Афіша

  1. У вітальні світської і вільної ...
  2. З миру по фотке
  3. Дживс і Джаббервокі
  4. Історія в пісочниці
  5. Ритми вітчизняної Estrad'и
  6. Коммьюнікейшн тьюб
  7. 20 років з гітарою
  8. чотири чверті
  9. Кіно, зроблене з пристрастю
  10. Не остання можливість
  11. божественні комедії
  12. Бігом за добром
  13. Тонка, однак, робота
  14. Час «Ч» закінчується
  15. Анти / порадник
  16. Дрібниця а приємно
  17. Крім того
  18. Знайоме - незнайоме
  19. Джиммі Хендрікс балалайки

У вітальні світської і вільної У вітальні світської і вільної ...

До витонченим жартів, тонким натяків, гострим поглядам і точним імпровізацій - всім цим прикметам салонної культури XIX сторіччя - Лабораторія «Театрик» і Театр «Школа драматичного мистецтва» додали трохи відрефлексувати сучасності і отримали Пушкінський вечір по Новому стилю. У програмі: імпровізації, вірші, романси, короткі сценки, виставка малюнків, фотосалон, бої на тростинах, фрагменти лекцій, відеоінсталяції та навіть спіритичний сеанс, і все - під знаком Олександра Сергійовича. І між іншим, спеціально для вечора в Коломенському музеї пастили зварили улюблене варення Пушкіна - з агрусу. Загалом, приходьте сьогодні в Архиповський музичний салон, що в Особняку Брюса, і не забудьте прихопити хоча б один аксесуар пушкінської епохи - рукавички, тростину, лорнет, бакенбарди, etc. - такий дрес-код.

Брюсов пров., 2/14, стор. 8. Початок о 19.00

З миру по фотке

У Центрі фотографії імені братів Люм'єр йде персональна виставка Говарда Баффетта, відомого сучасного американського громадського діяча, філантропа, захисника дикої природи, який став також значною фігурою в світі художньої фотографії. Головним змістом фотографій Баффетта, який відвідав понад 100 країн світу, стало дослідження взаємовідносин людини і навколишнього його середовища: чарівні пейзажі, фотографії диких тварин, портрети корінного населення Африки, Індії та Папуа - Новій Гвінеї, з одного боку, і сюжетні і портретні знімки про долі третього світу - з іншого.

Болотяна наб., 3, стор. 1. До 21 жовтня

Дживс і Джаббервокі

Сьогодні ввечері книжковий магазин «Джаббервокі» запрошує всіх бажаючих поговорити про англійський гумор і героїв П.Г. Вудхауза! Філолог Олександра Шибалин розповість, що таке англійський гумор і звідки він береться, чого в ньому такого особливого і чому його вважають культурним феноменом, як культурні цінності англійців виражаються в їх мові, чому і яким чином письменник створив Дживса і Вустера - персонажів, які стали втіленням класичного англійського гумору.

Вул. Покровка, 47/24, стор. 1. Початок о 19.30

Історія в пісочниці

Не пропустіть: останні дні працює виставка піщаних скульптур «Велика історія Росії» в музеї-заповіднику «Коломенське». Фігур з піску на виставці не дуже багато, але розглядати їх дуже цікаво: точна копія собору Василя Блаженного, знайомі всі обличчя Суворова і Олександра Невського, Петра I і Пушкіна, Чайковського і Наполеона, Достоєвського, сцени Бородінської битви і Куликовської битви. Загалом, хороший привід погуляти в Коломенському.

Пр-т Андропова, 39. До 30 жовтня

Ритми вітчизняної Estrad'и

Вусате альтер его одного з найпопулярніших ведучих країни, але на відміну від «исходника» - інтроверт і мовчун, ніколи не з'являється на публіці, Grisha Urgant «раптом» записав альбом дуже гідною поп-музики. Продюсером виступив Павло Шевчук, відомий своєю роботою над проектами Іллі Лагутенка, що, загалом, чутно: саунд «Мумій Троля» ні-ні та й вилізе. Але ж і над записом альбому Estrada потрудилися в числі інших Юрій Цалер, гітарист і клавішник «Мумій Троля», і Микола Девлет-Кільдеев, гітарист «Морального кодексу». І ось, як каже сам Гриша у відеозверненні на своєму офіційному сайті, 29 вересня в «Известия-Холі» відбудеться перший концерт проекту. Лукавить: минулої неділі він вже відіграв в Мінську.

