
Поділ п'єси на акти означає, що між її частинами мається на увазі перерва, який може бути тривалим, коли між діями антракт, або дуже коротким. Поактное уявлення бере свій початок в давньоримському театральному мистецтві. Давньогрецький спектакль йшов безперервно, попереджаючи хоровими виступами, що простежується в уявленнях давньогрецького комедіографа Менандра, які супроводжувалися свого роду інтермедіями.
Давньоримська театральна традиція пятиактная побудови вистави була продовжена європейським театром Ренесансу і класицизму. Драматургія театрів народної драми і епохи Середньовіччя, в частково і драма епохи Відродження, не передбачали поділ вистави на акти. Наприклад, розподіл шекспірівських п'єс на акти було вироблено не самим автором, а його видавцями в ХVIII столітті, що було обумовлено пристроєм сцени англійської епохи Єлисаветинського театру.
У східній класичній драмі акт являє собою складовий елемент сценічної постановки, персонажі якої неодноразово залишають сцену, а після перерви їх дія поновлюється; п'єса складалася з 1-10 актів і більше. У європейській театральній практиці ХІХ століття разом з пятиактная побудовою драми поширюються чотирьох- і трьохактна, витоки якого лежать в історії іспанського театру ХVI-XVII століттях, де було прийнято поділ п'єс і вистав на три акти.
Твори малої драматургії мали одноактну форму. Наприклад, коротка п'єса А. С. Пушкіна «Маленькі трагедії», 1830 р п'єса М. Метерлінка «Сліпі» 1890 р водевілі А. П. Чехова. У другій половині ХХ століття змінилася композиція уявлень, набуваючи двухчастную структуру, після чого акти змінилися описом епізодів (в творах Б. Брехта), що до цього простежувалося в драмах В. Шекспіра або в п'єсі А.С. Пушкіна «Борис Годунов» (1831 г.)
Традиційною композицією драматургічних творів для трагедії встановлено 5 актів, для драми - 4, для комедії - 3.
Слово акт походить від латинського actus, що означає дію.