Книга тижня: «Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple »

  1. Головне про книгу
  2. Цікаві факти про Джоні Айве
  3. «Родзинка» книги Ліндера Кані
  4. Кому читати

Бути вихідцем з Британії і досягти успіху в США, бути дислексик і стати одним з найбільш впізнаваних спікерів великої корпорації - лише одне з небагатьох досягнень людини, книга про який потрапила в нашу постійну рубрику « книга тижні ». Чим же сьогодні відомий чоловік, який створював колись зразки сантехніки в дизайнерському бюро?

На столі - книга Ліндера Кані, головного редактора сайту CultOfMac.com про одне з кращих дизайнерів сучасності, який багато в чому сформував впізнаваний образ продукції Apple . Джоні Айв - ім'я, добре знайоме мільйонам власників «макбуків» і «айфонів» по ​​всьому світу. Але його історія дещо складніше, ніж просто набір рядків в резюме про успіх в найприбутковішою корпорації США.

Головне про книгу

Головне про книгу

Автор книги - головний редактор одного з найбільш відомих блогів про «яблучної» продукції і про все, що стосується корпорації з Купертино. Російською мовою книга Ліндера Кані «Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple »вперше вийшла в цьому році завдяки видавництву «Манн, Іванов і Фербер» . Хоча обговорюємо ми сьогодні книгу, написану в 2013 році, сам Кані вже майже 12 років досліджує все, що пов'язано з Apple, а на IT-тематику пише близько 20 років - термін чималий для будь-якого журналіста і блогера.

Більшості Інтернет-користувачів він відомий, як творець і головний редактор сайту CultofMac.com, але крім своєї журналістської діяльності в Wired, The Guardian і MacWeek Кані випустив вже 4 книги про технології і про те місце, яке вони займають в сучасній культурі. Як неважко здогадатися, всі вони присвячені Apple і людям, з нею пов'язаних. Бестселером до книги про Джоні Айве стало твір «Inside Steve's Brain» про Стіва Джобса і створеної ним компанії.

Героєм новинки від Кані стала людина, яка працювала зі Стівом Джобсом не один рік. Саме завдяки їх тандему з'явилися iMac, iPod, iPhone і iPad (а ще раніше, на початку 90-х років ХХ століття, - прототипи всіх цих пристроїв, коли рівень технологій не дозволяв створити навіть щось схоже).

Твір побудований на основі інтерв'ю і бесід зі співробітниками, колегами, босами, викладачами та менеджерами Джоні Айва, які знали і знають його по різним проектам і творчим роботам. Автор додав свої знання про екосистему і продуктовій лінійці Apple, зібрав в єдину картину різні періоди розробки продуктів компанії, додав до неї «карту» людських взаємин і невеликих історій - і вийшла гарна книга про вплив однієї людини на тренди сучасного промислового дизайну.

Цікаві факти про Джоні Айве

  • Джоні Айв - один з наймолодших володарів титулу «Дизайнер року» від Лондонського музею дизайну, навчався за програмою стипендій Королівського товариства, однією з найстаріших в Сполученому Королівстві.
  • Заслуги в дизайні і підприємництво принесли Джоні Айву титул лицаря Британської імперії.
  • У дитинстві Айву поставили діагноз «дислексія», що не завадило йому з малих років розвивати інші навички, зокрема, проектування речей та предметів.
  • Батько Джоні Майк Айв був срібних справ майстром і з дитинства прищеплював синові любов до дизайну і конструювання. Саме він ввів в шкільну програму Великобританії предмет під назвою «Технологія і дизайн» - вперше в світі Англія і Уельс стали навчати в обов'язковій програмі конструювання і дизайну предметів.

Саме він ввів в шкільну програму Великобританії предмет під назвою «Технологія і дизайн» - вперше в світі Англія і Уельс стали навчати в обов'язковій програмі конструювання і дизайну предметів

  • Навчання відігравало важливу роль і в подальшому: Айв вчинив не в модний коледж того часу, а в той, який давав найглибші знання в галузі промислового дизайну. Це відбилося на подальшому умінні дизайнера створювати речі з позиції мінімалізму. До того ж, навички в кресленні у Айва були такими, що дивували навіть досвідчених педагогів.
  • Зі спільної справи з однокурсниками Джоні Айв вийшов з простої причини: він хотів займатися проектуванням і дизайном, а не продажами і менеджментом, а дизайнерові в інді-студії доводилося частіше продавати свої проекти і навички, ніж творити.
  • Експерименти з форм-факторами - один з унікальних навичок Джоні Айва. Саме він свого часу розробив «баштовий» дизайн для настільних блоків комп'ютерів Мас.
  • Айв - людина, яка створила впізнаваний образ iMac , Почавши роботу над тонкою формою моноблока ще в 2000 році.
  • Створення прототипів серіями - ще одна особливість роботи талановитого дизайнера Apple. Будучи студентом, для своїх перших робіт він використовував десятки і сотні повторюваних прототипів з невеликими відмінностями. Менеджери і сторонні спостерігачі називали це «ілюстрацією еволюції».
  • Айв став одним з перших дизайнерів в IT-індустрії, який став розробляти продукт з акцентом на екологічну безпеку та можливість вторинної переробки всіх створених корпорацією пристроїв.

«Родзинка» книги Ліндера Кані

Крім історії Айва, в книзі читач знайде безліч цікавих деталей з життя і роботи самого дизайнера і з історії створення продуктів, які здобули світову популярність.

Фотознімки першого прототипу iPhone (ще з пластиковим екраном) і скріншоти iOS до того, як мобільна система Apple придбала первинний визнаний вид, ранні інженерні зразки смартфонів і планшетів компанії - те, що оцінять шанувальники «яблук з Купертіно». Але автор зібрав і інші цікаві фото. Наприклад, проекти, які Айв створював ще на початку кар'єри: від авторучки і перфоратора для масового ринку до iМac- «люстри» і перших моделей ноутбуків Apple.

Кому читати

Кому читати

Всім, хто вважає, що Apple створювала і створює унікальний дизайн. Всім, хто цікавиться промисловим дизайном і його історією. Тим, хто цікавиться не тільки «начинкою» популярних смартфонів і ноутбуків, але і тим, чому і як виникла їх зовнішня форма, яка нам тепер так добре знайома. Книга про Джоні Айве - не просто біографія, а цікава інтерпретація історії цілого класу пристроїв, таких як смартфони, ноутбуки, МР3-плеєри через життя, кар'єру і долю однієї людини.

Редакція дякує Віру Ежкіну за наданий екземпляр книги.

Чим же сьогодні відомий чоловік, який створював колись зразки сантехніки в дизайнерському бюро?