Пушкінська пл., 5. Початок о 20.00

Коммьюнікейшн тьюб

Шаблонний концептуалізм заселився в галерею «Ріджина» у вигляді проекту «Труба, чи Алея довголіття», в рамках якого відомий Павло Пепперштейн представляє одну з ранніх інсталяцій арт-групи «Інспекція« Медична герменевтика ». Шаблонний в тому плані, що все, що повинно бути, присутній: і пишномовних концепція, що оперує глобальними категоріями, в даному випадку - дистанція, Часом і Зникненням (саме з великої літери, які не менше), і її «плоскостопими» фізичне вираження. Інсталяція являє собою графічні зображення старих і дітей, розташовані уздовж стін, і підвішену на рівні очей широку трубу, один кінець якої упирається в стіну, в інший можна подивитися, скориставшись біноклем. Вдалині, ніби в «кінці тунелю», вмонтована лампочка освітлює невелику мебльовану кімнату. Все це, по Ідеї (з великої літери, які не менше), «чогось там нашіптує нам» - про Життя, Смерті, безсмертя і Вічності (так, так, з великої, не менш). Але чомусь чується тільки скрип шестерень старого атракціону. Втім, може бути, ви почуєте щось інше.

4-й Сиромятніческій пров., 1. До 31 жовтня

20 років з гітарою

«Хрещений батько» музики ф'южн Ларрі Коріелл склав композицію River Crossing спеціально для дуетних виступів з Романом Мірошниченко, музикантом, якщо ще не ввійшли (в силу молодості), то стрімко входять в сучасну плеяду кращих джазових гітаристів світу. Презентація номера відбудеться 2 жовтня в рамках концерту в Театральному залі Московського міжнародного будинку музики, яким Роман разом зі своїм проектом RMProject збирається відзначити 20-річчя творчої діяльності. Лауреат премії Independent Music Awards, він буде грати як власні речі, так і класику Джона МакЛафліна, Ела Ді Меола, з яким неодноразово виступав, а крім того, імпровізувати на теми Астора П'яццолли. У числі спеціальних гостей очікуються, крім Коріелла, чудовий піаніст Данило Крамер і французький бас-гітарист Домінік Ді П'яцца.

Космодаміанська наб., 52, стр. 8. Початок о 19.00

чотири чверті

The Four Quartets - одна з вершин англійської поезії, ліричний герой якої стоїть на обриві культури і на краю власної свідомості, намагаючись подолати самого себе. Опера «Чотири квартету» Олександра Маноцкова в постановці Олега Глушкова була написана в розрахунку на конкретних виконавців - американських і російських акторів Казимира Ліске, Одіна Байрона, Інни Сухорецкой і Кирила Витоптова, - яким вдається візуалізувати поезію Т.С. Еліота і дати можливість глядачам побачити в ній сюжети, ледь помітні при першому прочитанні віршованого тексту. Першим етапом роботи над проектом стали репетиції в Театральному центрі О'Ніла в Коннектикуті. Покази на «Платформі» будуть проходити в уже звичного для глядача формі work-in-progress 28 і 30 вересня.

4-й Сиромятніческій пров., 1, стор. 6. Початок о 21.00

Кіно, зроблене з пристрастю

Міжнародний фестиваль незалежного кіно «2morrow / Завтра» еволюціонує, але залишається вірним своїй основній ідеї - відкривати і представляти фільми несподівані і нетрадиційні, що відрізняються оригінальним задумом і незвичайними естетичними рішеннями і, не виключено, що сприяють розвитку мистецтва кіно. У цьому році фестиваль пройде в 6-й раз, з 2 по 7 жовтня перетворивши ЦДХ в свого роду майданчик-конструктор з шести фестивальних залів, кожен з яких буде присвячений певній частині фестивальної програми. Крім неодмінною конкурсній, хедлайнером якої стане жахлива стрічка Кім Кі Дука «П'єта», вже отримала «Золотого лева» 69-го Венеціанського кінофестивалю, буде кілька спецпрограм. «Навколо травня» представить фільми і відеоарт про політичні події останнього часу; Beat Film Festival в документальній формі розповість про протестні рухи, боротьбі і подоланні; «Офсайд» відкриє глядачеві авторське кіно регіонів Росії; «Шкловський / Олеша» буде присвячений творчості відомих російських діячів культури 1920-1930-х років, в якому химерно переплелися кінематограф і література; Keep Me in Suspense, як випливає вже з назви, об'єднає роботи молодих європейських і російських відеохудожників, що звертаються на екрані до саспенсу. Повну програму фестивалю можна подивитися тут: http://2morrowfest.ru . Між іншим, в цьому році він пройде під девізом «Кіно, зроблене з пристрастю». А так це непоганий спосіб подивитися фільми, які в силу їх неформатності навряд чи будуть показані на великому екрані.

Кримський Вал, 10/14

Не остання можливість

«Я б хотів покласти край чуткам про те, що Nazarethготовітся в« прощальний тур »... Вони розрослися до крайності. Я категорично заявляю, що ніяких планів «прощатися» у Nazarethна найближче майбутнє немає. Якщо ми наважимося на це одного разу, ви будете першими, хто про це дізнається ». Таке коротенько звернення до шанувальників Піта Егню, засновника групи Nazareth, який разом з ще одним учасником оригінального складу, вокалістом Деном Маккаферті, своїм сином Лі Егню за ударною установкою і гітаристом Джиммі Меррісон приїжджає в Москву в рамках туру на підтримку минулорічного альбому BigDogz, туру, який російські промоутери безсовісно подають як прощальний, а концерт - як останню можливість побачити легендарний колектив наживо. Можливість побачити, звичайно, є - 3 жовтня в Крокус Сіті Холі, і дасть бог, не остання.

МВЦ «Крокус Експо», пав. №3. Початок о 20.00

божественні комедії

Міжнародний театральний фестиваль «Сезон Станіславського» в цьому році проводиться міжнародним фондом К.С. Станіславського в восьмий раз. Власні, дуже особисті, ні на кого не схожі погляди на класику пред'являють чудові європейські режисери: фламандець Люк Персеваль ставить Шекспіра; Лев Додін, Євген Марчеллі і знову Персеваль - Чехова; шотландець Меттью Лентон - Метерлінка; Кама Гінкас - Ібсена, Міндаугас Карбаускіс - Островського. Особливою подією фестивалю стане «Театральний роман» - остання постановка дивного, натхненного Петра Фоменко, який пішов від нас цього літа. Завершить фестиваль один з головних режисерів сучасного театру Пітер Брук проектом Warum Warum, присвяченим історії розвитку основних театральних ідей ХХ століття. А відкриє його 4 жовтня (а також 5-го і 6-го) Еймунтасе Някрошюс постановкою на сцені Малого театру «Божественної комедії» Данте. Всесвітньо відомий литовський режисер - чи не єдиний постановник, здатний сьогодні перевести на мову театру поему великого італійця. Подорож поета в пошуках прекрасної Беатріче по Аду, Чистилище і Раю Някрошюс перетворює в подорож в пошуках любові по самим таємним куточках людської душі, де є і свій пекло, і свій рай.

Театральна пл., 1/2. Початок о 18.00

Бігом за добром

6 жовтня в парку Сокольники фонд допомоги хворим дітям «Життя як диво» організовує благодійний забіг «Бігом за добром» - змагання з бігу для любителів і професіоналів. Кожен зможе спробувати свої сили в бігу на невеликі дистанції або продемонструвати свої вміння на більш тривалих відстанях. Реєстраційний внесок в 500 рублів вноситься за кожен забіг окремо. Оскільки число учасників забігу обмежена, заявки на участь приймаються заздалегідь на сайті фонду: http://www.kakchudo.ru . Всі зібрані кошти підуть на програми підтримки дітей з важкими захворюваннями печінки.

Сокольнический Вал, 1, стор. 1. Початок о 12.00

Тонка, однак, робота

В рамках щорічного фестивалю японської культури в Москві в Музеї декоративно-прикладного мистецтва відкривається виставка «В саду» - ювелірна колекція, створена з дорогоцінних металів і каменів японським майстром Куніо Накадзіма в старовинній техніці Сіппо. У ній творили класики емальерного мистецтва кінця XIX століття Ясуюкі Намікава і Сосуке Намікава. Колекція натхненна також стилістикою і образами таких майстрів часу ар-нуво, як Галле, Фаберже, Тіффані, Лалик. До того ж творіння Накадзіма володіють особливим ностальгічним духом, який рідко несуть сучасні вироби, а тому, володіючи, безумовно, утилітарними якості, сприймаються насамперед як твори мистецтва.

Вул. Делегатская, 3. З 3 жовтня

Час «Ч» закінчується

Останні дні працює в Мультимедіа Арт Музеї скульптурний проект Гриші Брускіна «Час« Ч », який досліджує міф про ворога в самих різних його іпостасях: ворожу державу, класовий ворог, ворог підсвідомості,« інше »як ворог,« невідоме »як ворог, Час, Кронос, Смерть як ворогів, Ворог роду людського і т.д. Інсталяція Брускіна, що складається з декількох десятків скульптур, занурює глядача в атмосферу дивного кафкіанського світу, в якому діє надзвичайний стан. Передбачалося, що в ній немає конкретних історичних і географічних прив'язок, але це, звичайно, не так: радянська масова культура на рівні картинок з підручників іноземних мов, плакатів цивільної оборони, всіляких інструкцій проступає в кожному силуеті. Це робить виставку вкрай передбачуваною, але не позбавляє інтересу.

Вул. Остоженка, 16. До 3 жовтня

Анти / порадник

Аруся Гукасян, бренд-шеф ресторану «Щісліва»

- Вихідні починаються вже сьогодні, і почати їх хочеться з чогось значимого, наприклад, з походу на балет: у Великому сьогодні ввечері (а також завтра і післязавтра) дають «Сильфіда» в постановці датчанина Йохана Кобборга з хореографією серпня Бурнонвіля. Кажуть, цей старовинний в балетній історії спектакль на музику Хермана Лёвенскьольда ставили, поки були балерини, які могли зображати невагомий дух. Виконавиця головної ролі Ніна Капцова це теж може.

Знову ж сьогодні розпочався Другий московський міжнародний фестиваль «Коло світла», подія яскраве і барвисте, оскільки збере майстрів світлових інсталяцій. Свято для очей, в загальному, який буде тривати п'ять днів в районі Червоної площі, у парку Горького і близько ЦДХ. Вхід скрізь вільний.

У неділю ввечері можна заглянути в Ритм-блюз кафе в Староваганьковском провулку, де з 18.00 буде відмінний Відкритий блюзовий джем. Це довга історія, ви можете піти в будь-який момент, але от особисто мені ніколи не вдавалося вмовити себе піти раніше, чим все закінчиться: стільки хороших музикантів, харизматичних, яскравих!

А понеділок я почну, мабуть, з сніданку в «Парк Хаятт» на Неглинной - з ресторану готелю відкривається прекрасний вид на місто: сидиш, розглядаєш його зверху, дивишся, як він прокидається ... Тільки не можна втрачати пильність! Треба піти до того, як прокинутися постояльці готелю, інакше ви опинитеся в центрі робочої атмосфери.

Зате тепер і по робочих днях, о 19.00, можна відвідати «Паноптикум наукових розваг» на ВВЦ, в павільйоні №9. Це три ефектних шоу для тих, хто цікавиться всякими науковими штуками і пристроями (гаджетами, як кажуть сьогодні): «Мільйон вольт», 3D mapping проекція «Великий Вибух - від народження Всесвіту до наших днів» і «Шоу божевільного професора Ніколя» (Тесли ). Мені здається, це дуже цікаво.

Нарешті, щовечора по четвергах в англіканській церкві св. Андрія проходять концерти класичної музики, в яких беруть участь професійні музиканти з усієї Росії і з-за кордону. Якщо прийти раніше, скажімо, близько чотирьох, можна потрапити на репетицію: треба обережно пробратися на другий поверх, влаштуватися зручніше - і ви опинитеся під дахом храму, де пахне теплим деревом, де шкірою відчувається святість місця і де чарівні звуки музики заповнять вас цілком ...

Дрібниця а приємно

Пийте пиво пінне!

У Москві вже тиждень іде і ще тиждень (і навіть більше) буде йти справжній, повномасштабний «Октоберфест». Ресторани «Бавариус», «Біродром», «Дурдін'» і «Пробка» вирішили проводити свято пива, щоб виконувати всі його традиції, - навіть відкрили його одночасно з мюнхенським. У програмі, як годиться, виступи баварських оркестрів, традиційні пивні конкурси та багато іншого. Головні призи фестивалю будуть розіграні на його закритті - 6 жовтня в 20.00.

Крім того

«Тобі - через сто років»

8 жовтня виповнюється 120 років від дня народження Марини Цвєтаєвої. А 4 жовтня проект «Повернення. Срібний вік »запрошує в Російську державну бібліотеку на вечір - приношення поетесі« Тобі - через сто років ». У фойє також буде відкрита експозиція, присвячена Марину Цвєтаєву, підготовлена ​​співробітниками наукових відділів бібліотеки.

Вул. Воздвиженка, 3/5. Початок о 18.00

Знайоме - незнайоме

Сергій Юрський - режисер, прозаїк і поет, сценарист і драматург, але в першу чергу - великий артист і унікальний читець, улюблений багатьма поколіннями глядачів за свої кінороботи, - 4 жовтня виступить в Центрі Павла Слободкіна з програмою «Знайоме - незнайоме». Це не моноспектакль, а серія мікроспектаклей, зроблених в різних стилях і за творами різних епох. Майстер знову осмислює мистецтво Пушкіна і Бродського, Чехова і Хармса; закликає вслухатися в знайомі рядки і чути в хрестоматійних творах російської літератури нові звучання.

Вул. Арбат, 48. Початок о 19.00

Джиммі Хендрікс балалайки

У багатьох ще на пам'яті 10-хвилинне соло Олексія Архиповського на балалайці, ледь не зірвав - в хорошому сенсі - гітарний фестиваль з нагоди шістдесятиріччя фірми Fender. Коли бачиш його виступу, розумієш, що «трехструнка» - абсолютно актуальний інструмент, бо це - справжній театр віртуозної гри, винахідливої ​​музики, запаморочливих виконавських кунштюків, міміки і жесту. 4 жовтня в клубі «Гніздо глухаря».

Кольоровий бульвар, 30. Початок о 20.00